Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-07, 20:35   #151
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Conducere fara permis

Calea ferata nu e drum public daca bine stiu
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 05:19   #152
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Conducere fara permis

Stati cuminti ca nu e de joaca ,luati permisul ,dup`aia bagati-va la condus.
Desi tre sa recunosc ca sa conduci pe transfagarasan fara permis e .. destul de incitant dar nu , stati cuminti
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 05:35   #153
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Conducere fara permis

mai am iesit si eu fara permis ...doar odata k a trekut garada pe langa mne si m`am inmuiat...si asha k am duso inapoi in parkare ... nu se merita riscu delok....adik akum eram fara el
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 12:01   #154
StefanVVTi

Stage 4
 
StefanVVTi's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 242
Member of:
[Toyota]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by ameer View Post
Oricum recomandarea mea e sa nu va riscati ca e nasol... se lasa cu dosar penal si am senzatia ca se si impune o restrictie de genul 3 ani nu mai ai voie sa dai de permis. Inteleg entuziasmul adolscentilor dar fiti responsabili si nu va apucati sa conduceti fara a fi facut o pregatire in acest sens
As fi chiar tampit sa ma apuc sa conduc pe cine stie unde, cand mai am 1 luna si iau permisu...
StefanVVTi is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 13:30   #155
ameer

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 271
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by StefanVVTi View Post
As fi chiar tampit sa ma apuc sa conduc pe cine stie unde, cand mai am 1 luna si iau permisu...
Ce sa zic... ai fi maxim de tampit Lasa ca o luna trece repede si poti sa conduci in siguranta si fara riscuri
ameer is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 14:14   #156
StefanVVTi

Stage 4
 
StefanVVTi's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 242
Member of:
[Toyota]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by ameer View Post
Ce sa zic... ai fi maxim de tampit Lasa ca o luna trece repede si poti sa conduci in siguranta si fara riscuri
Oricum...scoala de soferi imi satisface pofta de condus...de 2 ori pe saptamana..
StefanVVTi is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 19:31   #157
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Conducere fara permis

Art. 86. - (1) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul ori a unui tramvai de catre o persoana care nu poseda permis de conducere se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani... deci baieti.. asta scrie in cartea asta noua de legislatie... nu mai se da amenda sau altceva.. direct la puscarie.. deci aveti mare grija.. potoliti-va .. si eu faceam asa.. dar inainte era altfel.. se dadeau datele cuiva.. asta era cea mai usoara cale de scapare..
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 10:31   #158
redbull2007

Stage 4
 
redbull2007's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 173
Default Re: Conducere fara permis

parerea mea e sa stai linijtit dekat sa te bucuri aqum si sa te t0arne Garda Sa iti faca dosar penal si sa nuh mai vezi carnetu in viatza ta ...Mai bine ajteptzi MERITA ASTEPTAREA !!!
redbull2007 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 09:26   #159
skat

Stage 2
 
skat's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 44
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by ameer View Post
Un drum nepublic inseamna un drum care se afla pe o propietate, adica ori ai o curte mare rau in care iti faci tu circuit ori maibine astepti pt permis. Alte drumuri inclusiv poligonul este considerat public si nu ai voie sa mergi pe el. Si nu sunt sigur nici cu drumurile care nu sunt publice
cum poate sa fie DRUM daca are o proprietate pe el adica o casa sau o cladire ) doooh )) DRUM NEPUBLIC POATE SA FIE UN CAMP MESTERE. SI POT MERGE CU MASINA SA CONDUC PE CAMP.


am vazut la stiri mai acum ceva camp unu cu o masina a lovit din greseala o femeie pe camp in timp ce se indrepta cu masina spre munca. femeia lucra in acelasi loc cu cel care a lovito si tot acolo se indrepta si ea, drept urmare s`a decis ca nefiind drum nepublic a fost accident de munca. lol stiu ca pare ciudat dar eu va zic ce am vazut la tv cu ochii mei. :P
skat is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 12:39   #160
Nyke90

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 11
Default Re: Conducere fara permis

Salut baieti .
Si eu ca si multi altii de aici nu am ink 18 ani...mai am vreo 5-6 luni.
Zicea cineva mai sus ca a condus pe transfagarasean, deci nu sunt singurul, e super portiunea intre balea lac si balea cascada, la urcat e super , si la coborare e marfa, acolo nu e politie dar tre sa cam ai sange rece, cine a fost acolo stie la ce ma refer.Eu conduc fara permis de pe la 12-13 ani, dar niciodata nu am luat masina din curte sa plec cu ea, am condus cu tatal meu cam pe toate felurile de drumuri si nam avut vreodata probleme, estimez ca am cam 2000 km facuti.
Salutare.
Nyke90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 19:22   #161
StefanVVTi

Stage 4
 
StefanVVTi's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 242
Member of:
[Toyota]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Nyke90 View Post
Salut baieti .
Si eu ca si multi altii de aici nu am ink 18 ani...mai am vreo 5-6 luni.
Zicea cineva mai sus ca a condus pe transfagarasean, deci nu sunt singurul, e super portiunea intre balea lac si balea cascada, la urcat e super , si la coborare e marfa, acolo nu e politie dar tre sa cam ai sange rece, cine a fost acolo stie la ce ma refer.Eu conduc fara permis de pe la 12-13 ani, dar niciodata nu am luat masina din curte sa plec cu ea, am condus cu tatal meu cam pe toate felurile de drumuri si nam avut vreodata probleme, estimez ca am cam 2000 km facuti.
Salutare.
Esti "cul"!
StefanVVTi is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 19:24   #162
Nyke90

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 11
Default Re: Conducere fara permis

Daca zici inseamna ca asa este
Nyke90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 20:04   #163
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Nyke90 View Post
Salut baieti .
Si eu ca si multi altii de aici nu am ink 18 ani...mai am vreo 5-6 luni.
Zicea cineva mai sus ca a condus pe transfagarasean, deci nu sunt singurul, e super portiunea intre balea lac si balea cascada, la urcat e super , si la coborare e marfa, acolo nu e politie dar tre sa cam ai sange rece, cine a fost acolo stie la ce ma refer.Eu conduc fara permis de pe la 12-13 ani, dar niciodata nu am luat masina din curte sa plec cu ea, am condus cu tatal meu cam pe toate felurile de drumuri si nam avut vreodata probleme, estimez ca am cam 2000 km facuti.
Salutare.

iti urez sa fii prins de politie, si sa nu'ti dea voie sa iei niciodata permisu de conducere !!!
adevarul e ca... TE URASC!!=))
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 20:09   #164
Nyke90

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 11
Default Re: Conducere fara permis

multumesc foarte mult)apreciez..dar spre dezamagirea ta sau a celor ca tine zic k nu o sa ma prinda niciodata...si o sa atasez si o poza cu permisul de conducere knd o sa l iau.
Daca ma urasti m-ai terminat.
In schimb eu iti doresc numai bine.
Nyke90 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 01:29   #165
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Nyke90 View Post
multumesc foarte mult)apreciez..dar spre dezamagirea ta sau a celor ca tine zic k nu o sa ma prinda niciodata...si o sa atasez si o poza cu permisul de conducere knd o sa l iau.
Daca ma urasti m-ai terminat.
In schimb eu iti doresc numai bine.

nu zice k nu te prinde niciodata....k nu stii knd ti se poate intampla....sa nnu mergi pe premiza asta niciodata k nu vei fi prins...dak gandesti asha este rau...... olikum iti urez sa iti iei permisul kt mai rpd k sa nu mai ai probleme de genul celor de mai sus
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -