Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-09, 20:58   #16
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Top Gear in Romania

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
pe unde au trecut,ce au facut,la sfarsit au multumit Romaniei si au cerut sa ramana.daca asta nu e cea mai buna reclama posibila...sa-mi spuneti mie Elena Udrea sau Land of Choice.
am apreciat si Rex-ul...isi face si el treaba
PS. care te bagi la vara la o tura de Transfagarasan?
ar fi frumos daca ar inchide Transfagarasanul si pentru noi o zi
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 17-11-09, 21:13   #17
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Top Gear in Romania

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
PS. care te bagi la vara la o tura de Transfagarasan?
La asta ma gandeam si eu dupa ce am vazut episodul .

Mie mi-a placut, au trecut prin satul ala doar pentru caterinca.. si.. le-a iesit
Nu mai spuneti 'foarte trist', ca au avut pana la urma o parere buna si cand au zis ceva de rau, au spus-o la caterinca.. asa fac ei, asa e emisiunea lor
Brian is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 04:02   #18
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Top Gear in Romania

oricum rex-ul si tran... transf... transfgarasan'ul ea lasat masca mai era faza ca nu gasea la ferrari pe gps romania )
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 09:23   #19
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Top Gear in Romania

am auzit si eu o singura data ceva bun i legatura cu romania:"drumul transfagarasane cel mai tare si periculos din toata europa.multumim romania pt acest drum minunat"...ne-am facut de ras la mai multe capitole:dacia aia break,s-a izbit in lambo....tiganii au scris cu "labele: pe saracele masini numele lor etc etc......dar a fost super episodul,ce sa zic..au umblat prin subteranul palatului cotroceni...cum se mai auzeaaa.....
Darius DMS is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 11:15   #20
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Top Gear in Romania

Quote:
Originally Posted by aleyx_oltcit View Post
oricum rex-ul si tran... transf... transfgarasan'ul ea lasat masca mai era faza ca nu gasea la ferrari pe gps romania )
Defapt pe gps-ul Gallardo'ului nu era Romania
Brian is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 11:36   #21
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Top Gear in Romania

frumoasa emisiunea...dar cand ma gandesc ca sunt roman....trebuie sa spun ca si-au cam batut putin joc de noi...mai subtil da au facut-o
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 11:43   #22
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Top Gear in Romania

Quote:
Originally Posted by Brian View Post
Defapt pe gps-ul Gallardo'ului nu era Romania
scz de confuzie
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 16:26   #23
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: Top Gear in Romania

am o intrebare si scuze de offtopic...dar de acum numai moderatorii au voie sa puie asa direct video pe forum?...ca eu am incercat si imi apare doar codul de embeded
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 19:38   #24
nigger
Toyota Driver

Stage 5
 
nigger's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 308
Member of:
[Toyota]
Default Re: Top Gear in Romania

vb tare : Muntii nostri AUR poarta,noi cersim din poarta in poarta...............Daca mai traia Antonescu,bine era

Oricum frumos de tot episoadele,nu ma asteptam sa iese asa misto
__________________
nigger is offline   Reply With Quote
Old 19-11-09, 18:54   #25
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Thumbs down Re: Top Gear in Romania

Foarte frumos, mi-a placut. Sa nu mai vina.
RAZvan15 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-09, 19:05   #26
bmw_alpina

Stage 3
 
bmw_alpina's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 153
Default Re: Top Gear in Romania

A fost misto, mi-a placut mult. E clar ca multe faze au fost "regizate" de dragul show-ului... cum ati zis chestia cu emisiunea tv din bar, cu satul exclusiv tiganesc, cand May a lovit Lambo-ul, cand a fost lovit Sandero-ul de TIR si acelasi May a spus ca soferul l-a acuzat in ungureste ca ar fi fost vina lui...

A fost frumos prezentat Palatul Parlamentului, Mamaia si evident Transfagarasanul. Nu puteau capta doar partile bune sau viceversa, faptul ca noi stim ca tara noastra e de rahat si ca nu exista o clasa sociala medie, discrepantele sociale precum cele prezentate in emisiune (Mamaia -Rex- vs. Satul "tiganesc) exista in mod accentuat, avem mai probleme cu infrastructura fac parte din alta discutie... Un show frumos Top Gear, nu numai pentru pasionatii de automobile.
__________________
bmw_alpina is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 11:04   #27
alexx_elf

Stage 1
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 15
Default Re: Top Gear in Romania

am fost in ziua cand au filmat pe TF si chiar am apucat sa stau cateva minute de vorba cu cei 3. Mi s-au parut de-a dreptul impresionati de drum si de priveliste (chiar se oprisera din filmari pentru a admira peisajul superb), dar f ironici la adresa infrastructurii (auzind ca venim de la bucuresti, clarkson ne-a intrebat: "Si cat ati facut pana aici? O saptamana?" .

Munti frumosi sunt si in alte tari, de admirat sunt oamenii care au proiectat TF si curajul celor care l-au construit.

Top Gear este o emisiune despre masini, m-am bucurat ca au numit TF cea mai buna sosea din lume, decat m-am suparat cand am vazut cat de mult s-a pus accentul pe ideea: Romania, tara de tigani
alexx_elf is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -