Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

View Poll Results: Esti de acord cu inmatricularea masinilor pe Bulgaria?
DA 631 78.39%
NU 174 21.61%
Voters: 805. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-12, 01:08   #421
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

stai linistit ca nu are nimeni nimic cu e36//////si de e90 si de alte modele de prin 2006-2010 se va zice peste 10-15 ani :Nimeni nu mai face masini cum se faceau odata
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-12, 13:46   #422
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by vlad300 View Post
explicale asta smecherilor care cred ca daca si-au luat bemveu din 2000 sunt mari cioratani.....
Am ajuns sa imi fie scarba de bmw-uri din cauza unora care ar trb sa se supuna unui test de inteligenta inainte sa cumpere un bmw
1)Clovnule,te-am lasat sa ma ataci,dar tu esti precum bateria.....terminat.Unde ti se pare ca m-am dat eu mare smecher?
2)Nu incerca sa pari ce nu esti....haide sa analizam masina ta...e din 2004..un mercedes clk 270...are 8 ani..ai dus-o la scoala s-o dai primul an?...sa numai zic ca e prezentata de 3 ori pe 4tuning...
3)Data viitoare cand mai ma vezi fata in fata ,incearca sa nu te mai albesti....ca nu sunt ala cu coasa ca sa-ti iau viata...si nici nu am nimica cu tine.
4)Daca mai doresti ceva ma poti suna..si putem discuta precum barbatii..daca nu,lasa-mi un mesaj si promit ca-mi fac eu timp sa te sun....
5)Nu te mai ascunde si incerca sa pari ce nu esti....ca esti mic "COPILE".
Ultimul post pe aceasta sectiune...(careia am si uitat sa-i raspund) noroc ca mi-a adus aminte un tovaras ca am unul care vorbeste a prost...

Quote:
Originally Posted by TRAIASCAromania View Post
OFF TOPIC:
Ce are toata lumea cu BMW-urile e36?
Sunt masini foarte bune.Toti le zic "coteturi" si "cazane" la E36 dar adevarul este ca e una din cele mai bune BMWuri facute vreodata.

Eu am avut
1991 bmw 318i
1997 bmw 318is o mai am
2000 bmw 540i
1997 bmw 740i
2001 bmw X5 o mai am

Dintre toate,318is e36 este fara nici o intrebare cea mai buna masina.Ma *** in X5 si seria 5/7.Cind sau stricat,e36 a fost tot timpul acolo sa le salveze.Maine bag X5 in garaj si ma duc doar cu E36le,ca doar iara sa stricat X5ul

ON TOPIC:
Bulgaria toata ziua,cei care au masini pe romania rad de cei care le au pe bulgaria cu motoare mari.Decit sa am 1.6in acte si 2.5 sub capota,mai bine nu ma risc sa imi confiste masina si mai bine inmatriculez pe Bulgaria.
Romania are taxe aberante cu cea mai cacata economie care am vazuto vreodata.
Salar=130euro
Casa=100,000euro
Un plin la Dacie= 110euro
Acuma dute traieste pt o luna si intretineti familia,cu restul de 20euro care ti-au ramas.
Dar ce confort si ce dinamica are un x5..si ce dinamica are un e36?)sa numai compar siguranta...si lista poate continua.Oricum interesant punct de vedere.(in sensul bun)
__________________
Încă de când am fost copii, mereu am știut că oamenii pot fi cumpăraţi.Întrebarea era cine îi cumpăra şi pentru cât.

Last edited by Ghostyz0r; 25-10-12 at 13:50.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 16:33   #423
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Fiecare e liber sa-si inmatriculeze masina pe ce tara vrea. Pana la urma ce importanta au niste numere ? Acest forum este pentru pasionatii de masini nu pentru retardati. Si parerea mea este ca nu poti sa fi pasionat de un logan etc. Poate ca unii am visat de mici copii la un mercedes s500 sau la un bmw m3, m5 etc. De ce sa nu putem sa ne indeplinim visul din cauza unor taxe penibile. Fiecare persoana are niste hobby-uri. Pentru asta traim, nu ca sa platim taxe si impozite aberante. Masini vai de mortii lor sunt inmatriculate si pe Romania si pe alte tari si toate trec itp-ul. Cred ca toata lumea stie cum se face itp-ul in Romania. Si inca ceva: mai bine te loveste unu cu asigurare valabila de Bulgaria decat unul cu nr. de Romania si cu asigurare la Carpatica. Vorbesc din proprie experienta, nu din povesti. Deci respect pe toata lumea care are o pasiune pentru masini si prefera sa-si cumpere un 540i (e doar un exemplu) inmatriculat pe orice tara dar sa fie fericit de fiecare data cand o conduce, decat sa-si cumpere un logan pe romania (loganu tot un exepmlu e, nu am nimic cu masina) si sa mearga cu scarba de fiecare data. Deci in principiu conteaza masina, nu niste placute de inmatriculare. Masina merge la fel cu orice numere, chiar si fara...
CEL mai BUN raspuns POSIBIL de pana acuma !!! bravo colegu !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 00:06   #424
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

dacă nu ai bani de o mașină, cu tot ceea ce presupune ea (taxe, asigurarea aferentă etc.) înseamnă că este un motiv pentru care nu ar trebui să ai mașina aia. pe mine unul mă agresează vizual toți maneliștii care circulă cu toroape de e36 , calibre și alte invenții cu acte de Bulgaria, mai ales că majoritatea sunt căzături, și ei se mai și cred regii șoselelor cu câte o sărăcie de 318.

dacă ziceți că la noi sunt taxele mari...ia vedeți cum sunt asigurările prin alte țări (Franța, Italia, sau mama lor, Marea Britanie). când te pleznește regina cu o asigurare de 2650 de lire pe an la un Jaguar care nu valorează nici 2500 de euro... aia e distracție, nu labageala de la noi, cu taxa vieții, care poate fi și evitată prin acțiune în instanță.

problema noastră e de mentalitate, că ne credem prea „valoroși” pentru lucrurile pe care ni le permitem defapt.

Să nu aibă vreunul dintre voi, bulgarii, ghinionul să intre în mine vreodată...
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 00:12   #425
hellker

Stage 5
 
Join Date: May 2004
Posts: 929
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

si,ma rog,ce s-ar intampla in caz ca unul dintre cei care avem masina inscrisa in bulgaria ti-am accidenta automobilul tau inscris in romania?
hellker is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 02:32   #426
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by hellker View Post
si,ma rog,ce s-ar intampla in caz ca unul dintre cei care avem masina inscrisa in bulgaria ti-am accidenta automobilul tau inscris in romania?
NIMIC!!!!!
nu te stresa ca nu poate sa faca diferenta intre nivelul de trai din alte tari,ce salarii sunt acolo cu romania......dar stie sa faca calcule cat costa o asigurare,etc....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 02:40   #427
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
dacă nu ai bani de o mașină, cu tot ceea ce presupune ea (taxe, asigurarea aferentă etc.) înseamnă că este un motiv pentru care nu ar trebui să ai mașina aia. pe mine unul mă agresează vizual toți maneliștii care circulă cu toroape de e36 , calibre și alte invenții cu acte de Bulgaria, mai ales că majoritatea sunt căzături, și ei se mai și cred regii șoselelor cu câte o sărăcie de 318.

dacă ziceți că la noi sunt taxele mari...ia vedeți cum sunt asigurările prin alte țări (Franța, Italia, sau mama lor, Marea Britanie). când te pleznește regina cu o asigurare de 2650 de lire pe an la un Jaguar care nu valorează nici 2500 de euro... aia e distracție, nu labageala de la noi, cu taxa vieții, care poate fi și evitată prin acțiune în instanță.

problema noastră e de mentalitate, că ne credem prea „valoroși” pentru lucrurile pe care ni le permitem defapt.

Să nu aibă vreunul dintre voi, bulgarii, ghinionul să intre în mine vreodată...
nu te mai infoia atat,ca poate sa te loveasca si unul cu nr de germania,italia,spania,polonia,congo,somalia,etc.. ....90% din cei enumeratii au asigurari naspa,cele de bulgaria mai sunt bune,te mai despagubesc,celelalte niciodata.....
vrei exemplu,un mercedes ml din 2009,nr de cehia,propietarul la volan,nu vreun manelist cum numestii tu cei care circula cu masini de bulgaria,a lovit 2 masini,o solenza si un logan,de 3 luni de zile ii plimba si nu le da banii,ce crezi cehul avea asigurare GROUPAMA....deci?poate sa te loveasca si unul cu nr de romania cu asigurare la carpatica,euroins,astra si tot nu vezi nimic,deci calmeaza-te....problema este la conducerea acestei tari si la institutiile statului nu la locuitori.........
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 08:49   #428
ionut_x

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 75
Post Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
dacă nu ai bani de o mașină, cu tot ceea ce presupune ea (taxe, asigurarea aferentă etc.) înseamnă că este un motiv pentru care nu ar trebui să ai mașina aia. pe mine unul mă agresează vizual toți maneliștii care circulă cu toroape de e36 , calibre și alte invenții cu acte de Bulgaria, mai ales că majoritatea sunt căzături, și ei se mai și cred regii șoselelor cu câte o sărăcie de 318.

dacă ziceți că la noi sunt taxele mari...ia vedeți cum sunt asigurările prin alte țări (Franța, Italia, sau mama lor, Marea Britanie). când te pleznește regina cu o asigurare de 2650 de lire pe an la un Jaguar care nu valorează nici 2500 de euro... aia e distracție, nu labageala de la noi, cu taxa vieții, care poate fi și evitată prin acțiune în instanță.

problema noastră e de mentalitate, că ne credem prea „valoroși” pentru lucrurile pe care ni le permitem defapt.

Să nu aibă vreunul dintre voi, bulgarii, ghinionul să intre în mine vreodată...
Deci tu vrei sa spui ca cel care are un bmw , ex : e30 inmatriculat pe bg este cocalar ? Consideri ca , daca masina nu este foarte ingrijita pt omul nu a avut bani de una tipla consideri ca nu mai are voie sa circule cu masina ? Consideri ca , daca cineva are un condus agresiv la volan si nu are cn stie ce masina consideri ca trebuie sa mearga numai cu 50 pt ca nu are voie sa `calce` masina aia pt ca este o `saracie` si nu una inscrisa pe romania ? Consideri ca noi avem acelasi statut social ca ( Franța, Italia, sau mama lor, Marea Britanie ) pentru a ne putea permite taxele lor , prietene pt noi si benz e scumpa !!! Intai sa ne asigure un trai ca al Angliei dupa acea sa ne impuna noua taxe aberante , un mic ex si in legatura cu aceste masini , ele tin de statutul social al tarii noastre pentru ca eu nu il vad pe unu nebun care sa aiba masina in acte 316 si el sa aiba 2.5 daca si-ar permite taxele cu usurinta , sa stii si tu ca un studiu facut in europa a aratat ca Germani isi cumpara masinile cu motoarele cele mai mari si mai puternice din Europa , nus daca ai inteles ce am vrut eu sa iti spun aici dar toate astea tin cont de nivelul economic al tari , si numai te loa de cei ce au masinile mai darapanate , gandestete ca masina aia a fost chiar muncita si nu primita de la taticu s-au de la mamica , sunt oameni saraci nu sunt toti bogati ca tine , nu stii cum e sa te munceasca cineva pe un salariu de nimic , si iti doresc ca te apuce si pe tn `febra` de masini si sa fie una gen e30 care este non-euro si sa vedem noi daca vei plati cei 10.000 euro pe care trebuie sa ii dai pt a o inscrie in romania s-au ce vei face ? Vei renunta la visul tau ? Asa usor ? LASULE , cred ca asa vei face cu toate visele tale ...
ionut_x is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 10:25   #429
opelastra16

Stage 4
 
opelastra16's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 256
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

sunt PRO bulgaria din 100000 de motive pe care le stiu multi care au avut , au , sau mai nou...vor avea masinile pe BG

circul cu masini pe bg de peste 3 ani , fara incidente de nici un fel , nu mai judecatzi pe toti cu masini aduse de afara doar ca avetzi voi ciuda, invidie sau atzi vazut cefe late sau tzaranoi la volan , nu sunt toti lafel

am condus masina unui amic , o pisica din 89 cu 375.000 km la bord , si pot spune ca se .... de la distanta pe logan din 2009 cu doar 78.000km la bord , din ffffff multe puncte de vedere , cine stie cunoaste , cine cunoaste va las sa va agitatzi degeaba....

alt caz a unui prieten , X5 pe romania , dupa ce nu a mai suportat sa plateasca taxe si impozite cu carutza , acum conduce acelash X5 ...dar pe BG !!!

iar la ce decizie au luat cei care ne conduc ca pe niste oi tampite, o sa vezi 90% din masini inmatriculate in alte tzari , in special astia de guitza pe forumuri ca sunt contra BG !!!

nu ma crezi? este o decizie care au vrut-o de mult si acum nu au mai avut incotro...asa ca ...a intrat in vigoare legea BORKBELY sau cum dreaq il cheama si pasta ....

citeste aici : http://www.libertatea.ro/detalii/art...or-373994.html


asa ca ....schimb masina pe bg ...cu 5 tico pe romania


P.S din pacate ca sunt roman , dar tre sa o spun iar . . . SUS cu BG IT SP GR FR etc
__________________
Nu depasii limita . . . . bunului simtz !!!

Last edited by opelastra16; 29-11-12 at 10:29.
opelastra16 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 10:37   #430
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by opelastra16 View Post
sunt PRO bulgaria din 100000 de motive pe care le stiu multi care au avut , au , sau mai nou...vor avea masinile pe BG

circul cu masini pe bg de peste 3 ani , fara incidente de nici un fel , nu mai judecatzi pe toti cu masini aduse de afara doar ca avetzi voi ciuda, invidie sau atzi vazut cefe late sau tzaranoi la volan , nu sunt toti lafel

am condus masina unui amic , o pisica din 89 cu 375.000 km la bord , si pot spune ca se .... de la distanta pe logan din 2009 cu doar 78.000km la bord , din ffffff multe puncte de vedere , cine stie cunoaste , cine cunoaste va las sa va agitatzi degeaba....

alt caz a unui prieten , X5 pe romania , dupa ce nu a mai suportat sa plateasca taxe si impozite cu carutza , acum conduce acelash X5 ...dar pe BG !!!

iar la ce decizie au luat cei care ne conduc ca pe niste oi tampite, o sa vezi 90% din masini inmatriculate in alte tzari , in special astia de guitza pe forumuri ca sunt contra BG !!!

nu ma crezi? este o decizie care au vrut-o de mult si acum nu au mai avut incotro...asa ca ...a intrat in vigoare legea BORKBELY sau cum dreaq il cheama si pasta ....

citeste aici : http://www.libertatea.ro/detalii/art...or-373994.html


asa ca ....schimb masina pe bg ...cu 5 tico pe romania


P.S din pacate ca sunt roman , dar tre sa o spun iar . . . SUS cu BG IT SP GR FR etc
De curand, o cunostiinta a avut un incident auto. Masina ( inmatriculata RO ) i-a fost lovita de una cu numere de BG. Desi masina cu numere de BG avea asigurare valabila, n-am inteles prea bine de ce si cum, el si-a reparat masina pe banii lui.

Ti se pare corect?
__________________

Honda Civic Eg3 rolling low on Wolfrace
"Most people forget that they build a car for themselves, not for the community..."
Devu is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 10:38   #431
opelastra16

Stage 4
 
opelastra16's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 256
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

pai pt ca probabil ala cu romania era vinovat , si nu ala din BG ....prin urmare dc sa plateasca asiguratorul bg ...doar ca este bg?!

nah....zic si eu ...altfel nu inteleg....

oricum , ai impresia ca in romania sta altfel treaba ?

audi pe romania lovita de sandero pe romania , reparata pe banii propietarului , bani recuperati dupa 8 luni...de judecata

tzi se pare normal?
opelastra16 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 10:45   #432
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by opelastra16 View Post
pai pt ca probabil ala cu romania era vinovat , si nu ala din BG ....prin urmare dc sa plateasca asiguratorul bg ...doar ca este bg?!

nah....zic si eu ...altfel nu inteleg....

oricum , ai impresia ca in romania sta altfel treaba ?

audi pe romania lovita de sandero pe romania , reparata pe banii propietarului , bani recuperati dupa 8 luni...de judecata

tzi se pare normal?
Era vinovat cel de BG...
Nu mi se pare corect, dar el macar si-a recuperat banii.
In final, il sustin pe Bong.
Devu is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 10:51   #433
opelastra16

Stage 4
 
opelastra16's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 256
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

mai tine si cum decizia celor de la garda ....

in fine ... nici eu nu inteleg.... dar sa ne gandim ca este 100% posibil sa fie si invers ... sa fie unu pe bg , sp , it , gr ....lovit de unu pe ro... si sa o ia in mana ....

deh... romania tzara draga

si pana la urma nu este vina masinii , al nr de inmatriculare , si de multe ori nci macar al soferului....

accidente se pot intampla , nu din vina a cui detine masina , pot fi foarte multi factori ....

de exemplu , am un amic , cu un wv sharan pe Germania , anu trecut , in iarna , anevelope de iarna noi , a dat sa ia curba printre curti , masina a alunecat de cur si a lovit alta masina ....

acum hai sa ne gandim , pe cine sa dam vina....

1 e sofer de peste 10 ani fara incidente sau amenzi
2 anvelope noi de iarna NOI
3 nu avea viteza
4 are o varsta si un caracter bine definit este roman familist cu 2 copii

ia zi tu .... pe cine dam vina ?!?!
opelastra16 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 10:55   #434
opelastra16

Stage 4
 
opelastra16's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 256
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
dacă nu ai bani de o mașină, cu tot ceea ce presupune ea (taxe, asigurarea aferentă etc.) înseamnă că este un motiv pentru care nu ar trebui să ai mașina aia. pe mine unul mă agresează vizual toți maneliștii care circulă cu toroape de e36 , calibre și alte invenții cu acte de Bulgaria, mai ales că majoritatea sunt căzături, și ei se mai și cred regii șoselelor cu câte o sărăcie de 318.

dacă ziceți că la noi sunt taxele mari...ia vedeți cum sunt asigurările prin alte țări (Franța, Italia, sau mama lor, Marea Britanie). când te pleznește regina cu o asigurare de 2650 de lire pe an la un Jaguar care nu valorează nici 2500 de euro... aia e distracție, nu labageala de la noi, cu taxa vieții, care poate fi și evitată prin acțiune în instanță.

problema noastră e de mentalitate, că ne credem prea „valoroși” pentru lucrurile pe care ni le permitem defapt.

Să nu aibă vreunul dintre voi, bulgarii, ghinionul să intre în mine vreodată...
ca ai faci ce? le beleshti tziparu ?!

nu vezi ce mentalitate ai ?

prietene .... cand eu circulam prin europa...tu statea sub fusta mamii.....
este corect , si in germania este de ex. asigurarea de 700 euro , dar hai sa incepem cu modul de trai , salarii , beneficii , etc

poi in germania cand m-am dus cu masina in service si a zis ca nu o poate repara din cauza pieselor mai devreme de 2 zile....am plecat cu masina de la ei....pe durata cat dureaza reparatia ...si cu o valoare de peste 3 ori fata de masina mea

acolo dac te-ai bubuit , in 2-3 zile este gata masina , fara circ si panarama , fara shpaga ca nu tine , cine e vinovat plateste .... dar nu se face atat taraboi ca la noi , nu dureaza atat ca la noi , si au si salarii nu gluma....ca sa nu mai vb de mentalitate !!!
opelastra16 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 16:33   #435
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

1 la mână vă plângeți că nu sunt salarii ca în afară. pe unde o ard eu sunt salarii FIX ca în afară, nivelul de trai la fel. cânt timp ai 8 clase și produci angajatorului tău 1000 de euro pe lună, nu are fizic cum să te plătească cu mai mult de 300. NIMENI nu îți dă salariu bun cât timp tu la 4 rupi ușa să te uiți la Măruță...în condițiile în care la 9 ai intrat la muncă , până la 10 nu ai făcut nimic, la 3 jumate ai plecat, și în cele 5 ore în care ai „muncit” ai stat defapt pe cancan și pe prosport. Banii , chiar ca în vestul europei, se fac și în România, doar că la noi trebuie să muncești ceva mai mult pentru ei, și să ai ceva școli.

2 la mână : nimeni nu TREBUIE să aibă o mașină străină cu motor mare. o dacie Solenza o cumperi cu 1500 de euro, impozitele și asigurarea nu costă mare lucru...dar nu, TREBUIE să ai BMW sau altă mașină, 95% nemțească, din 1995, pentru că tu ai valoare. Nu zic că Logan , Solenza (mai ales) sau alte invenții autohtone și nu numai sunt mai bune, dar pe astea vi le-ați permite fără intervenție divină (bulgărească), în realitate. Cineva care câștigă aici 3-400-500 de euro și ar plăti la un Logan 700 de lei asigurarea pe an, în UK ar câștiga un 1500 de lire pe lună, și ar plăti 1300 de lire pe an asigurarea la același Logan (am dat un exemplu, că nu sunt încă logane în uk). unde vi se pare mai ok ? Diferența dintre noi și cei „din afară” e că ei în general nu-și iau A6 2.5 TDI din 2000 dacă-și permit să întrețină cel mult un Astra de 1.6
Bong is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -