Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Ce model preferi?
Audi S4 186 45.04%
BMW 335i 227 54.96%
Voters: 413. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-09, 23:17   #166
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by Aditzu03 View Post
De ce S4 vs 335i? Dc nu S4 vs M3 care are undeva la 420.....nu mai era audi cel grozav atunci....ce comparatii de ...
S-a mai zis te 1000 de ori dece nu, daca chiar nu ai mintea sa gandesti singur dece macar citeste si tu despre ce se vorbeste pe forum inainte sa postezi aiurea.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 23:27   #167
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by paco_florin View Post
va certati degeaba sincer...in primul rand acestea sunt modelele care ar trebui sa concureze..poate doar bmw-ul sa fie dotat cu X-drive...ceea ce nu cred k ar fi facut o f mare diferenta! in al 2-lea rand fiecare e fanul unei marci..indiferent k este Bmw, Audi, Mercedes sau orice alta marca asa fiecare e liber sa voteze ce masina vrea! nu exista Bmw sau Audi rulzz... e doar o chestie de gust! salutare...
Asa este, dar poate ai observat si tu diferenta de argumente. Fanii audi (in general) zic, ambele sunt tari dar aleg audi pt asta si asta. Fanii bmw (iarasi, majotiratea) ce zic: Bmw rullzzz, aleg bmw pt ca se p!@#! pe toti si ca audi e de cact e.t.c. Altii zic ca aleg bmw pt ca face cele mai bune motoare aspirate din lume...dar ei inca nu stiu, ca fani bmw, ca 335i ul nu are motor aspirat...aici nu mai vorbim de gusturi ci de orgolii si prostii...

Cum am mai zis si mai sus in alte posturi ambele sunt super masini. NU AI CUM SA ZICI CA UNA E PROASTA SI ALTA BUNA!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 00:22   #168
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Audi , pt ca-s fan Audi
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 01:47   #169
Alexkidu

Stage 2
 
Alexkidu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 26
Exclamation Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by Aditzu03 View Post
De ce S4 vs 335i? Dc nu S4 vs M3 care are undeva la 420.....nu mai era audi cel grozav atunci....ce comparatii de ...
kt de cretin poti sa fii dak era sa fio o comparatie dintre M3 trebuia sa fie cu un RS4 nu cu S4 . deci mai documenteazate
Alexkidu is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 07:09   #170
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
bine ca esti tu destept! sa stii ca nu m-am nascut ieri si stiu ce e aia o masina si implicit o revizie !

PS: daca erai atat de destept pe cat pareai.. stiai ca la bmw iti arata cand trebuie sa faci revizia ! ( mai exact pt bila ta: INSPECTION in x km ).
nu e in X km cum zici u, standard 25000 pe E46 , si documenteaza-te mai bn pe google daca vrei u sau in cartea masini si ai sa observi u ca atunci cand martorul franei de mana ramane aprins continu trebuie sa completezi lichid,valabil ptr orice masina,si limiteaza-te la argumente ptr ,,bila'' mea (vorbeste mai frumos)
app de quattro - https://www.youtube.com/watch?v=pQHpgaq8ty8&NR=1
eu prefer bmw'ul ptr dansul care il face la plecare.. e nebunia mea si atat!
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 08:06   #171
tyger_lelee123

Stage 3
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 82
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

ma intreb de ce toti sunt PRO bmw 335i chiar daca cea mai sportiva masina a fost declarata noul S4? de ce toti au mult mai multa incredere intr-un bmw 335i fata de un S4?
tyger_lelee123 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 08:58   #172
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
nu e in X km cum zici u, standard 25000 pe E46 , si documenteaza-te mai bn pe google daca vrei u sau in cartea masini si ai sa observi u ca atunci cand martorul franei de mana ramane aprins continu trebuie sa completezi lichid,valabil ptr orice masina,si limiteaza-te la argumente ptr ,,bila'' mea (vorbeste mai frumos)
app de quattro - https://www.youtube.com/watch?v=pQHpgaq8ty8&NR=1
eu prefer bmw'ul ptr dansul care il face la plecare.. e nebunia mea si atat!
amice..intelege ca nu erau probleme normale ( gen lichid de frana)..erau probleme ce tineau de partea electrica, erau multi senzori stricati..e poveste lunga.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 09:54   #173
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
bine ca esti tu destept! sa stii ca nu m-am nascut ieri si stiu ce e aia o masina si implicit o revizie !

PS: daca erai atat de destept pe cat pareai.. stiai ca la bmw iti arata cand trebuie sa faci revizia ! ( mai exact pt bila ta: INSPECTION in x km ).
si la Audi iti spune cand trebuie sa mergi la service, iti spune asta masina si la vw, daramite la audi.


Sa nu inteleaga nimeni ca sunt impotriva BMW. Ambii producatori fabrica masini de top, atat ca putere cat si eleganta, imi place la BMW design-ul, insa nu il apreciez pentru alte puncte unde sta mai slab.
De aceea per ansamblu am votat pentru Audi si voi vota mereu astfel.
Sa nu uitam totusi ca BMW este doar o firma pe cand AUDI este formata din 4firme.
4 wheels allways better than one.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة

Last edited by ondin; 17-10-09 at 09:58.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 11:03   #174
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

ba fratilor ce va puteti certa pe doua masini de acelas segment, sunt bune amandoua, au motor bun amandoua, nu mai jos Audi sau mai jos Bmw-u... doar ca la Bmw-u ala din clip il strica design-ul, mie unul nu mi-a placut niciodata la exterior, iar Audi e foarte frumos in toate privintele. Dar nu putem comenta ca la bmw motorul e slab pe langa un audi s4, nu...sunt bune amandoua. Doar ca la unii le e greu sa inteleaga ca poate si Audi sa fie peste Bmw cu cateva chestii in plus, sau unii nu se obisnuiesc cu ideea ca si Bmw mai poate fi invins....astea sunt chestii de gust ale fiecaruia, nu trebuie discutate.
Sa nu uitam ca nu, numai Bmw si Audi au super motoare mai sunt si altii care se pot pune tare cu nemtii, japonezii, americanii doar ca inca nu s-au pus teste fata in fata cu fiecare.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 13:26   #175
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Se vede k incetul cu incetul audi o sa depaseasca bmw la multe categori...oricum arata si mai bine audi
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 13:50   #176
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
In primul rand Audi e 4x4 si mai puternic cu 27 cai ca BMW ,si era logic sa fie cu 0.3 sec mai rapid de la 0-100 km/h si pe 400 de metrii!dar eu tot BMW as cumpara!si sa nu uitam ca motorul de pe 335 i a castigat atatea premii la International Engine of the Year ,deci ca tehnologia e tot de partea BMW!
pai spui ca tehnologia e de partea BMW,dar Audi a scos mai multi cai din 3,0 ...cu un singur turbo...Bmw au tractiune integrala de cacat fata de Audi,fara sa mai luam in considerare faptul ca Bmw inca nu a reusit sa concretizeze un grup fata pentru 335i de 2 ani...Audi e mai frumos,interiorul nici nu are termen de comparatie ,Bmw fiind foarte jos la design,desi calitatea e foarte buna...Exteriorul tine de gusturile fiecaruia,nu comentez...Audi momentan cel putin,e mai bun ca Bmw ,cel putin in testul asta...nu are rost sa vorbesti prostii doar din prisma faptului ca tu esti fan Bmw...
__________________
Cele mai bune glume sunt glumele proaste,facute bine...
Masinutza mea... https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...cona-78-a.html
Jucaria... https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...ta-rs1800.html
Daily... https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...ml#post5492092
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 17:28   #177
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Cum zici tu, dar audi s4 b9 e biturbo/twinturbo, cum vrei sa i spui. Cum e tehnologia pusa in motor nu ma priveste, dar ea asa se numeste. Cauta pe net si nu mai contrazice aiurea.
http://www.automobilemag.com/reviews...n_chassis.html
Eventual mai vezi odata filmuletul de pe prima pagina la minutul 2:18
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 18:31   #178
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
http://www.automobilemag.com/reviews...n_chassis.html
Eventual mai vezi odata filmuletul de pe prima pagina la minutul 2:18
Tu chiar tii musai sa ma contrazici? Am mai zis de 3 ori, nu ma priveste cum e tehnologia pusa in motor, ea are un nume. Din moment ce se numeste tfsi Turbocharged Fuel Stratified Injection si nu Supercharged Fuel Stratified Injection eu ii zic turbo.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 13:08   #179
sunset

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 3
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

eu sunt fan ambele marci dar in cazul asta aleg s4 desi motorul 335i de la bmw mi se pare fffff bun...pt mine e90 e una din cele mai urate masini facute de bmw,nici vorba de comparatie cu s4 din video la capitolul design...daca in video era un e92(una din cele mai frumoase masini din istoria automobilismului...dpmdv)vs s5 atunci altfel statea treaba dar e90 n-o sa aleg niciodata
totusi fanii bmw tre' sa recunoasca,ca cel putin in comparatia asta audi este putin peste si la motor si mai ales la design chiar daca per total audi este inca sub bmw...numai bine
sunset is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 14:30   #180
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

cum poti sa spui ca audi este sub bmw? eventual spune si la ce capitol. de exemplu bordul celor de la audi este superb, cei de la bmw sunt inca destul de in urma la acest capitol.
faza reala ..comica..trece o doamna in varsta pe langa un A8 negru cu motor 3 litri si spune cu voce tare oprindu-se si privind uimita masina un singur cuvant "Basescu" si apoi a plecat mai departe cu gandurile ei.
E clar ce s-a intamplat in mintea ei in acel moment..asa masina este demna numai de un presedinte de stat.
Acum sa vedem cand se va repeta aceasta intamplare si in jurul unui seria 7 si atunci mai vorbim de rivalitatea per ansamblu dintre cei doi.

Si sa nu uitam ca mai exista si mercedes benz, si aston martin, sa nu mai vorbesc de masinile italienesti sau japoneze, ferrari, lexus, etc.
ondin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -