Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Ce model preferi?
Audi S4 186 45.04%
BMW 335i 227 54.96%
Voters: 413. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-09, 18:41   #256
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Daca numai e in productie nu e bmw?sau daca e editie limita nu e bmw?nu am nimic cu audi,imi place.doar ca nu e cazul sa jignitzi posesori sau fani... nu e frumos,fiecare cu placerea lui
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 18:44   #257
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

nu pot fi de acord cu tine totusi S-urile sunt mai scumpe si motorizarile de pe S nu se gasesc pe masinile de serie..pai 550 are 367cp A6 4.2FSI 350 de ce s-a mai facut S6 cu motor v10 435cp?un 550i e 55000 de euro S6 72000 imi poti spune anaconda de ce e diferenta asta uriasa daca e un model obisnuit?daca vroiau concurent pentru 335 puneau TFSI ala de 290cp pe A4..eu zic ca sunt alta mancare de peste si imi vine in minte si o intrebare pe care am mai spus-o oare Audi nu sunt in stare sa rivalizeze cu modele de varf de la Bmw trebuie sa faca modele S?
__________________

Last edited by adrian78bmw; 26-10-09 at 18:49.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 18:44   #258
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Ma repet, 335i-ul stock nu are doar 306 cp :

uite mai multe exemple :

https://www.youtube.com/watch?v=ruCxIpyoioc

Nu vreau sa-mi sara nimeni in cap,nush exact dar se zice ca testele astea nu sunt exacte..cel putin cateva de la noi din tzara... imi aduc aminte ca pe la autovit era sau este un dyno care punea destui caltzi peste... daca gresesc imi cer mii de scuze
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 18:51   #259
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
nu pot fi de acord cu tine totusi S-urile sunt mai scumpe si motorizarile de pe S nu se gasesc pe masinile de serie..pai 550 are 367cp A6 4.2FSI 350 de ce s-a mai facut S6 cu motor v10 435cp?daca vroiau concurent pentru 335 puneau TFSI ala de 290cp pe A4..eu zic ca sunt alta mancare de peste si imi vine in minte si o intrebare pe care am mai spus-o oare Audi nu sunt in stare sa rivalizeze cu modele de varf de la Bmw trebuie sa faca modele S?
Pai alea S nu sunt facute tot de Audi ? (deci implicit pot sa rivalizeze cu modelele de varf BMW) Asta e felul lor in care numesc modelele alea, in loc sa ii spuna A4 3 TFSI + S Line (ca sa il diferentieze putin la exterior de un A4 2 TDI) i-au spus S4. Schimba ceva datele problemei ? Nu are legatura cu felul in care rivalizeaza modelele, sunt facute de aceeasi companie deci nu cred ca un S schimbat in A modifica asa grav datele ecuatiei. Pana la urma si S6 putea fi numit A6 5.2 FSI, mare chestie.

Avand in vedere ca un 3.2 FSI are 265 CP (?) nu cred ca avea sens sa fie un 3 TFSI de 290 CP, 333 insa mai vine de acasa. De asemenea din moment ce vroiau concurent pentru 335i au scos o masina cu putere similara, pe la 320+ CP se invarte si 335i deci cam atat i-au dat si ei S4-ului.

PS: Diferenta aia de pret exista din cauza unui complex de factori

- eventual mai multe dotari de serie, un 550i echipat similar probabil mai reduce diferenta
- interior + exterior usor diferite de un A6 (un fel de S Line complet). De asemenea un 550i + pachet M interior + exterior ar reduce si mai mult diferenta. Ma gandesc ca si setarea suspensiei la un 5.2 FSI e diferita avand in vedere eventualii clienti ai masinii comparativ cu un A6 2.0 TDI, deci punem si suspensie sport (care poate fi comandata si pe Seria 5 in pachetul M daca nu ma inseL)
- quattro
- motor cu potential mare, practic este ala de pe Gallardo.
- diferenta mare de putere, de la 370 la 440 e ceva, costa bani.

Decat sa ii zica A6 5.2 FSI, sa ii bage S Line interior + exterior si asa mai departe l-au numit direct S6 care e un fel de 3 in 1 . Daca era vorba de RS6 care este facut de divizia sport mai ziceam dar S6 e perfect comparabil cu un seria 5. Cum ai pus tu problema suna ca si cum Audi nu ar putea sa faca un model, aplica o incantatie magica si hop iese S in loc de A care brusc este mai performanta. Sunt aceeasi ingineri care fac si A4 si S4, aia de la Audi AG mai exact. Deci din moment ce au scos S4 puteau sa modifice badge-ul si sa il vanda ca un A4 dar nu asta e politica firmei, nu cred ca are vreo legatura cu potenta lor sau impotenta () in a rivaliza
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 26-10-09 at 19:01.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 19:00   #260
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Anaconda renunta..crede ma, nu o scoti la capat cu ei nici in 1000 de ani...Ei nu inteleg ca s4 e facut de audi ag, ca faptul ca se numeste s e si pt marketing tocmai ca sa il deosebeasca de variantele mei banale. Nu inteleg ca tractiunea integrala nu inseamna 50% fata 50% spate ci aloca procentaj mai mare spatelui tocmai ca sa fie mai jucausa dar totusi sigura si practica...
Daca audi castiga cu 0.2 sec nu inseamna nimic...daca bmw castiga cu 0.1 sec inseamna ca a RUPE TOT si a calcat in picioare adversarul...
Nu stiu ca 2 masini se compara daca sunt in aceiasi clasa (a4 seria 3 sunt) daca sunt similare ca tehnologie/ motor (sunt chiar foarte asemanatoare) si daca pretul e comparabil (si este) ATUNCI DECE SA NU SE COMPARE ??? SE COMPARA MASINA CU MASINA NU DENUMIRE CU DENUMIRE.

APRECIAZ fanii bmw care au zis "desi audi a castigat eu aleg bmw pt ca imi place mai mult, sau pt ca imi place tractiunea spate" DAR cand incepi si zici ca nu e asa, ca de fapt bmw e mai bun, sau daca nu e ii pui un cip si sigur o sa fie..si daca nici atunci nu e mai pui inca unu..e penibil...

Am auzit apoi carcotasi care ziceau de problemele electrice audi...(de parca bmw nu are ) dar de calitatea inferiara a interioarelor bmw nu ziceti nimic ? Pe bune unii sunt ca niste comunisti care nu accepta evolutia..Intr adevar a fost o vreme in care bmw domina clar audi dar tocmai asta a facut audi in ultimii 10-15 ani, si a achitat datoriile morale si a ridicat marca la standardele bmw astfel incat azi marcile dpdv al produselor sunt absolut comparabile.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 19:27   #261
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Pai asta nu inseamna ca BMW nu poate pune asa ceva pe seria 5, asta nu inseamna ca seria 5 cu pachet M e varianta sportiva a seriei 5.

In loc sa fie optionale ca la BMW (pachet M interior, exterior si toate cele) ei le-au pus standard si l-au numit S6 dar tot de Audi AG e facut. Poti sa ii spui A6 5.2 FSI S-Line Complet ca tot aia e .

Quattro standard are si 3.0 TDI si 4.2 FSI pe A6, de fapt cam toate motoarele mai puternice de la Audi vin standard Quattro deoarece nu pun 400CP pe tractiune fata, la motorizarile mai slabe apare ca optional.

Dupa cum am spus un 550i + Pachet M Interior + Pachet M Exterior + X-Drive si cam aceleasi dotari ca un S6 ar costa aproape cat ala desi tot ar fi mai ieftin, e vorba de o diferenta de 70CP intre ele care nu e de ici de colo.

Eu nu as numi un Ax + S Line model sportiv, tot Ax ramane.

Oricum nici nu stiu de ce ne-am chinuit sa facem teoria chibritului aici cand e evident ca S4 e perfect comparabil si rivalul de drept pentru 335i, pana la urma despre asta e thread-ul.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 19:38   #262
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

pai e cam comparabil dar era evident ca va castiga S4 e model mai nou mai scump eu asta am spus repetat pe aici..oricum eu tot as alege un 335i Performance de 326cp ..sper ca si BMW sa largeasca modelul asta de echipare Performance pentru toata gama sa erau niste informatii ca va aparea pe X6 3.5 326cp si 5.0 446cp Performance..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 20:24   #263
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Pai asta nu inseamna ca BMW nu poate pune asa ceva pe seria 5, asta nu inseamna ca seria 5 cu pachet M e varianta sportiva a seriei 5.

In loc sa fie optionale ca la BMW (pachet M interior, exterior si toate cele) ei le-au pus standard si l-au numit S6 dar tot de Audi AG e facut. Poti sa ii spui A6 5.2 FSI S-Line Complet ca tot aia e .

Quattro standard are si 3.0 TDI si 4.2 FSI pe A6, de fapt cam toate motoarele mai puternice de la Audi vin standard Quattro deoarece nu pun 400CP pe tractiune fata, la motorizarile mai slabe apare ca optional.

Dupa cum am spus un 550i + Pachet M Interior + Pachet M Exterior + X-Drive si cam aceleasi dotari ca un S6 ar costa aproape cat ala desi tot ar fi mai ieftin, e vorba de o diferenta de 70CP intre ele care nu e de ici de colo.

Eu nu as numi un Ax + S Line model sportiv, tot Ax ramane.

Oricum nici nu stiu de ce ne-am chinuit sa facem teoria chibritului aici cand e evident ca S4 e perfect comparabil si rivalul de drept pentru 335i, pana la urma despre asta e thread-ul.
ps: ma mir (in cate exemple ti-am aratat de ce te mai contrazici ca Audi e mai bun la clasa suprema) RS vs ///M !se vede clar cine e mai bun !iar comparatia aia stupida M3 vs R8 (acolo M3-iul era manual si de aia scoate 4.6 sec pana la suta )iar R8 e DSG ....daca si M3 e DKT scoate similar cu R8 (0-60 in 4.2 sec) deci ? ma mir daca tu consideri BMW -urile (mai ales ///M-urile ) niste rable te inseli amarnic!ma mir de ce numele asta "BMW M gmbh MOTORSPORT " a dominat toate cursele de masini touring din 86 pana in prezent ,si ma mir de ce a fost desemnata cea mai de succes masina in competitiile alea (si iar ma mir de ce au 47 de nominalizari la motoare pe parcursul ultimilor 10 ani ,iar Audi are 1 sau 2 !) ca e mai bun nu ? orikum o sa apara si CSL (470 cai si 100 kg mai usor) sa vedem atunci in ce categorie mai intra cu Audi ?clasa RSRRRRRRR? ?give me a breke!
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 20:35   #264
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
ps: ma mir (in cate exemple ti-am aratat de ce te mai contrazici ca Audi e mai bun la clasa suprema) RS vs ///M !se vede clar cine e mai bun !iar comparatia aia stupida M3 vs R8 (acolo M3-iul era manual si de aia scoate 4.6 sec pana la suta )iar R8 e DSG ....daca si M3 e DKT scoate similar cu R8 (0-60 in 4.2 sec) deci ? ma mir daca tu consideri BMW -urile (mai ales ///M-urile ) niste rable te inseli amarnic!ma mir de ce numele asta "BMW M gmbh MOTORSPORT " a dominat toate cursele de masini touring din 86 pana in prezent ,si ma mir de ce a fost desemnata cea mai de succes masina in competitiile alea (si iar ma mir de ce au 47 de nominalizari la motoare pe parcursul ultimilor 10 ani ,iar Audi are 1 sau 2 !) ca e mai bun nu ? orikum o sa apara si CSL (470 cai si 100 kg mai usor) sa vedem atunci in ce categorie mai intra cu Audi ?clasa RSRRRRRRR? ?give me a breke!
Iar tu ? Iar incepi ? Tot la 0-100 ai ramas cu R8 vs M3 ? .

Eu ma refeream la TRACK PERFORMANCE 300 vs aproape 0 puncte nu la acceleratie. Ce exemple mi-ai aratat ? Pardon, ce exemple TI-AM aratat, ca R8 V10 nu are rival la M, TT - RS nu are rival la M, RS6 bate M5. Prin asta tu intelegi exemple prin care imi arati ca M e mai bun ? Tu esti sigur ca vorbim impreuna, fiindca eu am impresia ca ne intelegem separat. Nu cred ca am zis ca ///M sunt rable, imi poti da Quote ? A dominat curse de touring ? Momentan in F1 e ciuca batailor iar in WTTC ia bataie de la Seat TDI . Pe de alta parte dominatie poti numi ce face Audi la LeMans, ce a facut in rallying cat a participat. Ah, mai e si DTM unde are o gramada de titluri. Eu sincer cred ca tu traiesti intr-un univers paralel, ma mir de unde poti veni cu atatea chestii care doar te fac sa razi dar la un moment dat parca e prea mult.

PS: R8 nu e DSG, asta arata suficient despre cunostintele tale in auto, suficient incat sa imi dau seama ca e timp pierdut sa iti scriu tie, tot asa o sa ramai. Iti dai seama, de aia e umilit M3-ul E92 de R8 pe circuit (in aproape 100% din cazuri e mai rapid R8 4.2), ca e manual. Daca il puneam automat deja spargea R8-ul in 2 . Nu zic ca M3 se compara cu R8, e normal sa fie batut mar dar tu ai venit cu comparatia asta idiotica in discutie asa ca merita sa mentionez cat de rapid e M3 comparativ cu R8. Bineinteles ca la tine rapid = 402m, ca doar acolo sasiul si tehnologia ///M ies la iveala .

LE: vad ca tu continui sa tragi tare cu panarama aia de engine of the year, stiam ca spala creiere dar nici chiar asa. Adica serios, cat credit sa dai unor jurnalisti care acorda premiile dupa ureche ? HAi sa ne luam masini dupa car of the year si engine of the year nu dupa chestiile reale. Dai cu piciorul unui S4 care a aparut in 2009, doar car of the year o sa ia cine stie ce Toyota din clasa mini cu motor 1.5 hibrid, aia e masina adevarata !

LE2: ca sa pun punct discutiei (esti offtopic, vad ca nu iti convine dar las-o moarta, oricum dupa cum am spus e pierdere de vreme sa iti mai dau reply, esti irecuperabil). S4 bate 335i. RS6 bate M5. R8 bate orice BMW (indiferent ca e M5 / M6), mai ales daca e V10-le. TT-RS bate orice Z4, cat de curand o sa apara RS3 care o sa aiba acelasi motor deci iar o sa masacreze Seria 1. Cu toate astea tu imi spui ca nici nu se pune problema la clasa suprema ca BMW. Pai daca ia bataie peste tot aproape e mai bun sau cum ? Nu este NICIO clasa unde BMW castiga, doar la M3 fiindca Audi NU are masina momentan dar vine noul RS5 pentru M3 E92 care bineinteles ca o sa ia bataie. O sa fie monopol complet Audi, probabil iti vine greu sa intelegi asta, tot BMW e lider la tine pe strada =))))))). Daca prin RS vs M se vede clar cine e mai bun te refereai la dominatia RS la ora actual atunci imi cer scuze, am inteles gresit dar te-ai exprimat mai ciudat .

Last edited by _anaconda_; 26-10-09 at 20:43.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 21:03   #265
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Iar tu ? Iar incepi ? Tot la 0-100 ai ramas cu R8 vs M3 ? .

Eu ma refeream la TRACK PERFORMANCE 300 vs aproape 0 puncte nu la acceleratie. Ce exemple mi-ai aratat ? Pardon, ce exemple TI-AM aratat, ca R8 V10 nu are rival la M, TT - RS nu are rival la M, RS6 bate M5. Prin asta tu intelegi exemple prin care imi arati ca M e mai bun ? Tu esti sigur ca vorbim impreuna, fiindca eu am impresia ca ne intelegem separat. Nu cred ca am zis ca ///M sunt rable, imi poti da Quote ? A dominat curse de touring ? Momentan in F1 e ciuca batailor iar in WTTC ia bataie de la Seat TDI . Pe de alta parte dominatie poti numi ce face Audi la LeMans, ce a facut in rallying cat a participat. Ah, mai e si DTM unde are o gramada de titluri. Eu sincer cred ca tu traiesti intr-un univers paralel, ma mir de unde poti veni cu atatea chestii care doar te fac sa razi dar la un moment dat parca e prea mult.

PS: R8 nu e DSG, asta arata suficient despre cunostintele tale in auto, suficient incat sa imi dau seama ca e timp pierdut sa iti scriu tie, tot asa o sa ramai. Iti dai seama, de aia e umilit M3-ul E92 de R8 pe circuit (in aproape 100% din cazuri e mai rapid R8 4.2), ca e manual. Daca il puneam automat deja spargea R8-ul in 2 . Nu zic ca M3 se compara cu R8, e normal sa fie batut mar dar tu ai venit cu comparatia asta idiotica in discutie asa ca merita sa mentionez cat de rapid e M3 comparativ cu R8. Bineinteles ca la tine rapid = 402m, ca doar acolo sasiul si tehnologia ///M ies la iveala .

LE: vad ca tu continui sa tragi tare cu panarama aia de engine of the year, stiam ca spala creiere dar nici chiar asa. Adica serios, cat credit sa dai unor jurnalisti care acorda premiile dupa ureche ? HAi sa ne luam masini dupa car of the year si engine of the year nu dupa chestiile reale. Dai cu piciorul unui S4 care a aparut in 2009, doar car of the year o sa ia cine stie ce Toyota din clasa mini cu motor 1.5 hibrid, aia e masina adevarata !

LE2: ca sa pun punct discutiei (esti offtopic, vad ca nu iti convine dar las-o moarta, oricum dupa cum am spus e pierdere de vreme sa iti mai dau reply, esti irecuperabil). S4 bate 335i. RS6 bate M5. R8 bate orice BMW (indiferent ca e M5 / M6), mai ales daca e V10-le. TT-RS bate orice Z4, cat de curand o sa apara RS3 care o sa aiba acelasi motor deci iar o sa masacreze Seria 1. Cu toate astea tu imi spui ca nici nu se pune problema la clasa suprema ca BMW. Pai daca ia bataie peste tot aproape e mai bun sau cum ? Nu este NICIO clasa unde BMW castiga, doar la M3 fiindca Audi NU are masina momentan dar vine noul RS5 pentru M3 E92 care bineinteles ca o sa ia bataie. O sa fie monopol complet Audi, probabil iti vine greu sa intelegi asta, tot BMW e lider la tine pe strada =))))))). Daca prin RS vs M se vede clar cine e mai bun te refereai la dominatia RS la ora actual atunci imi cer scuze, am inteles gresit dar te-ai exprimat mai ciudat .
ANACONDA sti ceva ? pentru mine si pentru multi alti impatimiti BMW (///M) e masina suprema!degeaba ma chinui sa iti explic ca e mai buna (chiar si asa e ) daca cineva nu pricepe sau nu vrea sa priceapa!deci da RS-ul rupe ///M-ul (asta in ochii tai)!e cel mai tare Audi(cand BMW facea istorie pe circuite Audi abia se stergea la nas)!(BMW-urile sunt niste ragalii ieftine si proaste cu motoare de masini de tuns iarba) !(asta dupa tine ) sau mai bine lasa ...iati "frate" tu AUDI (sau fi fan Audi ) ca eu imi iau BMW (asa prost cum e el ) !si am incheiat orice contradictie ...
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 21:15   #266
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
R8 bate orice BMW (indiferent ca e M5 / M6), mai ales daca e V10-le.
R8
The car was exclusively designed, developed, and manufactured by Audi AG's high performance private subsidiary company, quattro GmbH
The car is built by quattro GmbH in a newly renovated factory at Audi's 'aluminium site' at Neckarsulm in Germany.
To produce the R8 at quattro GmbH, seventy workers fit 5,000 unique parts by hand.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 21:18   #267
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Ce e nou in asta ? Am crezut ca am trecut peste etapa in care am stabilit ca RS-urile sunt facute de divizia sport Quattro GmbH (la fel cum M-urile sunt facute de divizia M de la bemve), la fel si R8. Restul, A si S sunt facute de Audi AG, inginerii care se ocupa de A3 1.6 FSI . Gasesti ceva in quote-ul ala prin care as da de inteles ca R8 nu e facut de Quattro ?

Asa ca, comparatia R8 V10 vs orice BMW (M sau non M) e cat se poate de normala. Astea sunt niste divizii sport, tot Audi e indiferent ca vine sub A, S sau RS, asa ca il compari cu ce BMW vrei tu, tot nu o sa gasesti ceva mai rapid indiferent ca pui cel mai performant BMW si anume M6.

E absolut logic si normal ca fiecare firma are departament sportiv, doar nu ai vrea ca ala care monteaza rotile la un A3 sa se ocupe si de setarea unui R8. Chestia asta e valabila si la Audi si la BMW si la MB si la Opel si la Renault si la cine vrei tu.

Last edited by _anaconda_; 26-10-09 at 21:22.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 21:28   #268
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Ce e nou in asta ? Am crezut ca am trecut peste etapa in care am stabilit ca RS-urile sunt facute de divizia sport Quattro GmbH (la fel cum M-urile sunt facute de divizia M de la bemve), la fel si R8. Restul, A si S sunt facute de Audi AG, inginerii care se ocupa de A3 1.6 FSI . Gasesti ceva in quote-ul ala prin care as da de inteles ca R8 nu e facut de Quattro ?

Asa ca, comparatia R8 V10 vs orice BMW (M sau non M) e cat se poate de normala. Astea sunt niste divizii sport, tot Audi e indiferent ca vine sub A, S sau RS, asa ca il compari cu ce BMW vrei tu, tot nu o sa gasesti ceva mai rapid indiferent ca pui cel mai performant BMW si anume M6.

E absolut logic si normal ca fiecare firma are departament sportiv, doar nu ai vrea ca ala care monteaza rotile la un A3 sa se ocupe si de setarea unui R8. Chestia asta e valabila si la Audi si la BMW si la MB si la Opel si la Renault si la cine vrei tu.
Sa nu uitam ca divizia ///M mai produce si M3 GTR(GT2)si mai nou M3 e92 GTR (aceiasi divizie ) ///M MOTORSPORT,iar un exemplar de una bucata M3 e46 GTR atinge suta in 3.3 sec,160 in 6.8 sec iar 200 in 11 sec ....asta sa nu ma izici ca nu exista ///M de fabrica care sa nu se p**e pe un AUDI RS (sau arata-mi o masina cu sigla RS de touring care sa faca un BMW ) ? unde e ca nu o vad ? :-J deci tot divizia ///M se numeste nu ?acum arata-mi si un RS care sa tina piept unui M3 GTR ? (sau si aici imi vi cu argumente hilare ?)

Last edited by YGD-sef; 26-10-09 at 21:30.
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 21:31   #269
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Alo, gara, alea sunt masini de curse. Asa ia-ti tu Audi R10 TDI daca poti, banuiesc ca ar fi mai rapid ca GTR-ul ala pe circuit nu ? . Doamne, din ce in ce mai amuzant. Cand ai vazut ca la masinile de serie BMW o cam fura (desi in mintea ta e rege, asta e ceea ce conteaza nu ? ) treci la basme =)))). Vad ca nu iti prieste deloc, dar e mai bine sa tii in tine, sa nu iti expui suferinta aici. Singurul care vine cu argumente hilare esti tu, pana una alta mai cauta teste comparative cu RS6 vs M5, TT-RS vs Z4 sau R8 Vs ce vrei tu ca sa vezi argumentele alea hilare. Ah, un sfat bun - invata sa scrii gramatical, mult mai util ar fi pentru tine decat sa debitezi non stop despre ce ai visat tu aseara.

LE: Vezi ca si Audi are A4 DTM, asta pe langa R10 de la Le Mans. Mai sunt si masinile de Rally care atingeau suta sub 3 secunde si asta acum jdemii de ani. Si ghici ce, tot de Audi sunt facute .

Last edited by _anaconda_; 26-10-09 at 21:36.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 21:35   #270
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

anaconda, cu ygd nu o poti duce la capat! si daca ii arati veyron contra serie1 el tot pe bmw merge doar pt ca serie 1 e aspirat. N-are rost sa va contraziceti pt ca niciunul nu aveti o experienta in ale condusului, amandoi sunteti minori si cam poluati topicul degeaba ( unu hais unu cea)
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -