Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-07, 11:20   #61
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Quote:
Originally Posted by feryboy View Post
Logan 1,4 MPI pedala la fund in toate treptele si degeaba
Bre...mai important e CUM ajungi cu pedala la podea,decat sa ajungi acolo...N-am logan,n-am folosit decat vreo 2km (am vandut 2),dar e chestie valabila mai la orice motor care nu-i un ohv de 8000cmc cu patru carburi cat roata de la dacie
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 21:23   #62
bmw_fear

Stage 5
 
bmw_fear's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,178
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

apropo? in cat ajunge un logan 1.4 MPI la 100 km\h?..scz de off
bmw_fear is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 19:14   #63
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Probabil In Vreo 13- 14 Sec. Cred!!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 10:53   #64
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

De Varburg ati uitat....Volga... masini cu tabla de 4, tancuri pe roti cu motoare cica "economice". Asa s-au vrut la vremea lor. Am un Varburg pe strada la mine... face atat de multa galagie ca ai impresia ca decoleaza. e o masina mai grea ca trabantul si cu un motor la fel de puturos.
Zicea cineva de Lada. Tin sa-l contrazic: o Lada 1500 bine intretinuta (nu cu tuning) are un demaraj chiar "bun" (hai sa zicem acceptabil).
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 11:28   #65
vlad_9791

Stage 2
 
vlad_9791's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 69
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

legat de masinile care prindeau suta intr-un minut mie unu imi plac mult "hot rod"-urile americanilor care iau asa o masina o fac sa arate super si sa mai si prinde suta sub 5 secunde
vlad_9791 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 16:39   #66
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
De Varburg ati uitat....Volga... masini cu tabla de 4, tancuri pe roti cu motoare cica "economice". Asa s-au vrut la vremea lor. Am un Varburg pe strada la mine... face atat de multa galagie ca ai impresia ca decoleaza. e o masina mai grea ca trabantul si cu un motor la fel de puturos.
Zicea cineva de Lada. Tin sa-l contrazic: o Lada 1500 bine intretinuta (nu cu tuning) are un demaraj chiar "bun" (hai sa zicem acceptabil).
Wartburg unde dreaq e tanc?.........si el si Trabantu...alea sunt cele mai depasite masini din punct de vedere al tehnologiei(fara baie de ulei,megapoluante),dar asta e ..au fost facute ptr Germania saraca cand era divizata in RFG si RDG...........cat despre Lada 1500 intretinuta are 88CP...pleak f bine mai ales k este pe cardan,aia da tanc,dar si consumul de 15
platon911 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 18:52   #67
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

p vremea aia calculau pan la 50 nu pan la 100 si le ieseau in ju de 10 secunde(ereau bucurosi daca le ieseau sub 10 )))
da' nu intra in topu asta si masini mai nou? (cum ar fi logan mcv 1.5 dci 0-100 in 20 secunde
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 10:43   #68
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Zice-ti voi zice-ti dar stiti ca s-au construit trabanturi (din fabrica)cu motoare de 1L si 1.3 L,( ca sa nu mai zic ca s-a pus si 1.8 Turbo pe asa ceva) care sincer va fac pe multi dintre voi, iar ca stabilitate un trabant din 1900 toamna va rastoarna pe 80% dintre voi.... desi e fabricat acum cateva zeci de ani, a fost o mashina zic eu foarte reusita...
on-topic sunt frumoase desi sunt lente, dar la aceste modele nu se punea accent pe sportivitate, ci doar pe frumusete, ei vroiau o mashina frumoasa, sate duca din punctul A in punctul B fara probleme....
__________________
Opel Calibra...
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 10:54   #69
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Nu cred ca neaga cineva ca nu sunt frumoase (in felul lor), aici se discuta de topul celor mai lente masini. Sunt masini pe prima pagina a postului superbe ca forma (unele chiar "sport"), dar cu performante ffff slabe. Si mie imi place Trabantul, am vazut si la tuning days unul cu motor turbo (ceva deosebit).
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 20:03   #70
Duke

Stock
 
Duke's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 9
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

wow ma mir ca mai exista asemenea masini ... mie nu imi prea plac restaurarile ...
Duke is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 21:38   #71
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Duke, ar trebui....unele forme nu vor muri niciodata. Sunt masini deosebite, cu forme superbe, line sau agresive, masini cu tehnologii mult inaintea epocii lor (intr-adevar, depasite acum). Chiar mi-ar face placere sa am o "batranica" (de prin 1930-1950) pe care sa o restaurez si sa mesteresc la ea, sa o aduc la starea initiala din fabrica (normal, sa am si bani pt piese). E f misto sentimentul ca ceva iese din mana ta. Am muncit la vechea mea Dacie cred ca multe sute de ore...si mereu mi-a placut cand am reusit sa o fac bine. Chiar daca era doar o rabla, cu forme urate, in care ploua si mereu se strica ceva...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 22:05   #72
Ionut90

Stage 3
 
Ionut90's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 137
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

aici cred ca ai drepatate GEO ZGA.eu stau in italia si multi de aici au macar o masina veche de vreo 40 de ani in stare buna sau f buna si esc acuma cu ele prin orase.revenind la topic da sunt lente dar imaginativa ce putetzi sa faceti cu ele daca le facetzi sa devine hot roud-uri
Ionut90 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 15:26   #73
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Sunt masini care au intors privirile trecatorilor acum multi multi ani, si acuma te fac sa te uiti dupa ele cum dispar in zare... sunt raritati care incep sa coste tot mai mult pe zi ce trece... mi-as dori si eu asa ceva in garaj....
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 05-05-07, 13:03   #74
CT-82-PWR

Stage 5
 
CT-82-PWR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

Quote:
Originally Posted by bmw_fear View Post
apropo? in cat ajunge un logan 1.4 MPI la 100 km\h?..scz de off
Producatorul zice 13 sec.
CT-82-PWR is offline   Reply With Quote
Old 08-05-07, 22:15   #75
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: Topul Celor Mai Lente Masini Din Lume!!!!

nu cred k pe vremea aia lumea se gandea la viteza
razzwan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -