Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Ce model preferi?
Audi S4 186 45.04%
BMW 335i 227 54.96%
Voters: 413. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-09, 16:18   #46
ursaru'

Stage 3
 
ursaru''s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 129
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Bmw tot bmw ramane !
ursaru' is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:18   #47
blacksnake

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 72
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

aleg bmw-ul clar...
uitati-va la proba de slalom. bmw-ul e cu mult mai spectaculos decat audi pe succesiunea aia de curbe
blacksnake is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:25   #48
B-64-MVP

Stage 5
 
B-64-MVP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 829
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

vot 4 audi ! ! !
B-64-MVP is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:25   #49
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Vad ca toata lumea si-ar lua bmw... dar bag mana in foc ca daca esti fata in fata cu aceste 2 masini, si ti se da sa alegi o cheie, 50% din cei care au spus ca aleg BMW vor alege AUDI.

Si eu sunt fan BMW, dar sa fim realisti... cum arata BMW-u si cum arata AUDI ?? Mai mult de atat, RWD niciodata nu va fi mai bun decat 4x4.
__________________
In Memory Of My Ex...
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:28   #50
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

incomparabil..din cate stiu eu s4 le ar trebui sa fie comparat cu m3 ul...dar mna..de ce nu se compara 335i ul cu a4 le normal pe care cel mai mare motor este de 3.2 l 265 cai putere...s ul este varianta sport la fel ca m ul la bmw...de ce nu se compara m3 ul cu a4 3.2 265 cai? sa vedem atunci diferenta certurile sunt degeaba..e comparat practic calul cu tapul..
__________________
Primul semn de senilitate este sa crezi ca le stii pe toate…
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:32   #51
ursaru'

Stage 3
 
ursaru''s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 129
Talking Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by B3ST View Post
Vad ca toata lumea si-ar lua bmw... dar bag mana in foc ca daca esti fata in fata cu aceste 2 masini, si ti se da sa alegi o cheie, 50% din cei care au spus ca aleg BMW vor alege AUDI.

Si eu sunt fan BMW, dar sa fim realisti... cum arata BMW-u si cum arata AUDI ?? Mai mult de atat, RWD niciodata nu va fi mai bun decat 4x4.
Gusturile nu se discuta
ursaru' is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:41   #52
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Smile Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by B3ST View Post
Vad ca toata lumea si-ar lua bmw... dar bag mana in foc ca daca esti fata in fata cu aceste 2 masini, si ti se da sa alegi o cheie, 50% din cei care au spus ca aleg BMW vor alege AUDI.

Si eu sunt fan BMW, dar sa fim realisti... cum arata BMW-u si cum arata AUDI ?? Mai mult de atat, RWD niciodata nu va fi mai bun decat 4x4.
cum ti`a mai zis cineva : "Gusturile nu se discuta!" ... corect !

dar diferenta dintre RWD si 4WD s`a vazut la slalom
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:46   #53
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by B3ST View Post
Vad ca toata lumea si-ar lua bmw... dar bag mana in foc ca daca esti fata in fata cu aceste 2 masini, si ti se da sa alegi o cheie, 50% din cei care au spus ca aleg BMW vor alege AUDI.

Si eu sunt fan BMW, dar sa fim realisti... cum arata BMW-u si cum arata AUDI ?? Mai mult de atat, RWD niciodata nu va fi mai bun decat 4x4.
In sfarsit un fan bmw obiectiv...deci nu mai pot de ras cand aud argumentele "obiective" de la anumiti fani bmw : "bmw rulz" "deci bmw e bmw" "aleg bmw pt ca...bmw e cel mai tare" Zici ca aveti ochelari de cal..sau nu va lasa orgoliu sa ziceti ca va place audi. Dupa ce termina "obiectivii" incep drifterii..: aleg bmw pt ca are tractiunea spate. Vorbiti de parca zilnic mergeti doar in drift. Ziceti mi va rog o situatie de trafic urban sau extraurban in care o sa va avantajeze tractiunea spate ? Apoi incep mecanicii: Bmw, pt ca are cele mai tari motoare ever! Asa, si ce audi are motare din carton ? Nu zic ca cele de bmw sunt proaste dar sunt absolut comparabile!

In concluzie NU am nimic cu bmw, ba chiar mi ar placea unul doar ca nu rosu ca cel din clip si cu pachet m eventual insa Audiul este in topul preferintelor mele cu o treapta mai sus. Arata mai bine, mai poraspat ca bmw ul, mai nou, mai practic si as indrazni sa spun ( sper sa nu fiu linsat) mai bine facut.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:52   #54
ursaru'

Stage 3
 
ursaru''s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 129
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
In sfarsit un fan bmw obiectiv...deci nu mai pot de ras cand aud argumentele "obiective" de la anumiti fani bmw : "bmw rulz" "deci bmw e bmw" "aleg bmw pt ca...bmw e cel mai tare" Zici ca aveti ochelari de cal..sau nu va lasa orgoliu sa ziceti ca va place audi. Dupa ce termina "obiectivii" incep drifterii..: aleg bmw pt ca are tractiunea spate. Vorbiti de parca zilnic mergeti doar in drift. Ziceti mi va rog o situatie de trafic urban sau extraurban in care o sa va avantajeze tractiunea spate ? Apoi incep mecanicii: Bmw, pt ca are cele mai tari motoare ever! Asa, si ce audi are motare din carton ? Nu zic ca cele de bmw sunt proaste dar sunt absolut comparabile!

In concluzie NU am nimic cu bmw, ba chiar mi ar placea unul doar ca nu rosu ca cel din clip si cu pachet m eventual insa Audiul este in topul preferintelor mele cu o treapta mai sus. Arata mai bine, mai poraspat ca bmw ul, mai nou, mai practic si as indrazni sa spun ( sper sa nu fiu linsat) mai bine facut.
Dak ai tu o parere proasta despre bmw sau dak tu preferi audi,tre sa fie toata lumea k tn ? si inca o data : gusturile nu se discuta !
ursaru' is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:53   #55
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

335-ul are doar pe hartie 306 hp , in realitate avand aprox 350 hp ; cel putin asta rezulta din masuratorile facute de americani pe dyno . Foarte greu de ales intre cele doua , nu am mers cu niciuna din ele deci nu pot spune care e mai buna . Ca si aspect exterior/interior aleg S4 .

P.s. : comparatia e 100% corecta ; nu putem compara M3 cu S4 , s-a mai spus de ce .

Last edited by alinush27; 15-10-09 at 16:58.
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:55   #56
Ionutz8928

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

BMW si-a facut un renume prost din cauza "smecherilor" care isi aduc pisicute de 1.6 de dincolo si le "tuneaza" cu fel si fel de chestii sclipitoare sau mai stiu eu ce prostii.Oricum BMW are o istorie impresionanta fiind o masina cu potential ceea ce nu putem sa neglijam deloc chiar daca in reportajul de mai sus Audi castiga.Daca ar fi fost un xi...pe langa castigul la tractiune s-ar fi acumulat si "cateva kilograme" in plus care nu poti sa le neglijezi.Comparatia mi se pare destul de corecta chiar daca unii sustin ca era mai potrivit un M3.M3 joaca in alta "liga" si este termenul de comparatie pentru RS4.Votez Audi nu pentru ca a castigat ci pentru ca sunt fan al acestei marci
Ionutz8928 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 16:59   #57
ursaru'

Stage 3
 
ursaru''s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 129
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by Ionutz8928 View Post
BMW si-a facut un renume prost din cauza "smecherilor" care isi aduc pisicute de 1.6 de dincolo si le "tuneaza" cu fel si fel de chestii sclipitoare sau mai stiu eu ce prostii.Oricum BMW are o istorie impresionanta fiind o masina cu potential ceea ce nu putem sa neglijam deloc chiar daca in reportajul de mai sus Audi castiga.Daca ar fi fost un xi...pe langa castigul la tractiune s-ar fi acumulat si "cateva kilograme" in plus care nu poti sa le neglijezi.Comparatia mi se pare destul de corecta chiar daca unii sustin ca era mai potrivit un M3.M3 joaca in alta "liga" si este termenul de comparatie pentru RS4.Votez Audi nu pentru ca a castigat ci pentru ca sunt fan al acestei marci
Cum tu votezi audi pentru ca esti fan al acestei marci asa voteaza si alti marca preferata .
ursaru' is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 17:12   #58
Gica

Stage 5
 
Gica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,316
Member of:
[Colectionar Machete]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

cu toate ca Bmw are o anumita prestanta, felul cum esti privit de ceilalti participanti la trafic pana la pietoni...am votat audi, un pic altfel design-ul la acest model, un plus din partea mea pentru acest model si avantaj quatrro
Gica is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 17:14   #59
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by B3ST View Post
Vad ca toata lumea si-ar lua bmw... dar bag mana in foc ca daca esti fata in fata cu aceste 2 masini, si ti se da sa alegi o cheie, 50% din cei care au spus ca aleg BMW vor alege AUDI.

Si eu sunt fan BMW, dar sa fim realisti... cum arata BMW-u si cum arata AUDI ?? Mai mult de atat, RWD niciodata nu va fi mai bun decat 4x4.

Bine spus!!! RWD nu va fi niciodata mai bun ca 4x4!!!!
Dar ia in considerare ca 4x4 a la Audi(Quattro) nu mai este ce a fost.Nu zic ca X-urile de la BMW sunt mai bune, ca nu sunt, dar quattro este acum doar un alt 4x4.... Cauta pe youtube sau alte video site-uri teste individuale, nu reclame sau teste de dealeri, si ai sa vezi.Sau mai bine, daca ai ocazia, testeaza pe role tu un Quattro........
Votat BMW pt performante, aspect si pt faptul ca Audi fiind model nou nu are mai nimic in plus.Nici S4 nu e de neglijat.
__________________
"DRIVEN BY INNOVATION"
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 17:34   #60
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Audi invinge BMW? S4 vs. 335i

Quote:
Originally Posted by ursaru' View Post
Dak ai tu o parere proasta despre bmw sau dak tu preferi audi,tre sa fie toata lumea k tn ? si inca o data : gusturile nu se discuta !
Nu acuz pe nimeni pt ca alege bmw si nu am zis ca trebuie sa fie toti ca mine, eu doar mi am zis parerea si m am amuzat pe seama argumentelor aberante ale unora.
p-george is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -