Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-09, 17:15   #31
Drako4Life

Stage 5
 
Drako4Life's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 437
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Am inghitit taxa auto, am inghitit alte sute de taxe pe wc, pe uitat la soare pe numarat degete dar incep sa vad o schimbare. Tare-mi e ca in maxim 3-4ani o sa inceapa lumea sa iasa in strada ca vad ca nimeni nu-i mai suporta pe belitii astia de la "etaj". Sa facem si noi ca in China ..200-300de oamnei in strada si sa inseapa urat cu molotov si alte tampenii sa vezi ce repede se linistesc apele apoi si revenim la 10 taxe si cat de cat bun simt...In romania sunt 5000de penali miliarari pe care cine credeti ca-i imbraca?...noi, din bani nostrii isi cumpara lamborghiniul ala galbeni dupa care salivezi, din banii nostrii isi ia vila aia cu detalii din aur, din banii nostrii isi cumpara yahtu ala de 2mil de e, si multe altele...si noi stam ca prostii si ne uitam la ei si ii aparam...am mai scris eu cateva posturi, singura solutie la toata tampenia din tara asta devenita de kko este sa iesim in strada, lovitura de stat, revolutie...ca trebuie, nu chiar nu ma intereseaza daca zice cineva ceva de instigare la violenta...oricum asta se va intampla cat de curand, eu inca astept.
__________________
Viata in Romania
Drako4Life is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 17:20   #32
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Smile Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

BOMBA: Inafara de unele femei, batrani si poate incepatori, toti vom fi inchisi ))) Bah astia sunt din ce in ce mai handicapati la cap...legile astea oricum sunt facute de "cardiaci" fara cap...si oricum din moment ce ne mai opresc si jandarmii si fostii gardieni publici(comunitarii) e clar...vor si altii sa "manance", nu numai militienii...si sa vedem cine o sa opreasca la semnul unui jandarm sau unui comunitar... ))
__________________
Bling bling...money ain`t a fuckin` thing...but 4 u is everything... !
Meine Ehre heißt Treue !!!
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 17:29   #33
kiddo

Stage 5
 
kiddo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

chestia cu ATV si mopede e buna dar...... nu prea cred ca o sa mai conduca multi adolescenti mopede sau scutere ..... ei inca nu sunt pregatiti la 16 ani sa sustina examenu pentru permisu de moped sau atv
__________________
kiddo is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 17:32   #34
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Quote:
Originally Posted by Hooliganu`#1 View Post
BOMBA: si sa vedem cine o sa opreasca la semnul unui jandarm sau unui comunitar... ))
si daca da prin statie si te asteapta filtru mai incolo ? ?!
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 17:41   #35
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Quote:
Originally Posted by Hooliganu`#1 View Post
...si sa vedem cine o sa opreasca la semnul unui jandarm sau unui comunitar... ))
Quote:
Originally Posted by Le.Yoko View Post
si daca da prin statie si te asteapta filtru mai incolo ? ?!
inca un motiv in plus sa te incalte cu amenda sau..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 17:44   #36
Drako4Life

Stage 5
 
Drako4Life's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 437
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Adica un incepator...daca merge cu 100-120 prin oras nu ii face nimic?...pai hai ca ma duc de pe acum sa-mi fac prieteni incepatori =))
Drako4Life is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 17:45   #37
dorux

Stage 1
 
dorux's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 23
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

In tara asta nu se mai poate face nimic bun ....azi maine o sa ia si podurile oamenilor din fata caselor , ca si alea sunt foarte periculoase ,multi au murit "in cap de pod" , ...sau de ce nu chiar si casele si blocurile de langa sosele...ce fain ar fi ; Cati tampiti pot fi ; defrisati tot mah si dati amenzi si zile de parnaie cat incap , ca dak v-as putea da si io bulau pentru cate milioane E furati , n-ati mai iesi nici voi si nici nepotii vostri. Astea sunt geniile din zilele de astazi ...azi dak gandesti cel mai penibil atunci ejti geniu
dorux is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 18:21   #38
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

De as avea ce sa inteleg as intelege , dar n-am ce , e criza hai sa le luam painea de tot aha aha , desi ma irita la maxim ca propunere nu-i dau mari sanse de realizare
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 18:47   #39
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Quote:
Originally Posted by Drako4Life View Post
Adica un incepator...daca merge cu 100-120 prin oras nu ii face nimic?...pai hai ca ma duc de pe acum sa-mi fac prieteni incepatori =))
da cine a zis ca la incepatori nu le face nimica ?
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 19:18   #40
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

-ideea cu,carnetul pentru mopede trebuia bagata cu mult timp in urma....am avut un incident cu un copilas care mi-a cazut in fata,norocu lui ca au tinut franele si m-am oprit la timp,singura chestie de care mi-a parut rau a fost ca nu l-am alergat cu sa il petardez,al naibi s-a ridicat instant de jos si a plecat,asa eu pana mi-a venit rasuflarea el o si tulise

- si ideea cu derapajul controlat etc etc mi se pare necesara,luati exemplu in norvegia ca sa iti iei permisul trebuie sa reusesti sa faci masina sa derapeze,sa mentii derapajul,sa mentii masina in cazul acvaplanarii etc etc.....si vreau sa mentionez la asta sa se adauge si reguli mai stricte,penalizarii mai stricte etc.....adica sa iti dea permisu daca chiar sti sa conduci nu cu zaharelu "hai ca mai trecem cu vederea bla bla" k astia te omoara pe strada.......intra o proasta in tine la semafor si te baga in spital "Doamne fereste" ca ea nu stie regula prioritatii de dreapta si tu care nu ai nici o vina te alegi cu sechele toata viatza!....DECI EU NU INTELEG CUM P*** MEA LE DA PERMISUL ASTORA!!!!
__________________
Textile antiderapante pentru iarna la super preturi : https://forum.4tuning.ro/529-firme-ja...ante-isse.html
Membru -Speed4U-
Audi owner!
Drag_Event_Addict is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 19:27   #41
olariu_ciprian_ionut

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 27
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

e clar..astia-s prosti....da-i naibii..noi sa conducem asa cum stim....
olariu_ciprian_ionut is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 19:37   #42
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

doamne unde traim. de ce oare m-am nascut in romania. cu ce am gresit?

cine naiba i-a ales pe astia. de fapt pe cine sa alegem. vai de mama noastra.
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 19:43   #43
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Ca la noi in Romania ca pe nicaeri, dai in masa de nenorociti ca de 20 de ani schimba codu rutier si toate regulamentele ministerelor de parca cine stie ce ar face ei ca Romania sa o duca mai bine, din contra sau saturat toti de prostiile lor, daia fug astia si isi rup gatu, de aia nu se mai duc copii la scoala si golanesc prin oras si fac necazuri parintilor, de aia nu mai avem agricultura, nu mai avem nimic, legi date de boi incaltati, nu mai producem nimic, totul importam ca noi ai dreaq suntem bogati ca arabii si ne permitem sa luam orice de la alimente pana la masini, tehnologie si etc, etc.
Lumea e proasta ca nu iese in strada, ati vazut cum sunt prin alte state, nu le convinge legea??? ies in strada cu paru o saptamana fac prosteste, pe cand prostu de roman sta al dreaq si inghite, or fi si care ar protesta, dar ce sa faci o mana de oameni, alta e cand iese un oras intreg bine ne face, ca noi stam si suportam legile date de ei atatia ani si nimic nou sub soare, pai cum vreti ma fratilor sa mearga tara asta bine cu atatia cretini la guvernare, auzi depasesc limita de viteza merg la racoare, cea mai tampita idee posibila si prostii tot mor, oricum asta nu va schimba situatia cu nimic si asta e tot pe moment acum, ca in urmatorii ani vine alt guvern cu alte legi si iar se schimba codu rutier si iar scot si iar baga tot felul de prostii idioate. Nu stiu ce sa mai inteleg, dar nu prea ar mai fi de stat pe aici daca astia o continua in halu asta, nu e nici in partea cealalta o grozavie de viata, dar pana mea ai si tu niste demnitati ca cetatean ai niste drepturi, pe cand la noi e cea mai tampita constitutie posibila cu cei mai handicapati oameni. Stati ca deocamdata nu a intrat porcaria asta in sistem, Mafia e mare in Romania, pe aia cum o sa le vina de hac, unu ca parte din ei sunt pe mana, altii o sa-i omoare in marginea drumului, pentru ca, cu mafia nu te pui , exemplu in Rusia unde politia nu misca la toti maharii care se dau in Lamborghini, Bmw-uri M, Mercedes-uri AMG, si etc, etc...oricum nicaeri nu mai e asa, ca in Romania asta pe nicaeri. S-a dus dreaq tara asta, nici pe vremea lui Ceasca nu erau asa de tampite legile totus aveai si tu un drept ca cetatean. Niste prapaditi da-i dreaq darar ceva in ei sa nu mai ramana unu!
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 19:44   #44
B.D.

Stage 3
 
B.D.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 152
Member of:
[VW]
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Nu va agitati degeaba , seful politiei a zis k sunt niste aberatii
B.D. is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 19:46   #45
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Proiectul noului Cod Rutier: o calci, intri 24 de ore la racoare

Quote:
ei inca nu sunt pregatiti la 16 ani sa sustina examenu pentru permisu de moped sau atv
Educatia inseamna totul, eu am avut de la 16 ani A1 si nu am avut nici o problema...decat din cauza unui idiot care nu m a vazut, m a lovit si a fugit...Pai da, in cazul asta permis suspendat 3 ani foarte corect. Problema este ca la scolile de auto/moto nu inveti NIMIC!

Singura parte cu care NU sunt de acord e treaba cu copacii taiati si partea cu jandarmii care te pot opri. In rest nu stiu ce va plangeti toti...Mergeti beti la volan ? mergeti cu peste 100-120 in oras ? Daca da voi sunteti cocalarii adevarati.

Quote:
Sa creada politia romana k o sa merg eu cu 30 sau cat o fi limita.... Viteza o avem in sange si nu au ce face . .. Asa k o zi de bulau nu ma sperie ) . . . Dar sa imi ia permisul 3 ani asta e jaf la drumu mare , chiar nesimtire . In curand o sa fim ca pe vremea lui Ceausescu : nu poti nici sa respiri k stie securitatea .
Mentalitatea tipica cocalareasca de roman...din cauza celor ca tine suntem la coada vacii... unde e 30 limita este dintr un motiv (si daca mergi cu 40 nu iti zice nimeni nimic) Sau poate ai tu ferrari sau ceva si daca iti sare un copil in fata de ex franezi de la 60 ca noi muritorii de rand de la 30 . Dar tu esti smardoi asa, mai presus de lege si daca iti ia carnetul 3 ani incepi sa plangi si zici ca e jaf...Daca ai viteza in sange si nu esti capabil sa respecti cat de cat legile fa te draga pilot de avion si ai cata viteza vrei. DA, mai bine ca pe vremea lui ceasca ca pe atunci nu se comiteau atatea ilegalitati ca azi.
p-george is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -