Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-07, 14:26   #151
Portocala_WIP

Stock
 
Portocala_WIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

ai mai ce dracu dak alea sunt curse.....Inseamna ca nu mai megem pe stara paralel cu nimeni ca imi fac nebuni astia dosar si poate ma baga si la parnaie.....
Portocala_WIP is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 18:26   #152
Draqq

Stage 2
 
Draqq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by tre View Post
eu si alti cativa participanti la discutie ti-am expus parerile noastre sincere sustinute de argumente clare.

vrei sa-l arzi (ca a gresit evident nu din alte motive) arde-l, il amendezi, ii iei permisul pe o perioada anume, total de-acord. dar situatia data este departe de-a intra in sfera penalului, nu exista nici macar dovezi in acest sens iar cei 2 in cauza, cel putin din informatiile pe care le am, nu au profilul unui infractor.

ultimile tale replici imi dau speranta ca poti lua decizia corecta in acest caz.

offtopic (nu vreau sa incepem polemica pe tema asta):
da, sunt de-acord, politia este doar unul dintre multi alti factori responsabili de dezastrul numit circulatie in bucuresti. dar, intotdeauna exista un dar, politia, prin intermediul agentilor, are avantajul ca poate actiona in orice moment pt. "indulcirea" suferintei.
nu stiu de ce unora li se pare absurd ca in zonele ce au "traditie" in producerea de blocaje (vezi baneasa) sa fie permanent agenti care sa gestioneze judicios traficul. e, treaba asta nu se-ntampla sau daca exista agenti de multe ori actiunile lor se suprapun perfect indicatiei semafoarelor deci efect 0. de ce? de ce nu se fac studii de trafic sa se faca macar atat cat se poate face?! nu solutii de perspectiva (care din pacate trebuie gasite de leprele ce conduc) ci imediate care sa faca traficul sa se miste nu sa se stea ore in sir.
Aici la treaba cu sa fie mereu agentzi te contrazik. Daca ar modifica timpi la semafoare si le-ar corela cum trebuie ar fi altceva.
Itzi dau un exemplu. Semaforul de la Splai-Virtutii sensul dinspre Uverturii catre Constructorilor. Faci juma de ora de la Uverturii pana la Splai si 1 min de la Splai pana la Constructorilor. Cine sta in sect6 stie despre ce vb.
Rapoarte cu schimbarea timpilor se fac dar nu le baga nimeni in seama....
Iar la faza cu dosarul treb sa le iau permisele la viteza. Problema era alta in momentul knd imi verificau caseta si vedeau cum au plekat de la semafor si treptat cum au plekat in viteza o pateam eu.
__________________
Bau!
Draqq is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 18:30   #153
Draqq

Stage 2
 
Draqq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by trankan View Post
esti obraznic..in loc sa apreciezi..tu sari la cap...de aia devin si politistii rai cu noi.. bravo..dai dovada de mare caracter...pai pe cine crezi ca mai iarta gaboru asta...dupa ce ii vb asa?...poate pica altu care a gresit si nu il mai iarta ca sa nu ii scoata ochii mai tarziu pe forum...si sa il ia la misto...vai steaua voastra sunteti unii
Trankane nu fiecare caracter e la fel. Dc sa ma razbun pe altul din cauza la 1.
Draqq is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 18:54   #154
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Draqq intra pe id meu sa vb ceva ursake_yo Am si eu cateva intrebari.
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 23:21   #155
blondu316

Stage 3
 
blondu316's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 136
Member of:
[VW]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

am si eu o intrebare ptr draqq... ...cum pot sa intorc un politist la vorba ca sa nu imi dea amenda sau sa nu imi ia talonu ptr geamuri negre )) problema no1 )
blondu316 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 01:06   #156
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Draqq View Post
Aici la treaba cu sa fie mereu agentzi te contrazik. Daca ar modifica timpi la semafoare si le-ar corela cum trebuie ar fi altceva.
Itzi dau un exemplu. Semaforul de la Splai-Virtutii sensul dinspre Uverturii catre Constructorilor. Faci juma de ora de la Uverturii pana la Splai si 1 min de la Splai pana la Constructorilor. Cine sta in sect6 stie despre ce vb.
Rapoarte cu schimbarea timpilor se fac dar nu le baga nimeni in seama....
Iar la faza cu dosarul treb sa le iau permisele la viteza. Problema era alta in momentul knd imi verificau caseta si vedeau cum au plekat de la semafor si treptat cum au plekat in viteza o pateam eu.
o intrebare, am citit tot topicul si se pare ca se poate discuta super ok cu tine.
Cei doi daca in instanta aduc dovezi ca nu a fost cursa, primesc NUP, nu? deci cazierul nu este inca patat.

Sincer, parerea mea este ca in loc sa il luati pe draqq la injuraturi si alte alea mai bine il intrebati lucruri de care nu sunteti foarte siguri din lege.
Stim fiecare ca uneori dam peste politisti ok si alteori dam peste oameni de nimic.

Oricum, eu as zice mersi sa pot discuta cu fiecare politist dupa ce primesc vreo amenda. Cred ca as intelege mai bine ce am facut decat daca as astepta ca prostu in masina procesul verbal.
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 02:29   #157
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Daca ar fii sa ii bagi pe toti in seama . . . unde am ajunge , ce rost are sa iti consumi nervii cu unu ca asta cica el vrea sa para acum Sfatuitor =))) prietene nu avem nevoie de sfaturile tale si sa stii ca prez ta pe forumu asta ne cam plictiseste . . .


Cel mai bine ar fii sa te retragi in glorie si sa nu mai postezi pe thread-ul asta ca ce vezi aici nu e bine pt tine, tu esti un om al legiii =)) cred ca ai gresit site-ul posteaza su u pe site la bpr exrimati opinia acolo.

Si pe ce baza sustii u sa mi se faca mie dosar ???? am omorat pe cineva???? zi ma daca tot le stii u pe toate . . .??? Prietene daca esti cu legea care e prima datorie a politiei? iti zic eu sa previna daca politia a fost in spatele meu trebuia sa ma traga pe dreapta ca ei isi dadeau seama de unele intamplari nefericite, poate in locul meu era unu beat ca nush ce face . . . politia ce facea daca doamne fereste se intampla ceva ? ? ?statea dupaia si se gandeau ca ar fi putut sa previna acest incident ca ar fi putut sa o faca . . .
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 09:20   #158
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

ce sa previna ma? tu te asculti un pic asa? - bun venea gaboru la tine si se lua de tine ca ce faci aici, curse? si tu ii ziceai nu dom' sef.. schimbai locatia te duceai in alta parte si te dadeai! nu avea omu ce sa previna ! odata ce ti-a intrat in sange sa te dai nu te opreste un echipaj care vine sa "previna"

LE: si ce / cum sa previna atata timp cat voi stateai la semafor si atunci ati dat-o??? de unde drq stia el ca va dati?
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 12:33   #159
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

vazand ora la care a postat Ursake , tind sa cred k era "sub influentza" . WTF? pana acu ai vb calumea si acu ti-a sarit mustaru pe politzist .... NO COMMENT !
__________________
"Take care of your body. It's the only place you have to live." http://www.naturalfit.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 13:31   #160
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by -Caz- View Post
vazand ora la care a postat Ursake , tind sa cred k era "sub influentza" . WTF? pana acu ai vb calumea si acu ti-a sarit mustaru pe politzist .... NO COMMENT !
Nu vorbea cu DRAQQ !!!
VORBEA CU UN MARE PROST CARE A INTRAT AICI SI A INCEPUT SA-SI DEA EL CU PAREREA SI SA DEA EL SFATURI DESPRE VIATA SI A AJUNS SA CATALOGHEZE PASIONATII DE ACEST SPORT ATAT CAT I-A PERMIS CULTURA INTELECTUALA FURNIZATA DE UN IQ< 60 : MELCUL !

POATE ARE UN MODERATOR BUNAVOINTA DE A PUNE UN PRINTSCREEN SAU A DA UN-DELETE LA UNUL DINTRE POSTURILE ALEA.
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 13:41   #161
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Nu era vb despre Draqq era vb de unu M3lc - u care a intrat el ieri si a inceput el sa sa faca pe nebunu pe aici . X-Ray-Eyes stie despre ce e vb ca a participat si el aseara la discutie.
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 15:38   #162
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Si eu am participat la discutia cu cel numit melcul, nu inteleg de ce s-au scos acele posturi... sper ca macar i s-a dat ban melcului... el totusi zicea ca a luat testul psihologic pe SPAGA clar... altfel nu-mi explic...
__________________
My signature!
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 16:11   #163
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

aaa.... scz baieti
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 19:31   #164
Al3xPuma

Stage 3
 
Al3xPuma's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 158
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Ahahah ... da poate`si testau masinile domne :P si s`au nimerit am2 pe aceeasi strada in aceelasi loc ... la aceeasi ora asta e viata data viitoare poate e mai mult noroc
Al3xPuma is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 11:33   #165
mario_senna
 
mario_senna's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 0
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

As vrea sa vb si eu cu draqq in particular daca se poate id-ul meu este senna_mario sper ca nu m-ai uitat
mario_senna is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -