Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-04, 13:56   #31
BR-02-PJN

Stage 2
 
BR-02-PJN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 58
Default

Frumos burnout dar era bine daca era filmat pana la sfarsit.A si am si o intrebare : de ce il faceti pe pamant nu pe asfalt (ca mine) ?
BR-02-PJN is offline   Reply With Quote
Old 03-12-04, 14:12   #32
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

ca acolo are aderentza mai mica
tekno is offline   Reply With Quote
Old 03-12-04, 15:58   #33
BR-02-PJN

Stage 2
 
BR-02-PJN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 58
Default

BR-02-PJN is offline   Reply With Quote
Old 03-12-04, 16:56   #34
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

ce penibil cum draq sa ridici de aripi si sa faci burnout pe camp?
steph is offline   Reply With Quote
Old 07-12-04, 21:56   #35
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default

va batetzi joc de motoare...shi eu am o dacie care poate asha ceva....dar nu ash face asha ceva in nici un caz...deshi mai am doua dacii shi un porsche...urata treaba.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 08-12-04, 10:19   #36
1100 S

Stage 3
 
1100 S's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 125
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"morghen\"
va batetzi joc de motoare...shi eu am o dacie care poate asha ceva....dar nu ash face asha ceva in nici un caz...deshi mai am doua dacii shi un porsche...urata treaba.
llaassaa-neeeee llaassaa-neee cum urata treaba ma?? e mai frumos sa iti tzii porcheul in garaj..binee...nici nu stiu de ce tzi-ai mai facut cont la 4tuning....dute si spalatzi mashina...punetzi prelata si \"bag-o\" in garaj.!....
__________________
1100 S bolidul.....
1100 S is offline   Reply With Quote
Old 08-12-04, 11:53   #37
BR-02-PJN

Stage 2
 
BR-02-PJN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 58
Default

Quote:
llaassaa-neeeee llaassaa-neee cum urata treaba ma?? e mai frumos sa iti tzii porcheul in garaj..binee...nici nu stiu de ce tzi-ai mai facut cont la 4tuning....dute si spalatzi mashina...punetzi prelata si \"bag-o\" in garaj.!....
Bineee 1100 S !!! U tell'em
BR-02-PJN is offline   Reply With Quote
Old 08-12-04, 22:04   #38
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default

heh...bai...deci tu nu ai de unde sa stii cum shi cat circul eu cu porschele....asha ca nu te baga...dar sa tzii motorul atata timp turat....e chiar bataie de joc...parerea mea.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 10-12-04, 03:35   #39
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

multi din noi tzin motoarele turate numa ca sa plekam la semafor mai zmei sau ca sa avem deraju de care avem nevoie schimbam in treapta inferioara daca nu ne poate masina )
aku ca o tzii turata ... nu inteleg ?! care-i problema ... motoarele care sunt turate de obicei is mai bune ca cele tzinute in garaj .. astea din urma prezinta depuneri pe ele , pe conducte , ruginesc ma !! sa stii si tu ca masina care merge e mai buna ca masina care sta la bloc si nu o conduce nimeni ..

parere proprie si personala ..
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 10-12-04, 21:17   #40
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default

cu voi nu se poate....deci daca tu vrei...fa frate burnout cu dacia....eu nu fac nici cu dacia nici cu porschele(shi m-am explicat de ce...se strica frate....crezi nu crezi...stai cu dacia la 7-8 mii de ture 2-3 minute in fiecare zi sa vezi cate zile te tzine....btw tu asha pleci de la semafor?)...shi de aia imi tzine motorul mai mult...shi curse fac cu ambele.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 02:50   #41
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

morghen tu creca ... no comment ....
pe cine ai vazut tu sta stea cu dacia in 7000-8000 ture la semafor ?
sau tu crezi ca la fiecare plecare mai nervoasa trebe turata masina la 8000 rpm ?
ai auzit de cuplu maxim ? cand ajungi la asemenea turatii deja pierzi mult din cuplu motorului si pe deasupra iti si crapa blocu motor .. plus ca mai ai un pic si zici pe aici ca daka noi tinem daciile in 11.000 rpm ... da ce ma e Porsche sa o tzin in 8000 rpm ?!
e dacie aia daka o tzii de cateva ori asa iti moare acolo.

In afara de asta sa stii si tu ca la toate daciile pe injectie n-ai cum sa treci de 6000 ture ... din cauza ca-s limitate la 5600 rpm ... dai mai mult iti taie benzina si ramai cu ea acolo ...
chestie valabila pt. majoritatea masinilor straine de asemenea.
Acum sa ma scuzati daka n-am nimerit exact cifrele
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 15:12   #42
BR-02-PJN

Stage 2
 
BR-02-PJN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 58
Default

Ai nimerit cifrele , la 5600 iti taie injectia , chiar daca eu n-am ajuns cu ea la turatia asta pt. ca s-a n-a vrut sa se duca mai mult de 5000 . Si apropo la un burnout mai mult de 4000 rpm nu ii trebuia . Morghen are dreptate , se strica masina , dar uite ca PJN-ul meu n-a avut absolut nici o problema in 4 ani (2 ani de condus sportiv ) , pana acum o luna cand am reusit sa stric ceva la cutie (nu mai stiu exact ce ) , asa ca depinde de masina ca doar Dacia este Rolls Roys-ul romanesc ( e facuta manual )
BR-02-PJN is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 21:33   #43
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default

deci eu nu vorbeam de dacii cu injectzie...la porsche am alt fel de injectzie...daciile din filmuletze nu sunt pe injectzie....

\"multi din noi tzin motoarele turate numa ca sa plekam la semafor mai zmei\"

nu ai zis de 7-8 mii dar eu asha am considerat ca daciile alea sunt turate la peste 6 mii....dacia mea urca pana in 7 mii am volanta pistoane shi vibrochen ushor shi carb solex..eu tre sa plec turat de pe loc...am cuplu mic la turatzie mica din cauza volantei.


in fine....m-am saturat de poveshti...facetzi voi burn-uri cat vrezi...

\"faci ce vrea pu|a ta nu-tzi daram eu visele\"


\"Dacia este Rolls Roys-ul romanesc ( e facuta manual )\" tare faza
morghen is offline   Reply With Quote
Old 30-01-05, 21:00   #44
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

mah fratilor...am si yo o intrebare.......ce e ticaitul ala la dacia aia sa faca si el motoru sa nu mai faca asa ca nu cred ca e bine pt un motor
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 30-01-05, 21:03   #45
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

mah fratilor...am si yo o intrebare.......ce e ticaitul ala la dacia aia sa faca si el motoru sa nu mai faca asa ca nu cred ca e bine pt un motor
George_P. is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -