Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-11, 06:35   #1
ace005

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 7
Default Importare masina din SUA

Salutari,
La momentul dat locuiesc in Washington D.C., si la vara urmeaza sa ma intorc in Bucuresti pentru cativa ani. Vreau sa i-au masina cu mine si inca ma interesez de costul transportului, dar nu sunt sigur prin ce proces trebuie sa trec cand o aduc in tara. Am facut ceva modificatii la ea, si cea mai mare problema care cred ca ar putea aparea sunt emisiile, luand in considerare ca am inlocuit tot sistemul de esapament cu un high flow turbo back de 3 inch fara catalizator. Daca aveti experienta, sugestii sau sfaturi, va rog sa ma ajutati, multumesc.
Este vorba despre un VW GTI din 2002, motor 1.8T 20v 180 CP din fabrica, la moment aproximativ 240-250 CP







ace005 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 21:44   #2
Dobermann

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 2
Default Re: Importare masina din SUA

Daca iti aduci masina in RO si nu ai de gand sa o inscrii in circulatie aici, atunci nu vei avea nici o problema...
Singurul lucru este ca trebuie sa faci dovada ca masina este asigurata in caz de accident. In RO o asigurare pentru o masina inscrisa in strainatate, te costa 150.00 Euro pret standard la toate firmele de asigurare.

Bafta!
Dobermann is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -