Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-09, 12:50   #826
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conducere fara permis

Cel mai bine, ca să nu atragi noi posturi în care nu vei fi lăudat, ca să mă exprim frumos, e să o laşi cum a căzut şi să citeşti peste 6 luni-1 an după ce-ai luat permisul posturile de mai sus, şi să le reconsideri singur.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 13:16   #827
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Thumbs down ma...

ai reflexe... esti tanar! dai ai constiinta? stii sa mergi cu masina preventiv?

un coleg de la serv. a luat permisul la 20 ani, si mergea prin gropile din Pitesti (iesirea spre Mioveni), cu 120 km/h... nu m-a speriat asta.... ci faptul ca el facea jaloane printre masini... i-am dat o palma dupa cap si l-am dat jos de la volan... mai am zile de trait, pe spinarea mea.. ca pe a lui....
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:09   #828
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Winnetou.K. View Post
:Exemplu de reflex:iti apare ceva inainte si tragi de volan sa ocolesti,sau calci frana pana la podea.
In concluzie,voi aveti dreptate.:
Mi-ar placea sa vad o faza dasta live, cum tragi brusc de volan la 100 la ora sa feresti un caine! E cel mai bun reflex, pe care il poti dezvolta. Sa incepi intai de la viteze mai mici, sa te obisnuiesti, sa nu ti se faca rau de la balansul masinii!!!
Si bineinteles, daca ploua si iti apare ceva in fata, calci frana cu putere, pana la podea!!! Iar daca masina nu se opreste (desii pe ploaie, daca calci frana cu putere, masina se va oprii....undeva... candva ), dar daca nu se opreste, incearca-le combinate! Calci frana cu putere si tragi de volan!!! Recomand sa incerci la prima ploaie, la tine in sat, pe langa casa sefului de post, ca daca vede ce reflexe ai, sigur te va lasa sa mergi si prin sat, fara permis!
P.S.: sa-l anunti intai sa nu stea in camera de la drum, ca de la astfel de reflexe, apar niste zgomote ciudate si sa nu-l deranjezi pe om
__________________
Mercedes 190 in the past
Volvo S60 for the moment
Mercedes XXX ... will be next
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:53   #829
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

Eu renunt sa mai conving pustimea sa nu se urce la volan.
Sunt multi inconstienti (ca sa fiu diplomat) care la 18 ani au permis si nu sunt constienti, daramite cei care nu au permis si se plimba pe strazi cu masina lu' tati?

Cat despre frana de motor in cazul franarii fara ambreiaj: cunoasteti procedeul prin care franarea e mai eficienta? Cine anume creeaza frana de motor?
Tooot vorbim.
Cat despre tras de volan... trageti de volan la viteze de 80 la ora cu masini mai "inaltate" si suspensii moi... sa vedeti cum invatati voi sa faceti o mingiuta cu trotineta...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 22:12   #830
warlock9

Stage 2
 
warlock9's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 65
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Alex_pitesti View Post
si ai pe altu langa tine?!ce mai faci..tu tragi nu?
si esti pe zapada..sau umpica de gheata..tot frana in blana nu?
hai sa-ti zic cu frana in blana .. o mica povestioara.

intr-o seara, pe aeroportul din craiova.. liniute.. buuun. eu in spatele unui opel calibra ma alergam cu el.. omu pune frana brusc, pun si eu frana, in blana, desigur vedeam ca ma indreptam spre el, am dat drumu la frana l-am ocolit si am incetinit.. iar acesta a fost un reflex. chiar nu ma gandeam sa dau drumu la frana sa il ocolesc..

a da, nici eu n-am permis

Last edited by warlock9; 08-09-09 at 22:19.
warlock9 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 22:42   #831
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by warlock9 View Post
hai sa-ti zic cu frana in blana .. o mica povestioara.

intr-o seara, pe aeroportul din craiova.. liniute.. buuun. eu in spatele unui opel calibra ma alergam cu el.. omu pune frana brusc, pun si eu frana, in blana, desigur vedeam ca ma indreptam spre el, am dat drumu la frana l-am ocolit si am incetinit.. iar acesta a fost un reflex. chiar nu ma gandeam sa dau drumu la frana sa il ocolesc..

a da, nici eu n-am permis
Liniute pe aeroport!!!! Si daca el a pus frana brusc, iar tu te alergai cu el si aveai loc sa-l depasesti, de ce nu l-ai depasit din prima si ai mai pus si tu frana???? Sau era avionul pe contrasens si ai asteptat sa decoleze? Si pana la aeroprt cum ai ajuns? Si acolo nu va intreaba nimeni ce faceti, sau Craiova este sat fara caini. Poate ma lamureste si pe mine careva, care sta in zona si nu s-a uitat de curand la Die hard, sau Fast and Furious
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 23:01   #832
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Conducere fara permis

ce va mai place sa va dati soferii si sa va laudati ca conducetii fara permis,nu cred ca e vreo persoana care nu a condus inainte sa-si ia permisul,dar majoritatea au stat in banca lor,nu s-au laudat pe forum public sa-i vada toata tara si cine stie cine mai citeste forumul asta.ciocu mic,e mai bine
__________________
B 28 N U T-click pentru detalii

south's racers motorsport club www.sr-club.ro www.forum.sr-club.ro

dog99 x5 drifting
https://www.youtube.com/watch?v=cdiWPsxVOyM
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 23:07   #833
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Exclamation Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by warlock9 View Post
...

a da, nici eu n-am permis
bravo, si in caz de accident ce faceai?


v-as ruga sa fiti mai atenti in locurile in care mergeti cu masina, da sa nu dati peste unu sa va ia gatul ca ati lovit vro masina pe acolo!
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 23:08   #834
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by paunionutz View Post
[...] Si acolo nu va intreaba nimeni ce faceti, sau Craiova este sat fara caini. Poate ma lamureste si pe mine careva, care sta in zona si nu s-a uitat de curand la Die hard, sau Fast and Furious
Nu e nici sat fără câini, nici Die hard, nici Fast & furious, ci doar un loc unde nu ne deranjează nimeni - "aeroport" este un nume generic. Dar asta e altă poveste, care n-are legătură cu ce se discută aici.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 23:08   #835
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by dog99 View Post
... majoritatea au stat in banca lor,nu s-au laudat pe forum public sa-i vada toata tara si cine stie cine mai citeste forumul asta.ciocu mic,e mai bine
corect! sunt destui politisti care stau pe net... sa dai de vreunu pe la declaratii! o pui cu varf si indesat!
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 23:19   #836
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Nu e nici sat fără câini, nici Die hard, nici Fast & furious, ci doar un loc unde nu ne deranjează nimeni - "aeroport" este un nume generic. Dar asta e altă poveste, care n-are legătură cu ce se discută aici.
Eu m-am referit la cei fara permise, care au reflexe bune si care fac orice cu masina, cand am spus de cele 2 filme. In alta ordine de idei, cei care nu sunt din Craiova, sau imprejurimi, nu au de unde sa stie, ca este o zona langa aeroport, sau ce o fi acolo. @warlock, a zis ca: "intr-o seara, pe aeroportul din craiova.. liniute", ce ar fi de inteles? resupun ca si eu daca spun ca acum 30 de minute mi-a taiat unu calea la Budapesta, in timp ce veneam spre casa, tu nu ai de unde sa stii ca este vorba de fostul restaurant Budapesta si ma crezi nebun!!!
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 16:19   #837
ElMasRapido

Stage 1
 
ElMasRapido's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 20
Default Re: Conducere fara permis

In R.Moldova nu e atit de grav ca la voi daca te prinde fara permis,un coleg de al meu era la o nunta ,si a luat masina lui taicasu ,pe la vreo ora doua de noapte fiind numai el pe trasa politia la oprit,el fiind fara permis + a baut alcool ,a dat 50$ la politisti si ia dat drumu fara probleme .Alt coleg de al meu a scapat doar cu 20$ neavind permis + masina era a al unui unchi de al lui pe care a luato fara sa isi ceara voie.Iata ce inseamna sa traiesti intr-o tara corupta.
ElMasRapido is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 12:20   #838
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Conducere fara permis

ElMasRapido, nu ti-as dori sa se intalneasca vre-un coleg de al tau cu un pom ca nu mai scapa asa ieftin.
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 11:32   #839
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Conducere fara permis

Daca nu am dovada ca am loat orashu = fara permis?nu
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:30   #840
mbgd

Stage 4
 
mbgd's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 216
Default Re: Conducere fara permis

toti cei care conduc fara permis si se cred "mari" soferi,sunt niste criminali.ganditi-va bine inainte sa scrieti ceva. poate unul din asta fara carnet accidenteaza un cunoscut al vostru!
__________________
DON'T WORRY,BE HAPPY!!!
mbgd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -