Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-09, 22:59   #16
Cobra2007

Stage 5
 
Cobra2007's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 621
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

) chiar vorbeam cu unchimiu despre chestia asta... o sa vin si eu cu o poza mai socanta ... si ca sa comentez treaba asta...vb baietilor, sa manance si gura lor, prea multa risipa si oricum sunt puse degeaba pt ca nimeni nu respecta legea mai ales in cazul parcarilor dar nu pentru ca sunt soferii nenorociti, ci pentru ca saracii oameni NU AU unde sa PARCHEZE ...
Cobra2007 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 22:23   #17
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

in bucuresti cine face parcari devine multimiliardar.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 11:29   #18
roska

Stage 4
 
roska's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

in bucuresti daca mergi pe drumuri necunoscute sau vrei sa mergi dupa indicatoare esti un fel de kamikaze....
roska is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 12:09   #19
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

poate sa mearga cineva noaptea cu un suflator acetilenic si sa taie toate indicatoarele. exista din alea portabile destul de mici. la 3- 4 dimineata nu e nici dracu sa vada ce se intampla. daca se merge si un mai multi... va mai alegeti si cu indicatoarele.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 12:22   #20
Cobra2007

Stage 5
 
Cobra2007's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 621
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
poate sa mearga cineva noaptea cu un suflator acetilenic si sa taie toate indicatoarele. exista din alea portabile destul de mici. la 3- 4 dimineata nu e nici dracu sa vada ce se intampla. daca se merge si un mai multi... va mai alegeti si cu indicatoarele.
si le pui prin curte, "amenajari auto"
Cobra2007 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 21:48   #21
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

cred ca aia mai negriciosi o sa gasesasca inficatoarele alea destul de binevenite
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 12:40   #22
tibirk

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 90
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

eram pe centura veneam dinspre carrefour militari si mergeam la ploiesti. Nu cunosc foarte bine bucurestiul, prin urmate eram geana pe indicatoare. De la carrefour pana la otopeni n-am gasit nici un indicator cu ploiesti in conditiile in care strada este destul de intortocheata pe la mogosoaia (trebuie sa faci dreapta spre bucuresti, apoi intrii iar pe centura, apoi faci stanga ....etc nu conteaza). In schimb, la tot pasul erau indicatoare catre autostrada soarelui, bineinteles toate indreptate spre bucuresti. Mi se parea de bun simt ca pe la mogosoaia sa tranteasca si un indicator cu DN1A si DN1
tibirk is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 12:59   #23
nxtaz
Old School Cars

Stage 5
 
nxtaz's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,568
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: DEZBATERE:īn Bucureşti indicatoarele rutiere, mai dese ca becurile de Crăciun iar

Quote:
Originally Posted by Cosmin Arsene View Post
[B][SIZE="4"]...
Deşi Codul Rutier prevede că un semn de circulaţie care interzice oprirea 50 de metri īn faţă şi 50 de metri īn spatele acestuia...
Eu ştiam că acţiunea acestor indicatoare īncetează la prima intersecţie, dacă nu este īnsoţit de un semn adiţional care să indice altceva.

Cāt despre indicatoare, poate aveţi dreptate dar eu prima oară cānd am condus Dr.Tr.Severin - Costineşti am făcut-o numai cu ajutorul indicatoarelor - nu mai mersăsem pe acest drum nici măcar īn dreapta şoferului.

Īntr-adevăr este o mare diferenţă īntre numărul semnelor de oprirea interzisă şi al celor de informare.
Părerea mea este că īn primării īncă primează afacerile, uitāndu-se scopul cu care ar trebui cheltuiţi banii sau măcar pretextul, ideea de bază fiind "Bă avem banii ăştia pentru modernizare rutieră - hai să facem şi noi un bişniţ - unde putem să punem noi mai mult ? păi la alea care care sunt făcute la "xerox" nu d-alea cu indicaţii că alea e mai scumpe domle, texte diferite, realizare un pic mai grea - dacă scriem la astea preţul triplu, cum facem de obicei, bate la ochi...aha...aşa e ! comandă domle 7000 d-alea cu oprirea interzisă ca om vedea noi pe unde le-om pune"
nxtaz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -