Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-18, 17:49   #706
Lucian Alecu

Stock
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 2
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Să verifici în primul rând, pompa de benzină.
Aprinderea, nu trebuie nici ea omisă şi să vezi cum sunt bujiile şi fişele.
ok,iti multumesc pentru raspuns,insa tocmai am schimbat bujiile si undeva la 4200,mi se intrerupe,motorul se aude ok si reactioneaza perfect pina la 4200,dar totusi acolo la 4200 se aude cum ar fi maximul, [ am avut audi s6 si la 6000 de turatii,scotea acelasi sunet frumos ca si mercedesul la 4200 ]...nu mai inteleg nimic,cineva mi-a spus ca ar trebui sa curat vana erg sau egr,nu imi amintesc exact cum s-a pronuntat dar suna cam asa,crezi ca ar putea fi vorba despre asa ceva?? eu am mai avut masini si stiu cum se comporta una cu probleme de pompa,asta nu arata cam asa,ma rog,nu se comporta ca si cum ar avea probleme de pompa...ba mai mult,la 20 de litri care ii am in rezervor,imi arata un consum intre 12Litri-17Litri pe sport,exact cit am pe internet la fisa technica,km facuti are doar 200.000 de mii,motorul arat perfect, apropo,cutia imi schimba pina la treapta 4,este normal pentru anul de fabricatie 1998 luna 11??cam ce imi mai poti sugera,daca nu te deranjez...oricum,iti multumesc anticipat pentru raspusul tau...

Last edited by Lucian Alecu; 13-02-18 at 18:16.
Lucian Alecu is offline   Reply With Quote
Old 21-02-18, 14:50   #707
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Bănuiesc că este cutie automată, nu?
Trebuie să vezi căte rapoarte are cutia. Poate ai doar 4 trepte pentru anul ăla de fabricaţie.
În privinţa turaţiei maxime, ai încercat să îi faci kickdown şi să vezi dacă se turează mai mult? Asta dacă ai cutie automată.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -