Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-09, 12:52   #16
Neamtzu_e36

Stage 5
 
Neamtzu_e36's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,418
Member of:
[Opel]
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Si mie mi sa ridicat masina ,eram in panelimon in vizita si cand sa plec nu mai era masina am fugit la politie si mi sa spus ca a fost ridicata si ca so ridic trebuie sa platesc suma de 570 ron ,m-am imprumutat de bani si mi-am luat masina asta e romania vorba asta e buna iti ia masina, bani si parcari sufletu
Asa ca aveti grija unde le parcati baietii bafta
__________________
Neamtzu_e36 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 13:11   #17
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

eu stau in regie la camine...si de vreo luna incoace e jale p-aici..nu poti sa mai parchezi pe nicaieri ca vin muistii si ti-o ridica...dar unde sa parchezi frate?! singura solutie ar fi sa sari cu ea in dambovita sau sa o iei cu tine in camera (la masina ma refer) e incredibil ce se intampla in tara asta...suntem condusi de cei mai nenorociti, hoti, inculti, jegosi etc..oameni...daca as putea i-as impusca pe toti, fara sa ma gandesc ca voi ajunge in puscarie apoi... x-(
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 13:16   #18
Spybari

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 30
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Manevre in functii inalte ca sa faca averi, isi ia fiecare cate ceva si merge treaba cine sa vina sa le tina lor socoteala..eu? voi? Cred k dac ar citi aceste discutii s-ar amuza...Un prieten avea si el o dacie1310, a preferat sa o lase acolo decat sa plateasca o suma asa mare, macar de le-ar spala...lustrui de banii astia, sa numai zic k dac nu o iei in 24h platesti cate 300 in plus pt fiecare zi...sper sa nu ma insel dar asa stiu,...Tara lu" peste....
Spybari is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 13:31   #19
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

eu stiu pe cineva care a fost lasat in pace ... parcase jumatate trotuar jumatate strada..si au vrut caracatita sa-i puna, omul a vazut si a inceput sa faca pe acolo ca toti dracii gen: baaa ia uite mi-ati zgariat-o, hotii, va fac poze..a ineput sa le faca poza, va dau in judecata , iti pierzi locul de munca ca mi-ai zgariato, stii cat costa o janta, o beliti etc etc..si a fost lasat in pace primind o amenda doar pt locul de parcare de la politist.

Tot e bine, a scapat de plata pentru caracatita.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 13:52   #20
but'

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Si mie mi-au ridicat masina pe mihai bravu, inainte de statia de 101 si am platit 523 RON, nu mai stiu exact. Ghinionul nostru e ca ne-am nascut intr-o tara de rahat care este.

BAFTA in gasirea unui loc de parcare legal.
but' is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 14:15   #21
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Cand o sa faca destule parcari o sa aiba dreptul sa ridice masinile pana atunci F*ck you romania!
Champion is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 14:34   #22
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Pentru siguranta personala in trafic si pentru a evita ridicarea masinii am decis sa imi cumpar un cap-tractor de TIR. Sa vedem cum o sa il ridice
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 16:25   #23
dj.basss

Stage 2
 
dj.basss's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 46
Member of:
[Opel]
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

is curios daca ai o masina tunata cum o mai ridica rupe pragurile si alea alea
dj.basss is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 16:43   #24
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

dobitoci... in focsani la piata e ceva normal sa'ti dispara masina... o gasesti la un garaj in afara orasului....... X(
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 19:11   #25
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Doar acum am citit,Da de unde si pana unde scot iei mega preturile astea ????6-7-800 de RON ????????pt ce dracu ?? cu 500 de ron pe luna imi iau paznic de masina este incredibil ce sa intampla in tara asta de parlamentari ,hoti si altii jegosi.da vb aia frate si maybach sa fie ial sus pe camion daca este parcat ne-regulamentar,daca tot face-ti dreptate {hotie} cum spuneti fao si la casele mari ,F in Gura.
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 19:34   #26
Dragon21

Stage 2
 
Dragon21's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 29
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Sincer si in cluj au luat-o astia razna deja de 2 ori mi-au ridicat masina jegosi astia din fata blocului din parcare marcata! Si mi-au dat explicatia ca de azi e banda de circulatie! Sincer de ar mai veni catva cu mine jur ca le-as face si eu paguba la jegosi , leas sparge geamurile si rotile! Asa nu se mai poate haideti sa-i f...m in gura!
Dragon21 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 19:53   #27
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

la mine au venit si intre blocuri tot sector 6. intradevar ca au mai facut inca 10 parcari la 15 scari dar totusi exagereaza.
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 20:37   #28
G3orgyk08

Stage 4
 
G3orgyk08's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 235
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Traim in Romania.. nu trebuie uitata chesti asta
G3orgyk08 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 20:53   #29
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

mie personal mi au ridicat 2 masini la interval de 3 ore in acceasi zi...ambele in sectorul 6....evident in zone diferite.1 a mamei si 1 a mea...de purtat s au purtat cat de cat ok cu ele,dar sumele pentru restituire au fost cam mari una peste alta masura e binevenita,mai ales pe langa intersectii,unde masinile parcate aiurea obstructioneaza vizibilitatea, DAR trebuie totusi facute niste parcari,fie si cu plata...ca nu se mai poate.locuri f putine si oameni prea stresati pentru ele
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 21:20   #30
danielddd

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 229
Default Re: În Bucureşti ai maşina ridicată, banii luaţi şi parcări insuficiente

Ne meritam soarta domnilor....ca daca eram un popor unit le saream in cap la jigodiile astea, ca nu e mai numeroasa politia romana sau o firma de paza decat noi,poporul platitor de taxe,mortii masii de jegsi ordinari...si mie mi-au ridicat masina in Iasi la Spitalul SF Spiridon,au vazut nr de BT si gata...m-au incaltat.Daca i-as vedea vreodata chiar in momentul cand imi ridica masina le sparg toate geamurile..nici nu stau la discutie...lesinatii naibii...oricum am de gand intr-o zi sa-mi cumpar o prastie buna si cu bile de rulment de la distanta sa dau in geamurile lor...dar intai sa-mi foliez masina .
danielddd is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -