Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-09, 21:30   #16
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: VW Passat | Bmw 120

noi inca n-am descoperit secretul masinilor de contabil, Dan
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 22:30   #17
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Daca Audi / BMW / MB sunt de "contabili" atunci FIAT sau Lancia sunt pentru femei de serviciu .

La varsta asta nu ati invatat ca frumusetea este o chestie TOTAL subiectiva ? Ce ti se pare tie urat altuia poate i se pare superb sau viceversa ? Mai mult, ai facut o generalizare urata de tot, care ca orice alta generalizare este falsa. Eventual un model de Audi poate fi urat (in viziunea ta) dar nu firma, ceea ce reiese din postul tau.

Ce nu ati descoperit pana acum este tema thread-ului, intre VW Passat sau BMW 120 la voi castiga Toyota sau Lancia. Interesant, apoi vin recomandari de masini (Lancia Delta generatia noua, Lexus) care nu se incadreaza deloc in bugetul de 10-11k euro.

LE: Nici nu stiu unde traiti voi dar in partea asta a romaniei unde stau eu un contabil nu castiga nici pe departe un salariu ca sa ii permita un Audi nou, in schimb de un FIAT se mai lipeste, ca tot ati adus vorba.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 31-10-09 at 22:32.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 22:33   #18
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
La varsta asta nu ati invatat ca frumusetea este o chestie TOTAL subiectiva ? Ce ti se pare tie urat altuia poate i se pare superb sau viceversa ? Mai mult, ai facut o generalizare urata de tot, care ca orice alta generalizare este falsa. Eventual un model de Audi poate fi urat (in viziunea ta) dar nu firma, ceea ce reiese din postul tau.
Tie ti-a intrat nisip in vagin?

Firma audi este urata, imi provoaca iritare, nu imi place niciun model, inafara de a5 care e dragut, in rest toate sunt niste uratenii inimaginabile. Can you deal with it?
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 22:43   #19
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Yep sure, citeste ce am scris mai sus referitor la frumusete/design, normal ca pot sa traiesc cu ideea asta la fel cum cred ca poti trai si tu cu ideea ca eu si multi altii considera masinile vazute de tine drept frumoase niste hidosenii (unele din ele). Dar Pamantul pare sa se invarta in continuare...

PS: Nici R8 nu iti place ?

PS2: Vai vai vai sunt trist(a), mi-a intrat nisip in....dar sunt tanar(a) si pot...sa bag mana pan' la cot, ca sa-l scot ^_^.

LE : Numai daca aduni posesorii de Audi (care sunt destul de numerosi) umpli toata baza de date a forumului asa ca stai chillax. Plus altii care au o perspectiva similara, altfel erau pline strazile de Lancia. Oricum, sunt eu, PVD si jonny vs tu si dan deci 1-0 pentru noi .

Last edited by _anaconda_; 31-10-09 at 22:57.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 22:54   #20
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Yep sure, citeste ce am scris mai sus referitor la frumusete/design, normal ca pot sa traiesc cu ideea asta la fel cum cred ca poti trai si tu cu ideea ca eu si multi altii considera masinile vazute de tine drept frumoase niste hidosenii (unele din ele). Dar Pamantul pare sa se invarta in continuare...

PS: Nici R8 nu iti place ?

PS2: Vai vai vai sunt trist(a), mi-a intrat nisip in....dar sunt tanar(a) si pot...sa bag mana pan' la cot, ca sa-l scot ^_^.
tu, johnny si pvd. altcineva?

Sa nu stricam threadul omului, ca e pacat.
Ia BMW!
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 22:57   #21
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Alfa 159.
Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Ah, nu eram atent.

Hmm, deci: Passat: ceva mai bine facut decat versiunea precedenta, pretentii de premium esuate, doar de la 2.0 tdi in sus se misca, in rest e vai mama lui, inclusiv 2.0 fsi, materiale destul de bune, volan urat ca braga, piese scumpe rau, nu foarte stabila, dar silentioasa si placuta la condus.

BMW: urata CU SPUME, interior si mai urat, pozitie la condus total aiurea, faza scurta inutila, dar cu 2.0d 163 cp e o placere la condus, foarte stabila si responsiva la comenzi.

Eu n-as lua niciuna, dar daca as fi inchis intr-o inchisoare afgana si-as fi obligat sa aleg dintre ele, in numele lui Allah, as lua bmw.
Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
da, sunt scumpe, si nu-s neaparat masini extraordinar de fiabile.

In locul tau m-as orienta fie spre Lexus, fie spre Volvo, Toyota, Honda, etc.
Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
doar de capacitatea motorului.
Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
noi inca n-am descoperit secretul masinilor de contabil, Dan
Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Tie ti-a intrat nisip in vagin?

Firma audi este urata, imi provoaca iritare, nu imi place niciun model, inafara de a5 care e dragut, in rest toate sunt niste uratenii inimaginabile. Can you deal with it?
ai completat cam tot ce voiam sa scriu si eu! deci ai o bere de la mine ca m-ai scutit de multe minute pierdute!

anyway, alegerea mea ar fi passat-ul pt ca:
1. e sedan ( nu hatch )
2. motorul 2.0 TDI e extraordinar si trage f f bine
3. intretinerea oarecum ieftina

Daca nu ar fi fost de ales intre cele 2, clar as fi optat pt alfa 159 ( indiferent de motorizare si de dotari ).

Deasemenea recomand Volvo s40

PS: anaconda, e 1-1 ca am aparut si eu prin peisaj
__________________


Last edited by dolb; 31-10-09 at 22:59.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 23:01   #22
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: VW Passat | Bmw 120

http://www.***********/masini/volvo/...m=32&offset=15

Uite cum ar arata un Volvo S40, orientativ, asta daca iti place mai mult ca Passat.

LE: scrii autovit . ro apoi asta /masini/volvo/s40/index.php??OOrdine=DataIntrare&sens=DESC&cateam=32&offset=15
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 23:14   #23
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW Passat | Bmw 120

De Saab ce zici ? : Mi se par masini reusite si foarte faine doar ca nu au parte de asa multa publicitate la noi in tara. Iar Bmw masina sportiva cu motor de 1.8 sau 2.0 diesel ? Daca cumperi un Bmw,macar cumpara un 325 sau macar 2.3..alea sunt sportive cu adevarat. (Parerea mea)
Saab 1

Sau din 07 Saab

Last edited by StreetStyle22; 31-10-09 at 23:20.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 23:38   #24
arleckin

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 8
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Va multumesc mult pentru recomandari dar am ramas la astea 2 ...vw si bmw .De banii pe care-i am..chiar nu stiu ce sa aleg..altceva nu-mi place..fiecare cu preferintele lui.
arleckin is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 23:44   #25
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Singurul avantaj al passat-ului in fata seriei 1 e portbagajul.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 10:22   #26
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: VW Passat | Bmw 120

totusi s a nu uitam ca sunt doua masini total diferite, de unde tia venit ideia s a alegi asemenea masini pt ca sunt diferite una fata d e cealalta tu alegi pt ca sunt vw si bmw sau pur si simplu iti plac aceste modele?( ciudat )
de ce nu cauti sa faci comparati intre 320 d si vw passat si intre acelea s a alegi
pt ca eu stiu ca 120 este concurentul lui golf
in cazul tau as alege passat pt ca este un sedan de familie dar in cazul in care nu ai familie as alege bmw 120
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 13:04   #27
arleckin

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 8
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Da , le-am ales pentru ca pur si simplu imi plac ambele modele.D-asta am si intrat aici...sa va cer voua parerea despre ele.Nu vreau o comparatie intre un passat si un 320 , vreau o comparatie intre cele 2 pe care le-am ales.La 320 nici nu ma gandesc pentru ca nu sunt bani.
arleckin is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 18:12   #28
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
LE : Numai daca aduni posesorii de Audi (care sunt destul de numerosi) umpli toata baza de date a forumului asa ca stai chillax. Plus altii care au o perspectiva similara, altfel erau pline strazile de Lancia. Oricum, sunt eu, PVD si jonny vs tu si dan deci 1-0 pentru noi .
Nu e niciun versus aici, nu trebuie sa se ajunga la asa ceva, eu nu sunt cu nimeni versus nimeni, nu pot sa conving pe cineva ca un anumit lucru e frumos doar pentruca imi place mie.


Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
poate ce urata insa nu e urata ca un audi ce seamana cu un porc obez
dane daca aveam un bmw la avatar imi spuneai ca bmw e ca un porc obez, nu-ti convine parerea cuiva nu e nevoie sa te ataci,esti tinar si abia de ti s-a uscat cerneala pe permis, asta doar daca detii unul..
johhny is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 18:33   #29
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
Nu e niciun versus aici, nu trebuie sa se ajunga la asa ceva, eu nu sunt cu nimeni versus nimeni, nu pot sa conving pe cineva ca un anumit lucru e frumos doar pentruca imi place mie.

dane daca aveam un bmw la avatar imi spuneai ca bmw e ca un porc obez, nu-ti convine parerea cuiva nu e nevoie sa te ataci,esti tinar si abia de ti s-a uscat cerneala pe permis, asta doar daca detii unul..

Vorbe mari pentru un om ale carui singure replici au fost

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
rahat.



seria 3
Quote:
Originally Posted by johhny View Post
pe langa asta mai e si foarte urata..
Pentru a avea pretentii la o replica non-ofensiva trebuie ca parerea ta sa fie cel putin pertinenta. Fara suparare ceea ce faci tu aici se numeste ipocrizie.

P.S. Varsta nu aduce intotdeauna intelepciunea
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 10:40   #30
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: VW Passat | Bmw 120

Quote:
Originally Posted by Herbas View Post
Pentru a avea pretentii la o replica non-ofensiva trebuie ca parerea ta sa fie cel putin pertinenta. Fara suparare ceea ce faci tu aici se numeste ipocrizie.

P.S. Varsta nu aduce intotdeauna intelepciunea
acelasi lucru faci si tu acuma...

Eu mi-am spus parerea personala doar despre acea masina prin replicile mele (sau tu zici ca nu am dreptul sa-mi exprim parerea ??).Si nu am atacat pe nimeni asa cum a facut Dan, si asa cum tocmai ai facut si tu acuma..
johhny is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -