Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-07, 19:51   #46
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
da a fost greseala spectatorilor dar si pitzigoi asta dupa ce i-a busit pe aia de i-a imprastiat pe jos ca pe popice putea sa renunte la cursa sa vada care,cum... nu asa...a plecat in tromba fara sa se uite inapoi...
Bati campii, Gogule !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 20:06   #47
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Foarte bine le-a facut !
Poate dupa accidentul asta or sa se mai trezeasca romanii si or sa dea si ei un refresh la creier inainte sa stea acolo
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 20:09   #48
PiStI

Stage 3
 
PiStI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 114
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
da a fost greseala spectatorilor dar si pitzigoi asta dupa ce i-a busit pe aia de i-a imprastiat pe jos ca pe popice putea sa renunte la cursa sa vada care,cum... nu asa...a plecat in tromba fara sa se uite inapoi...

dupa ce???
nu i-a pus nimeni acolo. au stat de buna voie.
daca ai fost la raliuri ai vazut ca se impart fluturasi unde se arata unde sa NU stai. sunt marcate cu rosu sa vada tot prostu' despre ce e vorba. daca unii sunt mai destepti...........
PiStI is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 14:32   #49
johnny111

Stage 5
 
johnny111's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Quote:
Originally Posted by PiStI View Post
da a fost greseala spectatorilor dar si pitzigoi asta dupa ce i-a busit pe aia de i-a imprastiat pe jos ca pe popice putea sa renunte la cursa sa vada care,cum... nu asa...a plecat in tromba fara sa se uite inapoi...
Pilotzii aia "cersesc" o jumate de an pe la sponsori. Daca nu au rezultate, adio bani, adio raliu. Si nu numai pentru ei. S-ar putea la un moment dat sa ne trezim ca mai alearga doar cateva rupturi in raliu, ca ceilalti n-au bani. Probabil eu, daca eram in locul lui Pitigoi as fi regretat ca nu i-am lovit mai rau.
Acum 2 ani, la Baia Mare un Fiesta a lovit un betiv care-si punea camera in mijlocul drumului sa filmeze trecerile masinilor. La nici 2 luni, la Cluj o alta masina a lovit niste spectatori care stateau in zona interzisa. Si cand te gandesti ca eu acolo am vrut sa-mi parcez masina si m-au alungat jandarmii. Chiar si acuma cand ma gandesc le sunt recunoscator. La Cluj, organizatorii au vrut sa dea in judecata victimele pentru pagubele provocate de intreruperea raliului. Problema era ca victimele lucrau in cadrul grupului Tiriac ( Ford, Mitshubishi) si conflictul s-a amortizat. Daca s-ar intampla un proces de genul asta, cu mediatizarea corespunzatoare in urma caruia organizatorii ar lua si pielea de pe vinovati, probabil ca ar fi mai putini inconstienti si oameni beti pe trasee iar sportul asta ar fi mai frumos si mai sigur.
__________________
Vand Ford Capri MKIII 2.4i omologat
johnny111 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 19:54   #50
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

vinovati cred ca au fost amandoii.. si soferul a intrat cu viteza in curba .. dar oamenii aia nu trebuia sa stea in curba acolo. nu erau constienti ca poat esa derapeza .
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 20:34   #51
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Quote:
Originally Posted by mari4speed View Post
vinovati cred ca au fost amandoii.. si soferul a intrat cu viteza in curba .. dar oamenii aia nu trebuia sa stea in curba acolo. nu erau constienti ca poat esa derapeza .
Din cate stiu eu, doar daca se impun restrictii de viteza iar pilotul le depaseste si actiunea lui se soldeaza cu un accident, este - nu stiu in ce masura - vinovat. Pana la proba contrarie... vorbim toti aiurea !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 09:43   #52
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

soferul nu are nici o vina. singura vina care i se poate reprosa ca nu a apreciat bine viteza si distant.

am fost sambata la raliu si intro zona unde se cobora si era curba. 70%din masina fugeau de fund sau se intaplam ceva din care vro 3 sau intros de tot, polo a iesit in decor si acolo a ramasa un logan a intrat in sant si laajutat lumea sa plece, si au mai fost cateva care au iesit de pe traseu. si culmea-- prostii parca exact in zona aia se inghesuiai noroc caera un damb ca altfel sarea vro masina pe ei, cadn ajung acasa caut filmele si pe pun. ca sa vezi prostia omului vezi ca e zona periculaosa si acolo te bagi maimult.

si cea a itare faza. se terminase speciala trece masina de final cu girofar si maduc sa fac vro doua poze la lupo si trec prin zona aia unde au iesit masinile in decor si o prasta care statea pe damb imi zice sper ca nu stai aici ca nu am unde sa fug suasa sar cama lovesc de tine.... ce gandire- si ca ea multzii
mae is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 15:18   #53
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Quote:
Originally Posted by mari4speed View Post
vinovati cred ca au fost amandoii.. si soferul a intrat cu viteza in curba .. dar oamenii aia nu trebuia sa stea in curba acolo. nu erau constienti ca poat esa derapeza .
Pai shi unde e vina pilotului !? Nu asta e ideea !?..... sa le iei cu viteza ?! Spectatorii ar trebui sa fie ultima grija a unui pilot!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 15:30   #54
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Quote:
Originally Posted by mari4speed View Post
vinovati cred ca au fost amandoii.. si soferul a intrat cu viteza in curba .. dar oamenii aia nu trebuia sa stea in curba acolo. nu erau constienti ca poat esa derapeza .
Ha,haa,ce tareee!,e si vina pilotului auzi!,tu esti constient ce prostii scrii aici?..eu zic sa-i suspende permisul ca a intrat cu viteza prea mare in curba,unde se credea el,la raliu?! ))))
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 17:07   #55
alex-mishu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 189
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Asta e viata, daca stai unde nu trebuie, punandu-ti viata in pericol...
Ala cu gluga nerita sa fi fost luat in plin, daca a tot zis ca"sa iasa!!"
Pacat de victime ,dar si-au facut-o cu mana lor....
Macar de s-ar invata ceva din asta....dar eu zic k sunt slabe sansele...
alex-mishu is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 21:32   #56
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

http://www.heaven666.org/spectators-...y-car-5761.php


inca o varianta a accidentului
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 21:44   #57
punto26

Stage 5
 
punto26's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 322
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

ce tare in cioc e cordaciu ala .... merita nisthe bastoane pe carca ...
punto26 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 22:04   #58
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Frate dar prosti mai sunt.............si mai sa si incapatana un "baietel" ca altfel nu marita sai zic!!!!!Eu daca eram jandarm nu stateam prea mult la discutii 2 dupa ceafa si o amenda ca avea cum sai dea!!!!!
foss is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 17:38   #59
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
Jmeker omu! tare in gura! asha le trebuie! mai rau trebuia sa ii loveasca! Asha e romanu! Ala ia zis cu frumosu da` daca omu e jmeker!
...TRUE
cmdbass is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 11:58   #60
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Accident in Raliul Brasovului

in curba aia se sa tot timpul ciaracum erau putini acum 2 ani acol oera plin de masini. exacti locul ala erau oameni si pomra erau masini una langa alta. tizn minte ca se chniuau uni siaiasa de acolo si numeni nu se sinchisea sa isi traga masina sa iasa omu. daca erau mai multe masini acolo erasi mai si necazu.
mae is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -