Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-07-09, 12:27   #31
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Thumbs down TAXA DE MEDIU SI BANII SE DUC PE PWLA!

CICA SE FAC IMPADURIRI CU BANII CARE i-au luat de la oameni, problema e ca ei fac impaduriri in zone unde NU CRESC COPACII!!! din cauza solului, atunci de ce tot impaduresc acea zona???

am dat 850 euro taxa pt o masina euro 3, mult mai sigura si mai economica decat vechea DACIE.

astept ziua in care toti politicienii se vor spanzura... sau ii vom pune la zid!
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 12:30   #32
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

nu cred ca o sa fie doar 100 euro pe an, ar fi bine... :/ pt un euro 2 sunt curios cat o sa fie... si stai sa vezi acuma la rar spagi ca sa iti scoata masina (pe buna dreptate) euro2 si sa nu ti-o dea euro1 sau si mai rau, non-euro, sa plateasca si copii tai taxele pt ea....... f***e rasa m**ii lor de jegosi!
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 12:35   #33
alex4trance

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by psyk3 View Post
Cel mai corect asa !! M-am saturat de toate Daciile care ma ineaca la semafor !!
Este cam tot aceeasi mancare de peste doar cu alte ingrediente, iti aduci masina din "94" dar nu-ti perimiti sa circuli cu ea pentru ca poluiaza !

Sunt curios daca vor copia total ce au cei din vest. Acolo daca masina este ecologica primesti reducere cand vrei sa cumperi o masina noua!! La o masina care are emisii CO sub 110 CO primesti minim 1000E reducere la achizitionarea !!

Ia'ti tu masina noua
(si nu sunt proprietar de dacie)

si nu stiu ce ti se pare asa corect sa iti ia astia banii si sa ii bage in buzunar
alex4trance is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 12:36   #34
pushtiu_teribil_22

Stage 4
 
pushtiu_teribil_22's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

clar nu platim :-l MU.E !
pushtiu_teribil_22 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 12:36   #35
fizz

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

deci trebuie facut ceva in aceasta privinta
dupa cum stiti avem un rang foarte mic de trai si taxe dintre cele mai mari nu din europa ci din lumeeeeeee trebuie sa ne adunam cu totii
si sa le explicam ca nu ei sunt sefii
fizz is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 12:41   #36
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Taxa pe aerul pe care il expiram nu pun,taxa "noua" , nu e de ajuns ca avem niste drumuri f "bune" si deja platim asa de mult la stat asta ne mai trebuia o alta taxa de **t,Guvernul Romaniei=Guvernul p**ii
micut_zu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 12:42   #37
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

))))))))))))))))))))))))))
deci e haios rau,bag de seama ca cu cat dorm mai mult in parlament cu atat avem mai multe taxe
sincer nu ma mai mira nimic,inca o taxa de platit
nu incep sa injur ca stiu ca nu are nici un efect

ei nu isi dau seama ca prin taxele astea pe care le tot pun bani pe care ii incaseaza o sa scada(aici vb din privinta celor care au firme de transport de exemplu)
impozitu forfetar a inchis o caruta e firme.....

repet-tara asta,politicienii astia cretini parca te indemna sa te muti in alta tara


in fine ,spor la vilele pe care vi le construiti dragi politicieni
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 12:46   #38
madalin_pyf

Stage 3
 
madalin_pyf's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 86
Angry Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

sunt niste idioti cate taxe sa mai platim fratilor ca tara asta numai din taxe e facut-a mai ramane sa platim si taxa pe aeru care il inspiram
madalin_pyf is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:05   #39
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Cand voi fi mare, voi pleca in afara la munca, sa'mi platesc taxele de aici
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:09   #40
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Va sfatuiesc pe toti care va veti lua masini din afara tarii sa le bagati ce merita statului roman in gura si sa va duceti sa le inmatriculati la bulgari.
Nu se mai poate asa,chiar nu stiu cum mai suporta lumea.
Asta e...romanu se teme sa-si ceara drepturile...da nu stiu de ce se teme sincer,chiar nu inteleg deloc.
Sincer,urmatoarea masina o sa fie mai mult ca sigur inmatriculata in alta tara...si o sa vada ei impozit si ce mai vor prin gura.
Le doresc multa m**e tuturor politicienilor si sper sa incercam si noi sa ne impotrivim cat inca mai putem.Asta e robie pe fata...suntem toti prosti gramada ca acceptam atatea.Fac apel la toti cei care inca mai spera intr-o redresare a situatiei in romania,cat de cat,si va spun ca daca nu luam masuri de loc vom ajunge incet incet la sapa de lemn.
Deci va rog,daca simtiti cu adevarat ca nu meritati soarta asta care va e distrusa de hotii astia parveniti,luati masuri...orice...eu asta cu inmatricularea in bulgaria o vad o masura foarte buna.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:17   #41
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Faza tare:

Gheorghe are 8000 de euro si isi aduce de dincolo un Passat ,,obosit" din 2002 ....sa zicem.
Vasile la randul lui are 8000 de euro si isi cumpara un Logan nou de 1.4.


Ghicitoare:
In caz ca aceasta taxa va intra in vigoare, cine credeti ca va plati mai mult la stat?
bogg is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:28   #42
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

nu exista asa cva. nu va trece niciodata de Curtea Constitutionala "legea" asta. avem o conducere ministeriala de tot ...
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:31   #43
VaLy_ALX

Stage 4
 
VaLy_ALX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 199
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Mesaj catre toti teroristii : Luati dracu cateva avioane si intrati in plm in casa poporului si terminatii pe toti jegosii astia care ne fura ....
VaLy_ALX is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:38   #44
free1_4ever

Stage 3
 
free1_4ever's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 79
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by VaLy_ALX View Post
Mesaj catre toti teroristii : Luati dracu cateva avioane si intrati in plm in casa poporului si terminatii pe toti jegosii astia care ne fura ....
BV tata...buna idee.....bin laden.....daca vezi asta....intra pe fir ....trimite 2-3 kamikazee ....tii platim noi...punem mana de la mana........da sa nu ii trimitzi cand au sedintza sau cum dreaq ii spune.....(ca nu vin toti) dale cand e zii de leafa..... Fu**le mortii in piept....de sclavii ordinari
free1_4ever is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:39   #45
manu

 
manu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 227
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Toti cei care detin o masina vor plati o taxa auto

Quote:
Originally Posted by Le.Yoko View Post
pai bn si acu ? eu anu trecut mi'am luat masina in noiembrie (bn ca a bagat treaba cu pana in 15 dec. se plateste taxa de dinainte,ca altfel plateam 470 E in loc de 145 care i-am dat) si am platit taxa nu ? Buun. Si acuma vin jigodiile si-mi spun ca trebuie sa platesc alta taxa (numai ca sub alta forma)?!? pai mai bine nu o mai plateam pe asta..ce JIGODII !!! ba frate da nu vede nimeni ma de la PE de pe akolo jecmaneala din tara asta ???

si incepe sa ma f..a la cap tare de tot cuv. "criza" --stg,dr,mijloc,spate "Criza" ...
cica e criza si ei cumpara lebede,rate de 500 de E ca sa bage in Herastrau...palmieri...si cn stie ce ca..turi !!!!!!!!
Pai oare de ce cumpara? Ca se iau banii la prosti.
manu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -