As vrea sa stiu daca exista vreo diferenta la accelerare , la viteza maxima , la consum intre aceste doua modele BMW 316i aprox 1596 cm³ (103 PS) si BMW 318i aprox 1796 cm³ (118 PS) .
M-am contrazis cu multi , astept parerile voastre.

Este vorba espre motoare pe benzina , de regula stil pisicuta.
Rog seriozitate.