Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-07, 20:46   #91
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

americanii au cele mai bizare legi ... daca au zis ei k in alasca nu ai voie sa arunci un ren din avion fara parasuta....pedeapsa contra curselor ilegale in statul california este posibil sa fie confiscarea masinii...in america fiecare stat are legile proprii asa k nu are ce sa le faca. in cazul acesta avem de-a face si cu o mani****re psihologica...ficare se gandeste ca masina sa va fi strivita prin urmare nu se mai baga la curse...nasol
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 20:51   #92
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Doamne nu se poate intampla asa ceva intr-o tara ca America unde orice este posibil , astia vad curse ilegale de masini ca pe o mare infractiune , in loc sa isi vada de treburi mai importante .
Daca mie imi stricau masina Ii dadeam in judecata ca nu aveau nici un drept sa imi strice masina .
Ce trebuie sa faca , nu fac .
Salut ! ! !
guwi vezi k te contrazici singur: "nu se poate intampla asa ceva intr-o tara unde orice e posibil"...sa inteleg k ceea ce fac ei nu intra in categoria orice??
scuze de off topic
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 01:14   #93
cristi_focus

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 31
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

oare ce-i in inima omului cand isi vede masinuta asa? (( cred ca as inebunii
cristi_focus is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 16:23   #94
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

Quote:
Originally Posted by RoadKnight View Post
guwi vezi k te contrazici singur: "nu se poate intampla asa ceva intr-o tara unde orice e posibil"...sa inteleg k ceea ce fac ei nu intra in categoria orice??
scuze de off topic
Nu ma contrazic deloc singur fiecare intelege ce vrea .
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 03:19   #95
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

aolo frate(
cred k dak mi se intampla mie asa ceva, faceam infarct, ma bagam in masina, sa vedem dak ma presa si pe mine cu ea
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 21:12   #96
Torqenstein

Stage 2
 
Torqenstein's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 27
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

*****mai bn 6 luni de parnaie decat atatia bani******ca la aia nu le plac mashinile....fac pariu ca ala care so gandit la metoda asta mere p bicicleta tata ziua si cand mere si el odata p luna cu mashina unui prieten ii zice sa mearga cu 50/h chiar daca nu ii nici bomba in fatza.
Si ideea lui ala din studiu "sa iti vanda mashina p piese" era mai buna ca mereai tu si ti le cumparai inapoi....da cum dreq sa iti ieie mashina ase mah si inca aia so dus sa si vada cum le face mashina zob...ce uamini de nik. x((((

EDIT : inca 1 post cu limbajul de genul si incep pedepsele.
WOB

Last edited by CJ-01-WOB; 23-08-07 at 23:24.
Torqenstein is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 03:09   #97
vierme666

Stage 2
 
vierme666's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 69
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

eu nu cred ca va functiona. mai degraba i-as impusca pe aia care mi-ar distruge masina.
vierme666 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 09:22   #98
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

astia sunt nebuni
11tun is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 02:23   #99
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

am ramas fara cuvinte. ii de-a dreptu socant si dupa parerea mea; pasiunea pentru masini si curse nu se poate lua cu forta.
IndyGG is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 10:36   #100
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Masuri extreme in California impotriva participantilor la curse ilegale

7 pagini de comentarii si nu s-a gandit nimeni la diferenta intre "ei" si "noi", mai bine-zis intre mediul social de acolo si cel de la noi, si nici la diferenta dintre gandirea lor si a noastra.

Am fost obisnuiti sub regimul comunist sa privim autoritatea de stat ca pe o tiranie, si sa visam la "occidentul liber si democratic"... dupa care s-au schimbat nitelus lucrurile si pe aici. Intreaga perioada de dupa 1989 a fost o lupta pentru "drepturile omului", cu proprietatea garantata, accesul la justitie, buna, rea, cum e, protectia acordata de lege, libertatea cuvantului, presa etc.

La noi se puteau face si inca se mai pot face multe lucruri care sunt permise de lege, sau care sunt interzise dar cu pedepse minore, desi unele categorii ale p.o.p.u.l.at.i.e.i sunt impotriva. Procesul de elaborare a legilor e in mana politicienilor, presa in mana baronilor media, justitia in mana magistratilor si avocatilor. P.o.p.u.l.a.t.i.a poate sa se oftice si sa ne invidieze pana cand li se urca fierea-n gat, dar n-au ce ne face, in afara de zgariat masini, spart geamuri, taiat cauciucuri etc - si aici ne acopera CASCO

Un lucru pe care noi nu l-am inteles despre occidentali a fost faptul ca regimul lor e unul democratic. Pentru ei conteaza mai putin drepturile acordate de lege si mai mult p.o.p.u.l.a.r.i.t.a.t.e.a - daca o mare parte a p.o.p.u.l.a.t.i.e.i civile considera cursele pericol public, mecanismul legal trebuie sa se miste pentru a le face pe plac. Duca-se @#$%^&* dreptul de proprietate garantat de lege, e ceva abstract, pericolul de a fi luat pe bot de o masina noaptea e real si ei stiu asta prea bine. Judecatorul, procurorul si politistul sunt si ei recrutati din randul p.o.p.u.l.a.t.i.e.i, au si ei masini, circula pe strada, se simt expusi, de ce ar sustine ceva care nu le convine. Legile sunt facute de oameni, care provin si ei din randul publicului... in democratie, daca majoritatea iti spune sa stai in banca ta, trebuie s-o faci sau sa suporti consecintele. Si majoritatea e disperata, vede ca masurile ceva mai "soft" n-au avut efect, asa ca fac gesturi disperate. Sa zicem ca se proceda la o confiscare legala ca la noi, prin hotarare judecatoreasca, bunul era trecut in patrimoniul statului si vandut - cine ar fi fost primul care se prezenta sa-l cumpere?... Sau era dezmembrat, si piesele puse in vanzare - ghici cine le cumpara si le monta pe un alt vehicul de acelasi tip?...

Concluzia pe care trebuie s-o tragem de aici este ca trebuie sa invatam sa ne sustinem cauza, sa ne facem propaganda favorabila. Daca intreaga societate e impotriva ta, oricata dreptate ai avea din punct de vedere legal, te-ai fript.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -