Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-06, 14:48   #1
lagdryan v6

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 550
Default probleme cutie viteze automata laguna 1v6

am o laguna 3000 v6 din 95 automatic am probleme cu cutia de viteze dc stie cineva ceva despre cutia asta ceva ca astia la service reno se uita ca curca in lemne la ea si dau cu parerea numai unul a reusit sa-mi zica ca ar fi de vina calculatorul cutiei de viteze care preia o eroare si o trece direct in treapta a3a cunoasteti pe cineva care repara sau poate sa faca ceva la calculatorul asta
lagdryan v6 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 17:15   #2
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: probleme cutie viteze automata laguna 1v6

aici ai manualul de reparatii pt laguna 1
http://www.gouraud.free.fr/Manuel_re...ogys_Francais/

sper sa te ajute... daca nu... trebuie sa gasesti pe cienva care a mai reparat... cutiile automate sunt cele mai nefiabile... si foarte greu de reparat
__________________
'06 Skoda Octavia 2 vRS 2.0TFSI 250CP++ >ex '04 Renault Megane Sedan 1.9DCI Privilege >ex '04 Smart Fortwo 0.7 Turbo
'02 Renault Laguna 2 GrandTour 1.9dCi >ex '79 Dacia 1300 Old School
'99 Daewoo Nubira 1 1.6 16v Automata + GPL >ex '12 First Bike Curier >ex '10 Moto Bike 48cc
BASU is offline   Reply With Quote
Old 29-06-06, 11:14   #3
lagdryan v6

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 550
Default Re: probleme cutie viteze automata laguna 1v6

mam uitat la manualul ala dar e de laguna 2 mersi oricum
lagdryan v6 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-06, 11:57   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: probleme cutie viteze automata laguna 1v6

Quote:
Originally Posted by lagdryan v6
am o laguna 3000 v6 din 95 automatic am probleme cu cutia de viteze dc stie cineva ceva despre cutia asta ceva ca astia la service reno se uita ca curca in lemne la ea si dau cu parerea numai unul a reusit sa-mi zica ca ar fi de vina calculatorul cutiei de viteze care preia o eroare si o trece direct in treapta a3a cunoasteti pe cineva care repara sau poate sa faca ceva la calculatorul asta



Posibil sa fie din calculatorul cutiei (un caz fericit).Doar cei de la Reno au softul de diagnoza si de realiniere a vitezelor.Cauta o alta reperezentanta mai bine dotata.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 30-06-06, 02:15   #5
lagdryan v6

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 550
Default Re: probleme cutie viteze automata laguna 1v6

pai la care am fost la cel dupa timisoara,cobalcescu,meridian,si cel de la sofitel,varza,numai la cei din baneasa mi-au zis de problema asta si nici astia nu erau 100%siguri,care service reno ar mai fi ?poate are cineva un v6 automat si poate sa-mi imprumute calculatorul poate sa fie si safrane,espace doar aceeas motorizare sa fie si automat toata operatia dureaza 15 minute
lagdryan v6 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-06, 19:27   #6
adamitza2005

Stage 5
 
adamitza2005's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 414
Default Re: probleme cutie viteze automata laguna 1v6

Quote:
Originally Posted by lagdryan v6
pai la care am fost la cel dupa timisoara,cobalcescu,meridian,si cel de la sofitel,varza,numai la cei din baneasa mi-au zis de problema asta si nici astia nu erau 100%siguri,care service reno ar mai fi ?poate are cineva un v6 automat si poate sa-mi imprumute calculatorul poate sa fie si safrane,espace doar aceeas motorizare sa fie si automat toata operatia dureaza 15 minute
du te la serus pe timisoara www.serus.ro aia sunt cei mai buni din auzite.....daca nu ia id meu de mess:adamitza2005 si poate te pun eu un tema cu un service........bafta
adamitza2005 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -