Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-12, 21:09   #1
alexjohn

Stock
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 5
Default Intrebare RAR.Help

Am cumparat de putin timp un bmw e46.Masina este inmatriculata in romania si i-am facut itp-ul acum 3 saptamani iar acum trebuie sa inmatriculez masina pe numele meu, ea este pe alt judet si trebuie sa ma duc la rar sa fac indentificare sau ce trebuie sa fac sa pot sa o inmatriculez.....se incadreaza la Autovehiculele rutiere înmatriculate în România care îşi schimbă deţinătorul......toate buna si frumoase insa masina a fost lovita destul de rau in spate si pe dedesupt a fost taiata ca sa poata fi trasa si sudata si se vede insa nu stiu daca cei de la rar imi vor opri talonul ca masina a fost reparata ca din ce am inteles te baga in comisia mixta sa faci dovada cu factura ca masina a fost reparata in service omologat rar
alexjohn is offline   Reply With Quote
Old 11-05-12, 20:26   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Intrebare RAR.Help

salut
daca nu e asa vizibil la exterior ca a fos lovita nu are de ce sa se ia de tine.
teoretic ei verifica seria de caroserie si motor sa fie ok.
am vazut destule masini in aceasi situatie si au trecut cu brio de autentificare , ba mai mult am vazut astef de cazuri si la obtinere C.I.V fara probleme !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-12, 22:38   #3
alexjohn

Stock
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 5
Default Re: Intrebare RAR.Help

am fost azi si sa rezolvat....depinde si de noroc si cum se trezeste nenea ingineru in ziua respectiva
alexjohn is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -