Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-09, 11:06   #1
Cigo

Stage 3
 
Cigo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 113
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[VW]
Default Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Probabil autorităţile s-au gândit că şi-aşa avem un trafic prea lejer pentru o capitală demnă de U.E., aşa că de ce să nu complice un pic lucrurile şi să închidă aproximativ Ľ din Capitală.

Drept urmare, de astăzi se redeschid lucrările la Pasajul Basarab care vor închide traficul rutier pe două dintre cele mai aglomerate artere din Bucureşti. Că aşa e la noi, ca la nimeni…

Aşa că pregătiţi-vă să găsiţi nişte rute ocolitoare pentru că nu se va mai putea circula pe două dintre cele mai tranzitate străzi ale Bucureştiului, şi anume: Şoseaua Orhideelor (porţiunea cuprinsă între Bulevardul Regiei şi Splaiul In dependenţei) şi bulevardul Vasile Milea (între bulevardul Iuliu Maniu şi Splaiul Independenţei).

„Vom lua măsuri astfel încât cei care locuiesc sau lucrează în zonă să poată ajunge cu maşinile la destinaţie. Problema este însă aceea că restricţiile impuse în Regie vor afecta atât centrul, cât şi nordul Capitalei, care vor prelua traficul de pe străzile închise. Cel puţin două luni, până când majoritatea bucureştenilor vor pleca în vacanţă, ne aşteptăm ca ambuteiajele să se ţină lanţ. Cele mai afectate zone vor fi: Piaţa Victoriei, ieşirea din cartierul Drumul Taberei, zona Gării de Nord şi Calea Griviţei, zona Cotroceni, dar şi căile de acces în cartierele Giuleşti şi Crângaşi”, au avertizat poliţiştii de la Rutieră.

Poliţia Capitalei se presupune că ţine cu şoferii care mai bine ar lua-o la pas sau frumuşel cu bicicleta decât să accepte rutele ocolitoare stabilite de oamenii legii. Aşadar rutele alternative recomandate ar fi: bulevardul Iuliu Maniu - şoseaua Cotroceni - strada Constantin Noica - strada Mircea Vulcănescu - bulevardul Dinicu Golescu sau traseul Calea Plevnei - Calea Giuleşti - Podul Grant - Calea Crângaşi - Şoseaua Virtuţii. Nu rămâne decât să nu vă enervaţi şi să apelaţi mai degrabă la mopede.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	basarab.jpg
Views:	1017
Size:	83.0 KB
ID:	901201  

Last edited by Cigo; 04-05-09 at 14:50.
Cigo is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 11:21   #2
best_fan

Stage 4
 
best_fan's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 186
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

ce bine ca nu locuiesc in bucuresti
best_fan is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 11:29   #3
StefanVVTi

Stage 4
 
StefanVVTi's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 242
Member of:
[Toyota]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Efectele au fost vizibile din aceasta dimineata. Daca de obicei faceam ~15 minute din Dr Taberei(Favorit) pana la Eroilor ( Favorit - Apaca - Cotroceni - Eroilor), azi am facut ~45 minute! Trist!
StefanVVTi is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 11:31   #4
taz rider
Audi Driver

Stage 3
 
taz rider's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Member of:
[AUDI]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Romania...te iubesc.
Bine ca nu am treaba in zona aia...
taz rider is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 11:38   #5
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Bine ca nu stau in Bucuresti cu toate ca si la noi....:-J
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 11:47   #6
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

atata timp cat exista metrou... majoritatea celor care sunt fff comozi ar putea sa mai mearga si cu trasportul in comun... eu stau in rahova si lucrez in pipera.. si fac acest traseu in 30 min cu metrou.. in schimb cu masina pana la 2 ore.. deci?? si pana la urma trebuie sa suportam si asta ca pe viitor sa speram ca o sa fie mai bine..
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 12:14   #7
wsn_asf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 630
Lightbulb Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
atata timp cat exista metrou... majoritatea celor care sunt fff comozi ar putea sa mai mearga si cu trasportul in comun... eu stau in rahova si lucrez in pipera.. si fac acest traseu in 30 min cu metrou.. in schimb cu masina pana la 2 ore.. deci?? si pana la urma trebuie sa suportam si asta ca pe viitor sa speram ca o sa fie mai bine..
Si la metrou la orele fatidice te calca in picioare te injura se mai bat din cand in cand asa ca mai bine stai acasa sau o iei pe jos(in cazul tau cam greu)
__________________
wsn_asf is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 12:31   #8
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

m-am scos la faza asata..nu stau in bucuresti
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 12:35   #9
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

de toata jena. practic s=au uitat la zonele prin care trec zilnic si au zis sa ii facem o surpriza si sa le inchidem o sa imi iau bicicleta e clar
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 14:08   #10
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Bai dar ciufuti mai sunteti..daca nu se construieste faceti scandal ca nu se face nimic si cand se face ceva sariti in sus ca se blocheaza traficul n loc sa va bucurati ca se construieste. Nu sunt inginer constructor, dar din cate stiu eu inca nu s-au inventat soselele care sa rasara ca ciupercile dupa ploaie si pe timp de noapte.
__________________
'06 FIAT Croma Emotion 1.9 JTD 150cp
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 14:09   #11
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

astazi am facut tot centrul si jumate din sectorul 6 si ma jur ca mi s`a parut mai liber ca niciodata ... nu stiu de ce )
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 14:24   #12
FantaZm

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 80
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

Nu sta nici un "greu" al tarii in zona aia. Din cauza asta cred ca se inchide zona aia.
Trist ce sa mai ...
FantaZm is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 14:25   #13
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

situatii asemanatoare au fost peste tot...numai ca la noi dureaza de 3-4 ori mai mult ca in alte parti,banu face legea si lucru asta e clar
alte tarii construiesc poduri ,austostrazi suspendate in conditii mult mai grele decat ce fac la basarab si totusi termina la termen
pasaju de la basarab stiam ca are 1 an jumate intarziere,si asta era anu trecut cam prin octombrie,acum probabil o sa anunte 2 ani intarziere

traiasca metrorex-u si first bike
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 14:38   #14
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

un Ps2 in masina si nu te mai plictisesti ) si asa o as fie haos total in 6 luni. asa zic ei ..dar probabil o sa dureze mai mult. ca na`cei de la primarie nu se grabesc bravo lor.
probabil ca`copii mei vor circula pe podu asta
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 15:07   #15
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Exact ce ne trebuia: 6 luni de calvar în trafic

e trist...tot traficul s-a dat peste cap aici in regie...
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -