Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-09, 16:53   #676
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by M D L View Post
Dosarul se prelucreaza inca si va fi trimis in tribunal , am inteles azi ca voi scapa doar cu amenda si nu amenda penala , pentru ca nu am facut accident sau chestii dastea ...... Unii spun ca expira peste 2 ani dosarul si tot.... nu prea stiu . Sincer habar nu am ce soarta am de aia am cautat forumuri .... Mi-a spus un prieten al carui parinte lucreaza in SRI ca ce dosar imi face mie nu e chiar asa de grav , cu alte cuvinte scap ieftin . Sper sa fie asa oricum mintea la cap mi-a venit ce e drept mai tarziu dar e bn si asa !
ma bucur ca ai inteles ce am vrut eu sa-ti spun
multa bafta
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 19:02   #677
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Conducere fara permis

scuze k ca ma bag in seama...dar..M D L ...nu mai zi ca sunt multe accidente si ca poti conduce mai bine ca alti!!X( incorect!!!!! daca zici ca esti la scoala(daca o faci pe aia) gandestete un pic la probabilitatile de a fi prins.. uite vezi cu asta te ajuta matematica...).... asa si in a-l doilea rand gadestete la proportii.... gadestete ca sunt 20 000(sumele nu sunt exacte sunt zise ca sa intelegeti ideea,,)de soferi cu permis care fac 2000 de accidente pe an,gandestete ca sunt 500 de oameni ce circula fara permis...si sunt prinsi aproximativ 200 .... zimi care e diferenta?????astept reply'u tau!!APROPO... am luat si io permisu:X:X:X:X::X
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 08:43   #678
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

Ce ar fi daca ati mai consulta putin manualele de ortografie inainte de a scrie pe forumul asta, fratilor?

Invatati naibii sa scrieti:
k = ca
alti = altii (in contextul "altii habar n-au sa conduca")
gandestete = gandeste-te
a-l doilea = al doilea (nu e contextul "a-l dojeni")
zimi = zi-mi
reply'u = reply-ul / reply-u'
io = eu
Ca sa nu mai spun de semnele de punctuatie care nu se folosesc atunci cand trebuie. Prin asta ma refer la: punct, virgula, punct si virgula... "(sumele nu sunt exacte sunt zise ca sa intelegeti ideea,,)" - (sumele nu sunt exacte. ( ; ) sunt zise ca sa intelegeti ideea.)

Ar trebui sa vi se dea test de ortografie cand va faceti cont pe forum.
Daca il picati, sa nu aveti dreptul de a scrie pe forum.

@MDL - nu poti spune ca tu ai fost nevinovat si ca te-a turnat cineva. Cine a facut lucrul asta, are nota 10 din partea mea. Reprezinti un pericol!
Sa se inteleaga faptul ca "soferii" fara sa fi trecut prin scoala de soferi, au doar x% reflexe. (nu zic cat pentru ca difera de la om la om-oricum suma e relativ mica in orice caz.)
Cei care au permise si sunt bombe in trafic probabil si-au luat permisele pe spagi... ca la noi in tara inca merge chestiunea asta.
Sunt relativ putini cei care mai iau examenele pentru dobandirea permiselor pe carca lor si nu pe carca banilor.

Last edited by Mustang; 24-03-09 at 08:46.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 12:01   #679
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Unhappy Re: Conducere fara permis

Va salut pe toti..
Am masina personala mai bine de 6 luni..si mai conduc si eu prin sat prin locuri RAR circulate..
in schimb azi dimineata la 03.15 m-au oprit pentru un banal control de rutina
Tzac pac. actele dumneavoastra si ale masini..pai am doar de la masina,mi-a facut proces verbal...am incercat sa fug,dupa ce mi am recuperat actele,am dat data cu 3 luni in urma sa para am 18ani...TOT nu am scapat..m-au luat la sectie..cateva declaratii...mi-am lasat numaru pe acolo sa mai ma sune sa imi zica ce se intampla!!!si mai am putin pana sa dau de permis...
M-a turnat pasnicul din sat.mai e si ruda cu mine...In fine,Ma intereseaza care a mai patit-o la fel ca mine...CATI ANI de puscarie a luat!!!
Numai am chef nici FERRARI sa conduc..
__________________
Vrei sa vinzi,cumperi ceva?Poti posta si pe Slatinaforum !!!

GABORW is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 12:48   #680
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by GABORW View Post
Va salut pe toti..
Am masina personala mai bine de 6 luni..si mai conduc si eu prin sat prin locuri RAR circulate..
in schimb azi dimineata la 03.15 m-au oprit pentru un banal control de rutina
Tzac pac. actele dumneavoastra si ale masini..pai am doar de la masina,mi-a facut proces verbal...am incercat sa fug,dupa ce mi am recuperat actele,am dat data cu 3 luni in urma sa para am 18ani...TOT nu am scapat..m-au luat la sectie..cateva declaratii...mi-am lasat numaru pe acolo sa mai ma sune sa imi zica ce se intampla!!!si mai am putin pana sa dau de permis...
M-a turnat pasnicul din sat.mai e si ruda cu mine...In fine,Ma intereseaza care a mai patit-o la fel ca mine...CATI ANI de puscarie a luat!!!
Numai am chef nici FERRARI sa conduc..
ce-o fi fost in capul tau..nu te-ai ganditi si tu inainte as faci asa,ce-ar putea sa se intample daca te prind???
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 13:43   #681
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Puscarie nu se face. Insa o sa ai ceva dezavantaje. O sa ai dosar penal,deci daca aveai de gand sa dai la politie/armata/alte d-astea,poti sa iti iei gandul de la asa ceva.
Mai ai putin pana sa dai de permis...asta s-o crezi tu ! O sa poti da de indata ce implinesti 23 de ani


SA NU MAI CONDUCI FARA PERMIS,PENTRU CA DACA DEJA AI CAZIER,E GROASA TREABA,SI S-AR PUTEA SA TE DUCI IN JOS !!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:22   #682
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Exclamation Re: Conducere fara permis

asta e!!!!
Nu o sa mai conduc..de acum ca am pus masina la vanzare actele si cheile la mama..
GABORW is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:24   #683
Kruger.
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
Kruger.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 929
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: Conducere fara permis

Tie ti-ar fi trebuit o bataie buna la vremea respectiva. Atata timp cat nu se dau niste pedepse exemplare, oamenii tot or sa conduca fara permis. Dar asa e in tara asta. Unul care fura doi cartofi face puscarie, si altul care conduce fara permis scapa si sta acasa.
__________________
BMW e36 coupe 320i
Kruger. is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:26   #684
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Thumbs up Re: Conducere fara permis

Nu am facut nimic...rau..daca faceam accident sau doamne fereste spargeam bara in vreun om sau beat.....DA.mi se pare corect!!am vrut sa ma duc si eu la discoteca!!atat tot..mi-a reprosat nenea politai..ca dak nu ii spunea cine i-a spus nu isi dadea seama ca nu am permis!(merg bine)
mi s-a luat de sofat..nu stiu de ce..
GABORW is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:34   #685
Kruger.
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
Kruger.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 929
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: Conducere fara permis

Se pare ca esti de-a dreptul amoral. Mai pe intelesul tau, nici macar nu concepi faptul ca ai facut o imensa prostie. Sunt curios cati pe formul asta conduc fara permis, ca am mai vazut posturi cand si cand. Nu conteaza ca te duceai la discoteca comunala sau ca mergeai pe Magheru la ora de varf. Nu ai ce sa cauti la volanul unei masini fara permis. Punct. Asa mor oameni nevinovati. In aceeasi oala ii bag si pe cei care conduc bauti. Am si eu cativa colegi care se mai suie la volan dupa niste beri, si sunt de-a dreptul inconstienti.

Imi racesc gura de pomana, nu ?
Kruger. is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:37   #686
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Exclamation Re: Conducere fara permis

Am inteles,unde vreti sa bati!Ai dreptate!!!

Dar cine imi raspunde si mie la INTREBAREA de mai sus...
cu cazieru cat sta ce face..dupa 5 ani,adik pe la 23-24ani vreau sa ma fac nenea militian...nu o sa mai pot??
De permis nu pot sa dau peste 2 luni knd fac 18ani??
GABORW is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:43   #687
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Nu,pentru ca o sa ai cazier. Astia cand vrei sa te bagi la garcea,iti cer foaia matricola (parca asa ii zice) si la tine o sa scrie,ca ai cazier,ca nu ai fost cuminte.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:45   #688
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Post Re: Conducere fara permis

Nici dupa 5ani cand se prescrie??
nasol..eu nu am mai dormit de Sambata..imi e greu sa imi dau seama acum!
Vaide capu meu!!!
Astept sa teaca timpu'...
GABORW is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 15:09   #689
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Conducere fara permis

Multi dintre cei care spun ca i-a prins politia, am impresia ca ei chiar se lauda, chiar sunt bucurosi sa ne povesteasca si noua pe forum.
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 15:18   #690
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Default Re: Conducere fara permis

Eu sunt curios ce ma asteapta...
GABORW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -