Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-09, 17:13   #766
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by NebooNu View Post
(...)de mers merg regulamentar 50-60 km/h ascultand muzica (...)
Quote:
Originally Posted by NebooNu View Post
Astazi (...) mergeam cu 70-80
maine o sa fie 90-100 si poimaine cine stie...

Quote:
Originally Posted by NebooNu View Post
am decis sa-i inmanez tatei dublura cheilor de la berlina cu mentiunea sa le tina mereu la el , pana o sa am acel plastic care imi da permisia sa circul pe drumurile publice.
stai asa, adica taica-tu stia si i se parea perfect ok nu? hai ca-i bine.

Sa speram ca acum o sa iti vina mintea la cap pe bune, ca doar ai vazut ca poate avea urmari nasoale treaba asta...
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 11:01   #767
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Conducere fara permis

Si eu conduc pe la tara,de vreo 3 ani.Da' sa stiti ca si pe acolo ma duc cu frica-n mine.Pe la inceput cand m-a lasat sa ma duc singur cu masina(bunicul meu,al lui e) m-am intors cu frana de mana,pe o strada fara NICIO masina parcata....si a 2-a zi povesti prin barul local ca oare am carnet,ca o iesit nu stiu care afara ca a crezut ca i-am lovit masina....a avut bunicul un accident,usor,si a 2-a zi se povestea in sat ca eu eram la volan...Acum conduc incet si linistit,dar tot e periculos.Se poate gasi un destept sa cheme politia,si m-am dus.Asa ca pana la anu' cand imi i-au carnetul,cred ca o sa ma abtin.

Last edited by Winnetou.K.; 24-08-09 at 11:04.
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 13:19   #768
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Conducere fara permis

Threadul asta parca e rupt de realitate... numai prostii.. am citit cateva pagini asa pe sarite si.. pur si simplu nu-mi vine sa cred cate minciuni si cata imaginatie pot avea unii..
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 01:19   #769
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by addicted2trance View Post
Sa speram ca acum o sa iti vina mintea la cap pe bune, ca doar ai vazut ca poate avea urmari nasoale treaba asta...
Asa o sa faca... urmatoarele 2-3 zile, pana o sa zica ca cu acest incident a capatat reflexe, si se pune pe treaba baiatul.
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 08:10   #770
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by paunionutz View Post
Eu am zis ca nu stiam ca exista, nu am spus ca sigur nu exista, este o mare diferenta!!! Iar despre cutiile automate, inainte sa-mi spui mie ca aberez, mai informeaza-te!!!! Iar faptul ca, "conduceai" tu pe la tara, nu are nici o legatura cu postul meu, asa ca te rog, sa te abtii!!! Presupun ca la cei 18 ani ai tai, poti da multe sfaturi despre condus, experienta ta fiind una foarte vasta! Inainte de a da sfaturi, ar fi cazul, sa mai pui mana pe gramatica limbii romane si sa inveti cum se scrie corect si cand si cum se folosesc semnele de ortografie!!! Spre exemplu "kestie" se scrie in limba romana "chestie", iar doua puncte ".." nu exista in acest format in limba romana, iar condusul se invata in oras, daca tu traiesti in jungla si conduci acolo, toata stima mea! In continuare, daca ai vreo replica pentru mine, te-as ruga sa o adresezi in limba romana, cu semnele de ortogafie corespunzatoare si nu cu messengerisme pe care doar tu le intelegi! In alta ordine de idei, citeste cu atentie ceea ce am scris eu si apoi tranteste cate o replica "inteligenta", ca eu am scris in limba romana, spre deosebire de tine!
Pot sa te citez si cu alte ocazii?
bluey is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 18:31   #771
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by B3ST View Post
Asa o sa faca... urmatoarele 2-3 zile, pana o sa zica ca cu acest incident a capatat reflexe, si se pune pe treaba baiatul.
atunci primul pom al lui sa fie. poate asa o sa invete, daca nu a terminat cu cac**uile astea.
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 21:07   #772
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: Conducere fara permis

la mine in sat conduceam numai pe camp, si toata lumea credea ca am permis... 16-17 ani aveam atunci... in oras m-am obisnuit repede si am fost fericit ca nu am avut probleme in fata instructorului sau a politistului.
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 22:07   #773
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Conducere fara permis

Intrebare(destul de stupida,da nah)aca conduc prin sat,si ma prinde politia(aia rurala,am vazut ca se mai plimba prin sat)ma arde la fel cum m-ar arde daca as conduce prin oras?
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 23:03   #774
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Winnetou.K. View Post
Intrebare(destul de stupida,da nah)aca conduc prin sat,si ma prinde politia(aia rurala,am vazut ca se mai plimba prin sat)ma arde la fel cum m-ar arde daca as conduce prin oras?
da....
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 01:40   #775
warlock9

Stage 2
 
warlock9's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 65
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Winnetou.K. View Post
Intrebare(destul de stupida,da nah)aca conduc prin sat,si ma prinde politia(aia rurala,am vazut ca se mai plimba prin sat)ma arde la fel cum m-ar arde daca as conduce prin oras?
logic. chiar daca esti la tara tot esti pe drum public

la tara daca nu ma insel, pe ulite poti sa mergi .. sa ma corecteze cineva daca gresesc
warlock9 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 01:52   #776
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Conducere fara permis

daca ai ulite in curte , da poti sa mergi
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 01:53   #777
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Conducere fara permis

Termenul de uliţă, īn Romānia, este destul de ambiguu. Uliţa poate īnsemna o potecă printre case, sau o stradă neasfaltată. Dacă prin uliţă ne referim la cea din urmă, atunci este vorba de drum public, deci nu este permisă circulaţia celor fără permis de conducere.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 02:46   #778
warlock9

Stage 2
 
warlock9's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 65
Default Re: Conducere fara permis

deci pe drumul pietruit dintre case nu se poate conduce. am inteles
warlock9 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 11:38   #779
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Conducere fara permis

Dar pe drumurile de prin camp se poate.Ca doar nu si-or gasi gaborii sa umble pe acolo.
Deci cand ma mai duc la tara,ma aprovizionez cu 12 l de benzina,si o i-au pe campii...pana termin benzina
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 12:38   #780
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

Da' ce-ar fi daca asteptati voi pana faceti varstele de permis, cand se considera ca aveti ceva responsabilitate si creier in capul ala?
Mustang is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -