Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-09, 01:18   #16
alexei89

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 138
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

habar nu aveti ce bine e in sectorul 4

"Nu ridic masinile de pe strada atat timp cat nu am facut parcari suficente!" PIEDONE
alexei89 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 01:31   #17
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Eu nu inteleg o treaba, de ce trotuarul? Trebuie scos din discutie din start, pentru ca are un scop bine definit. Daca s-ar aseza si pietonii in mijlocul strazii sa stea la o sueta? Ce s-ar intampla? Sincer sa fiu am rupt oglinda unuia de nervi acu 4-5 luni, mergeam ca pieton si unu avea masina urcata pe trotuar cu totul, si pe strada nu puteam ocoli ca veneau masini in continuu, asa ca m-am strecurat, dar tot frecandu-ma de masina mi-au venit dracii si cand am ajuns in dreptul oglinzii (nerabatata) i-am dat una cat de tare am putut, nu mi-a mai pasat daca iau amenda sau daca e cineva in masina (ca nu se prea vedea). Eu cand nu am unde sa parchez nu o urc cu totul pe trotuar, mai las 1 metru minim si la pieton, dar de obicei caut pana gasesc un loc...
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 08:38   #18
daniel-lucian

Stage 2
 
daniel-lucian's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 45
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Quote:
Originally Posted by lucian1985 View Post
Mda, exact de ce aveam nevoie in Bucuresti.....
Ce sa facem, sa incercam ca olandezii, sa mergem majoritatea cu bicicleta? Nu ar fi rau, dar e greu in Romania....nimeni nu-si lasa bijuteria de S8 / Porsche / S-classe, etc. pentru o bicicleta !
Deci, trebuiesc parcari
Mergi cu bicicleta, dar nu in Bucuresti. Pai daca m-as duce cu bicicleta din Dr. Taberei pana la servici in Pipera ar trebui sa-mi iau haine de schimb si neaparat sa fac si un dus ca la ce praf si mizerie e, cand ajung mi se mai vad doar dintii

Oricum, cea mai mare nesimtire posibila e ridicarea masinilor. Si ceea ce e mai frustrant e ca nu ti-o ridica primaria, ci niste jepcari. Cu ce drept iti ridica ei masina ca ai parcat aiurea? Sa ma amendeze Politia, da sa nu-mi ia masina si sa dau bani care sa intre in buzunarul unuia sau altuia. Si mai nasol e ca ne complacem in situatia asta...ne plangem ca ne ridica masinile da nu facem nimic in sensul asta. Ar fi buna o actiune gen miting, sa se vada ca ne pasa...
daniel-lucian is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 10:32   #19
ionutz_ng

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 19
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Din cate am inteles Prigoana detine una din firmele care ridica masini.Si mai sunt cativa smecheri care fac bani astfel,au capatat dreptul asta dupa ce ar fi castigat anumite licitatii organizate de primarie,bineinteles corect si fara spaga,transparenta totala ca doar e Romania.Asta e tara in care traim.
Eu unul nu am loc de parcare,parchez unde apuc,de obicei pe trotuar dar las mereu cel putin 1m pt pietoni.
ionutz_ng is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 11:21   #20
al1ca

Stage 4
 
al1ca's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 177
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

romaniaaa....)
al1ca is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 12:23   #21
dbx40

Stage 2
 
dbx40's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 39
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Eu nu inteleg o treaba, de ce trotuarul? Trebuie scos din discutie din start, pentru ca are un scop bine definit. Daca s-ar aseza si pietonii in mijlocul strazii sa stea la o sueta? Ce s-ar intampla? Sincer sa fiu am rupt oglinda unuia de nervi acu 4-5 luni, mergeam ca pieton si unu avea masina urcata pe trotuar cu totul, si pe strada nu puteam ocoli ca veneau masini in continuu, asa ca m-am strecurat, dar tot frecandu-ma de masina mi-au venit dracii si cand am ajuns in dreptul oglinzii (nerabatata) i-am dat una cat de tare am putut, nu mi-a mai pasat daca iau amenda sau daca e cineva in masina (ca nu se prea vedea). Eu cand nu am unde sa parchez nu o urc cu totul pe trotuar, mai las 1 metru minim si la pieton, dar de obicei caut pana gasesc un loc...
Sincere felicitari! Sint sofer, am masina, dar la naiba ma mai si plimb sau am treaba ca pieton. Am senzatia ca posesorii de "Q7" ( nu am nimic cu masina dar ... uitativa cine le conduce ) coboara din pat in masina si din masina in scaunul terasei unde TREBUIE sa fie vazut. Propun si "mostre" de ... JMECHERI! In cazul de fata mentionez si ca era plin de politie in zona fiind ziua portilor deschise la Cotroceni !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Jmecher1.jpg
Views:	84
Size:	870.2 KB
ID:	945947  
dbx40 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 12:47   #22
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

doamne cum a parcat ala ... ce ratardati =)) si mai are pretentii dupa aia ca i`au zgariat "pietonii" masina cu pungile si fermoarele de la geci, blugi etc ... soferi
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 13:02   #23
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Ei in loc sa faca parcari fac "stalpisori"...Si ce se rezolva cu aia ? Am vazut la Unirii si pe Decebal cum sunt rupti iar oamenii au parcat pe trotuar.
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 15:43   #24
SM 88 VOX

Stage 5
 
SM 88 VOX's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 605
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Tare parcare a tras ala cu jeep-u , macar poate .
SM 88 VOX is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 20:55   #25
dbx40

Stage 2
 
dbx40's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 39
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Quote:
Originally Posted by SM 88 VOX View Post
Tare parcare a tras ala cu jeep-u , macar poate .
si eu pot , si ?
dbx40 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 02:50   #26
~ EWN ~

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

sa faca si parcari inainte, ca in tarile civilizate, porma pot sa puna si un milion de stalpi....

Last edited by ~ EWN ~; 03-06-09 at 02:52.
~ EWN ~ is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 11:19   #27
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

De acord sa se puna 1 stalp pe aleea de intrare in scara. Mai mereu trebuie sa ma chinui sa intru in scara ca parcheaza un nesimtit pe aleea de intrare in scara.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 09:08   #28
dbx40

Stage 2
 
dbx40's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 39
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

Quote:
Originally Posted by ~ EWN ~ View Post
sa faca si parcari inainte, ca in tarile civilizate, porma pot sa puna si un milion de stalpi....
EWN intrebare: si pietonii pe unde sa circule??? ce cred ca nu ai inteles este ca aici este vorba de NESIMTITI , de niste parveniti frustrati care dupa ce si-au luat si ei o coaja mai scumpa decit garsoniera conf 2 in care stau, nu au unde sa parcheze, sau o fac in asa fel incit doar sa fie vazuti !
dbx40 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 15:42   #29
mario79

Stage 3
 
mario79's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 116
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

uitati-va la melteanu cu jeepu din prima poza cum se uita, vede ca e fotografiat, huuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mario79 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 14:39   #30
alex.p7m

Stage 5
 
alex.p7m's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,699
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Ultima inovaţie īmpotriva parcării tip unde se poate: stālpişorii īn faţa casei

am vazut ca deja au demarat tare actiunea aceasta
alex.p7m is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -