Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 27-04-12, 20:04   #16
nutzu4pub
Opel Driver

Stage 5
 
nutzu4pub's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 319
Member of:
[Opel]
Default Re: ce masina recomandati?

acuma iarasi depinde de cati km faci....o instalatie de gaz poate sa coste si 14 si 22..depinde daca iti iei monopunct sau multipunct..depinde de masina..iar daca faci in jur de 10000 pe an eu zic ca nu se merita......eu am avut instalatie pe gaz si iti fac cam 30000 pe an..si una peste alta nu se merita...te bucuri financiar ca zici ca mergi mai putin..dar o sa stai sa reglezi la ea mai mereu la monopunct..la multipunct iarasi daca nu iti merge un injector pe benzina nu iti merge bine nici pe gaz...desi e aiurea..dar calculatoru iti copie parametrii dupa benzina..eu zic sa iti iei o masina de 1.4 sau 1.6 si sa mergi pe benzina..chit ca o sa dai mai mai mult la benzina dar daca iti gasesti una intretinuta nu stai sa bagi bani in reglaje si in alte prostii in fiecare zii si stii ca din a in b cand te deplasezi nu are ce sa pice sau sa se deregleze..pe cand cu gazu ..... nu zic acuma sunt cazuri si cazuri..dar eu cel putin din ce am cunoscut prieteni pe gaz....tot nu sunt multumiti de masina..ba consuma mult gaz..ba nu stiu ce trebuie reglat..se bucura doar de consum mai mic per total decat pe benzina..dar nu se mai gandesc si la masina.....dar acuma..decizia iti apartine..eu zic ca gasesti un astra g 1.4 - 1.6 inmatriculat la 2500-3000 cat de cat bun...si daca mergi frumos cu el nu are de ce sa iti consume mai mult de 8-9 in oras si 6-7 in afara..daca tot tii la consum..sau vezi tu..mergi si tu dupa cum te tine buzunaru
nutzu4pub is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -