Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-09, 21:00   #31
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

nimic nu te mai mira in aceasta tara de c*c*t! TAXA ca traiesti, taxa ca respiri, taxa ca expiri....maine-poimaine ne vom trezi ca platim taxa si pentru gropile din asfalt si pentru vreo autostrada pana spre luna sau soare....it's just ROMANIA
__________________
bz-89-grs
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 21:25   #32
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Nu stiu asa ceva n-am mai auzit vezi.... ) mi se pare ridicol sa platesti taxa de doua ori cand vi si cand te intorci. In Älvsborg chiar nu se platesc astfel de taxe indifirent incotro te indrepti, mergi, ai liber, e de ajuns ca platesti atatea taxe de drumuri si alte tampenii, acuma si la poduri. Pacat ce a ajuns tara asta!!!
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 21:32   #33
adrian_tl30

Stage 5
 
adrian_tl30's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 468
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

macar faceau o taxa mai mica ... pe podul de la giurgeni se platesc 8 Lei ...
numai stiu pe ce si unde sa puna taxe ...
adrian_tl30 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 22:17   #34
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

IN ROMANIA cat de curand o sa se PUNA TAXA PE AERUL RESPRAT deoarece NOI POLUAM prin dioxidu nostru de carbon emis !!

E CEVA NORMAL tara cu peste 100 de TAXE )

NU NE MIRAM dar nu cred ca e normal asa ceva EXISTA ACEA ROVINIETA !!!

suntem o tara de COMUNISTI !

comunisti ! COMUNISTI ! comunisti !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 23:13   #35
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
IN ROMANIA cat de curand o sa se PUNA TAXA PE AERUL RESPRAT deoarece NOI POLUAM prin dioxidu nostru de carbon emis !!

E CEVA NORMAL tara cu peste 100 de TAXE )

NU NE MIRAM dar nu cred ca e normal asa ceva EXISTA ACEA ROVINIETA !!!

suntem o tara de COMUNISTI !

comunisti ! COMUNISTI ! comunisti !
Tre sa prostestati impotriva taxelor sa nu le mai bage astia pe gat asa cand vor ei. Daca stam aici sa postam fiecare ce nu ne convine, cu atat ii doare pe ei undeva, de soferii romani, ca platesc ei taxe multe, o sa ajungem cand n-o sa mai putem circula cu propria masina ca ne umple astia de taxe. Bine pe mine mai putin ca nu mai fac partea acum din tara asta, am vazut adesea ori ca nu se schimba nimic si nu se va schimba niciodata in bine, atata timp cat astia vor exista permanent la guvernare. Daca nu se ajunge si la un protest nu stiu ce mai puteti face...ptr ca deja deviaza mult javrele astea. prea mult!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 01:23   #36
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Thumbs down Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

asa tati mai da o taxa..ca doar noi avem bani,ce p.m !!! doar ati scazut/eliminat toate sporurile,prime de vacante,ore suplimentare neplatite...avem bani la noi nu'i criza !!
Mai nou acuma,dupa lebede si rate,se cumpara ceasuri de epoca in parcuri ca sa fie frumos ))) ca bani 'este'.economia creste cu 8 % pe luna....,chiar bubuie
__________________
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 02:06   #37
bmwowners

Stage 5
 
bmwowners's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 386
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Sincer mi s-ar fi parut mult mai logic sa puna aceasta taxa la intrarea pe autostrada sa platesti taxa pentru a merge pe autostrada nu sa treci un pod. Sincer as fi de acord sa dau 10 ron sa merg pe autostrazi precum cele din vest, sa nu stau la cozi si tot asa dar nu sa trec un pod. Jur ca nu m-ar deranja sa stiu ca trebuie sa dau 25 de ron pentru a merge tun de la Bucuresti la Iasi sau de la Bucuresti la Constanta si tot asa. Da in fine nu mai scriu ca astia pun taxa si pe A1 care e defapt un curs de echitatie zici ca mergi calare asa mari denivelari are.


P.S. Daca as avea bani mi-as lua un Ferryboat si l-as pune langa pot si as lua taxe la jumate
bmwowners is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 02:11   #38
bmwowners

Stage 5
 
bmwowners's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 386
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Si inca ceva interesant ma gandesc ca vor fi 2 bunicute care vor lua taxa pe fiecare sens. Stau si ma gandesc ce cozi se vor face gandindu-ma la cate persoane se duc intr-un weekend la mare
bmwowners is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 02:50   #39
roby33

Stock
 
roby33's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

ce atatea taxe.....nu ai unde sa te opresti pe autostrada sa te usurezi....ce s amai zic sa treci dunarea. oameni prosti.
roby33 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 08:05   #40
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Quote:
Originally Posted by the_one_and _only View Post
De fapt, din cate se aude, banii vor fi folositi pentru reabilitarea si repararea podului, aflat intr-o stare accelerata de degradare.
Pai cu taxele din rovignete ce se fac? Ca tot legat de Autostrazi, Drumuri si Poduri e vorba. Astia ne cred prosti rau de tot. Ce-i mai grav este ca noi suportam toate rahaturile pe care ni le baga pe gat nemernicii astia care sunt la guvernare.


ATENTIE!!!!
Quote:
Originally Posted by pushtiu_teribil_22 View Post
si ce se intampal daca nu platesc ??? au bariere?...le darmam nici o prb le dam si foc ! dai drq
Quote:
Originally Posted by andrei89 View Post
mie unu frate mi se pare enorm , hai k 7 sau 10 lei mere pnm da pt aia cu tirurile 68 :O e mult rau si astia mai platesk si o gramada d taxe, din cate stiu sunt destul d mari.
Traim in ROMANIA !!! :
Treceti pe la regulamentul forumului inainte sa mai postati. Scrieti in limba romana, nu in "messengeriana"!

Quote:
Originally Posted by bmwowners View Post
Sincer mi s-ar fi parut mult mai logic sa puna aceasta taxa la intrarea pe autostrada sa platesti taxa pentru a merge pe autostrada nu sa treci un pod.
Exista: se numeste ROVIGNETA!
Pentru ce atatea taxe daca platim deja rovigneta?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 10:12   #41
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

exista o solutie. ne strangem multe masini inainte de bariere si ii luam pe aia cu asalt sa ne dea toti banii stransi din colectare. la bariere sunt doar 2 militieni sau cel mult am vazut 6 si daramam si barierele. daca sar face asta in fiecare zi, ar scoate taxa.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 14:32   #42
tsughi.bughi

Stage 3
 
tsughi.bughi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 96
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Tipic romaneste,foarte trist ce sa zic.Nici autostrada terminata,nici calitate si cu banii luati...
tsughi.bughi is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 15:43   #43
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Quote:
exista o solutie. ne strangem multe masini inainte de bariere si ii luam pe aia cu asalt sa ne dea toti banii stransi din colectare. la bariere sunt doar 2 militieni sau cel mult am vazut 6 si daramam si barierele. daca sar face asta in fiecare zi, ar scoate taxa.
ai dreptate......oricum nu ar avea ce sa ne faca daca am fi foarte multi
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 16:24   #44
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

eee stai linistit...asa am facut si noi veneam de la bucuresti intr-o noapte si era cantaru' ARR-u si garda financiara la taxare...asa am zis si noi ce sa faca la 30 de tir-uri(am facut "trenuletu")si ne-au vazut au bagata masinile in fata noastra...pe urma au mai chemat si mascati si ne-au linistit de tot .Daca vor sa iti faca rau imediat iti fac
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 11:02   #45
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: Vom plati taxa pentru trecerea podului peste Dunare Fetesti-Cernavoda

Mai fratilor, poate sunt eu mai prost... da nu mai inteleg nimic. Pai daca se plateste vigneta... atunci ce plm mai cauta taxele astea cretine de pod, intrare oras, autostrada, etc.?
Pe cuvant ... este legala sau nu taxa asta? Daca un retard de ministru da o lege asta nu inseamna neaparat ca este indreptatita... poate a gresit, sau poate are nevoie si gura lui de neshte bani. Dasta spun ca nu inteleg... daca nimeni nu-i da in judecata, inseamna ca ori este legala, ori lumea e prea proasta, sau prea oarba, ori eu gandesc aiurea.
Sa ma lamureasca si pe mine cineva ...
herea_costin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -