Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-07, 13:18   #46
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

N`ai ce sa le faci...E lege...Se confisca,se numeste "impound" (sper ca am scris corect)...Asa cum au mai zis unii p`aici,acolo politia face legea.Si oricum legile difera de la stat la stat...Oricum n`au ce sa le faca.Proprietarul masinii cred ca a2a zi era intr`un parc auto cautandu`si alt Civic.Civic`urile la ei sunt super ieftine,mai mult costa tuning`ul!
Tot ce vreau sa zic este ca nu au cum sa opreasca cursele ilegale de strada.Pt ei e un mod de viata si,sincer,ii respect!Multi traiesc numai pt asta,cu toate ca realitatea difera mult de ceea ce vedem noi prin filme!
__________________
Stop trying to catch me and catch me!
Vand mazda 323f cu faruri escamotabile ! ! !
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 13:26   #47
TR_00_ANN

Stage 5
 
TR_00_ANN's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 410
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

si la noi se ia astfel de masuri, bine intr-un anume fel,itzi confisca averi , masini , vile, dar asta le intrece pe toate
TR_00_ANN is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 15:55   #48
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
Cunoasteti legile statului California?Plus alti cativa ale caror replayuri au fost sterse!
Dati dovada de puerilism
ce potzi sai ceri lu' unu care il cheama gavrila... ...posteaza shi el sa iasa la numar
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 16:21   #49
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Quote:
Originally Posted by TurkishCarFan View Post
N`ai ce sa le faci...E lege...Se confisca,se numeste "impound" (sper ca am scris corect)...Asa cum au mai zis unii p`aici,acolo politia face legea.Si oricum legile difera de la stat la stat...Oricum n`au ce sa le faca.Proprietarul masinii cred ca a2a zi era intr`un parc auto cautandu`si alt Civic.Civic`urile la ei sunt super ieftine,mai mult costa tuning`ul!
Tot ce vreau sa zic este ca nu au cum sa opreasca cursele ilegale de strada.Pt ei e un mod de viata si,sincer,ii respect!Multi traiesc numai pt asta,cu toate ca realitatea difera mult de ceea ce vedem noi prin filme!
Bun de acord cu tine, se confisca masina, dar este in continuare bunul tau dar este retinut de politie pana cand tu platesti amenda respectiva.
Dar, DAR, din cate stiu eu, nu au voie sa iti distruga masina, casa, orice vrei tu, decat cu acordul tau, daca este o constructie ilegala (casa sau orice alta constructie), sau daca prezinta un risc serios fata de cei din jur. Banuiesc ca masinile care participa la cursele ilegale cad in ultima categorie.
Dar sunt f curios cum demostreaza ei acest lucru si ce s-ar intampla daca tu ai depune contestatie sau ai face recurs si ai castiga, ce fac in momentul ala???
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 19:34   #50
Span

Stage 2
 
Span's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 28
Member of:
[VW]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Bine ca nu a patzit ceva motorul
Span is offline   Reply With Quote
Old 24-06-07, 03:43   #51
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

ce oameni nb ...cum frate , pai astea sunt masuri ....sa iti farame masina :
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 24-06-07, 11:57   #52
z3r0m3CSL

Stage 4
 
z3r0m3CSL's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 228
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

da da este singura modalitatate de ai opri sa faca curse, (pana fac rost de alata masina), ca daca le ia permisu tot mai are masina si tot merge la curse !! da tot e prea drastric mah, tu bagi in masina zeci de mi de $ si pe urma politia tio ia si io face Cub !!!
__________________
Incepator in arta condusului !!!
z3r0m3CSL is offline   Reply With Quote
Old 24-06-07, 20:42   #53
Sarris

Stage 4
 
Sarris's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 288
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Am vazut si deja ma doare inima.
Cred ca as inebuni sa vad asta in realitate dupa ce investesti atat pasiune, timp si bani in masina ta sa vina papagali si sa iti faca asa ceva.
E revoltator si condamnabil dupa cum s-a mai spus incalca dreptul la proprietate, exista si alte masuri da nu asa ceva.
__________________
Drive fast,the power it's in your hands
SRS Racing
https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/28003-dacia-1310-by-srs-racing.html
Sarris is offline   Reply With Quote
Old 24-06-07, 21:09   #54
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Nu cred ca proprietarii masinilor au vreo sansa la tribunal...Dar se pare ca nu se complica nimeni cu asa ceva...Da.Este bunul tau,dar pe ei nu prea ii intereseaza si fac ce vor.Pacat de masini.Oricum...Am mai zis,nu au cum sa opreasca asa ceva...Exact cum e cu orice pasiune a omului,daca lui asta ii place,asta face!
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 25-06-07, 00:09   #55
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Nu au voie sa faca ce vor, ei trebuie sa aplice legea!!!
Nu este un regim militar acolo, armata si politia sa faca ce vor!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 25-06-07, 09:21   #56
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Da asa se pare... se pare ca aplica legea
Nu vad vr`un sticlete tras la intrebari...Doar raceri!
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 04:43   #57
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

jegosii drac pic de credinta nu au in masina aia
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 08:40   #58
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

In statul California, exista pista de drag deschisa pentru amatori 24/7. Cu 50 de dolari se pot da toata ziua. Pot provoca pana si Dodge Chargerul modificat special de 2 sau 3 politisti mai pasionati de fel.

Pai ... in cazul asta ... Daca tot ai loc de joaca, de ce mai participi la cursele ilegale ? Ai locul legal, du-te acolo, plateste taxa (sa fim seriosi, la salariile din State, 50 de dolari sunt un fleac), da-te cat vrei si te duci linistit cu masina acasa.

Observ din inregistrare ca au distrus un Civic ... De ce nu au strivit o masina pur americana ? Asta e singurul lucru care nu imi place din montajul acesta ... Sa pastreze visul american in picioare ... ca ei sunt cei mai buni ... Asta e un rahat.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 09:29   #59
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

sa speram ca mai are permit sau mai poate sa il obtina ca face baiatu alt civic sa zdobeasca americanele
Bafta si drumuri libere
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 14:20   #60
alfa33

Stage 5
 
alfa33's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 354
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

You are free to do as we tell you! Asta este America. Am facut mai demult un wallpaper legat de "libertatea" americana. Sper sa va placa si sa nu va suparati ca l-am atasat acestui topic. M-am gandit ca se potriveste in context.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	feel_free_by_greenlabs.jpg
Views:	87
Size:	468.3 KB
ID:	293295  
__________________
Alfa Romeo 33 1.7 16V Quatrofoglio Verde
Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo
alfa33 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -