Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-07-09, 13:41   #46
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by VaLy_ALX View Post
Mesaj catre toti teroristii : Luati dracu cateva avioane si intrati in plm in casa poporului si terminatii pe toti jegosii astia care ne fura ....
dar....nu exista teroristi.probabil te referi la oamenii care inca mai incearca sa se opuna globalizarii si sclaviei mondiale implementata de americani,care recurg la genuri disperate pentru a atrage atentia fiindca chiar nu mai suporta sa fie subjugati.
probabil de la stiri ii cunoasteti ca teroristi,cand ei defapt...lupta pentru drepturile lor.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:48   #47
VaLy_ALX

Stage 4
 
VaLy_ALX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 199
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
dar....nu exista teroristi.probabil te referi la oamenii care inca mai incearca sa se opuna globalizarii si sclaviei mondiale implementata de americani,care recurg la genuri disperate pentru a atrage atentia fiindca chiar nu mai suporta sa fie subjugati.
probabil de la stiri ii cunoasteti ca teroristi,cand ei defapt...lupta pentru drepturile lor.
Stiu cum sta treaba cu asa zisii teroristi ... am vazut si eu The Zeitgeist si stiu in ce lume traim . Ce am zis mai devreme am zis-o mai in gluma , mai in serios ...
VaLy_ALX is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:53   #48
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

normal ce au zis ei nu`i nimic mai bagam o taxa nu ca nu ar fi ele destule dar parlamentarii aia idioti care noaptea viseaza legi in somn . romania the land`of choice ) hahaha eu personal i`as impusca pe toti cu ak47 asa pac`pac
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:59   #49
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by B-72-RZD View Post
Cand voi fi mare, voi pleca in afara la munca, sa'mi platesc taxele de aici


cel mai tare post pe ziua de azi ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:07   #50
segundo

Stage 4
 
segundo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 204
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

eu stau cu o masina pe dreapta de aproape 2 ani din cauza taxei, care e 5500 de euro...
mie intr-un fel imi convine daca pot inmatricula masina dupa noua taxa, doar dupa emisii... dar daca trebuie sa platesc si taxa de inmatriculare si noua taxa, o duc in fata guvernului si ii dau foc
segundo is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:21   #51
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

incearca sa gasesti o firma ceva din bulgaria.
nu merita sa iti strice planurile niste burtosi care vor numai sa stea degeaba si sa li se ingrase conturile.
eu am cunostinte care au masina pe bulgaria,si iti pot spune ca nu au nici o problema.nici politia nu prea ii deranjeaza.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:28   #52
asalt_ini

Stage 3
 
asalt_ini's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 159
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

sa suga p**a!!! nu platec nimic. mai bine imi inmatriculez masina in alta tara si platesc acolo...
asalt_ini is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:33   #53
darkeddy

Stage 4
 
darkeddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 274
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

ba baieti io nu stiu de ce dracu sunteti asa revoltati...io sunt de acord cu taxa...da cu o singura mica conditie...SA NE SUGA LA TOTI ASTIA CARE AVEM MASINI SAU CARE VOM AVEA MASINI P*** DE CATI EURO O SA DAM PE TAXA!...gata mam mai calmat...si cum ziceat k e cu teroristii?...poate ma inscriu si io
__________________
"I don't drive fast, i fly low!"
darkeddy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 15:20   #54
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

astia au inebunit sau au loato razna cred ca tot ce viseaza noaptea se basesc pe gura ziua
foss is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 16:37   #55
Alecs21

Stage 3
 
Alecs21's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 75
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Nenorocitii astia imi mananca zilele care imi vinzi o troaca de masina ieftina rau sa ma duc sa ii dau foc in fatza la parlament.
Si atunci o sa ma puna sa platesc o taxa ca am poluat aerul in fatza gurvernului si tuseste nenea basescu sau nenea tariceanu
Alecs21 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 16:38   #56
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

astia ne aduc dracului in pragu colapsului...
daca o sa am vreodata ocazia sa plec din tara (nu la cules mure..) o so fac fara sa ma mai gandesc nici macar o data,nici o jumatate dintro data,Deloc !!!
cum zicea cnv : iti vine sa'ti iei dracului familia si sa te cari dracului din tara asta :P
__________________
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 16:40   #57
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by bogg View Post
Faza tare:

Gheorghe are 8000 de euro si isi aduce de dincolo un Passat ,,obosit" din 2002 ....sa zicem.
Vasile la randul lui are 8000 de euro si isi cumpara un Logan nou de 1.4.


Ghicitoare:
In caz ca aceasta taxa va intra in vigoare, cine credeti ca va plati mai mult la stat?
lumineaza-ne te rog
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 17:27   #58
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by Le.Yoko View Post
lumineaza-ne te rog

Practic o masina noua ar trebui sa elimine mai putin Co2 pe km decat una second. Nu? Asta-i si scopul acestei taxe, sa plateasca mai mult cei care au o masina veche.
Doar ca... uite de ex: un Passat din 02 polueaza mai putin ca o Dacia de 1.4 din 09

Dacia are 168g Co2 pe Km. ... mixt
Passat are 150g Co2 pe Km... mixt(depinde ce motorizare ai)

Last edited by bogg; 10-07-09 at 17:33.
bogg is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 17:45   #59
brian89

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 4
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Daca intra in vigoare asa o lege imi vand masina si imi iau motor ca si asa la ce trafic e in Bucuresti e mai bine pe jos sau cu bicicleta decat cu masina.
brian89 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 18:28   #60
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

daca taxa asta anuala va avea valori decente , e ok . ( adica pana in 100 euro pt masinile de la euro2 in sus si pana in 2000cc ) dar nu cred ca va avea aceste valori . guvernul are nevoie de BANI si mai mult ca sigur ne vor jegmani si de data asta asa cum au facut si cu vestita taxa de mediu . eu vreau sa-mi iau o masina euro2 pana in 2000cc . actuala taxa e in jur de 1500euro . mi-ar conveni sa dau anual o taxa de 100 euro decat aceasta taxa de mediu .
si inca o chestie , ce vor face cei care au platit aceasta taxa ? ? ? mie mi s-ar parea normal sa fie scutiti o perioada de timp , contravaloarea taxei pe care au platito .

stie cineva cam ce valori va avea aceasta taxa anuala ?
__________________
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -