Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-09, 17:21   #31
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Uite AICI cum arata un Mertzan C-Classe care sta pe loc si-l pupa-n fund un Pontiac de-l baga īn perete si-l face harmonica asa ca mai lasati-le naibi de nemtesti.












Nu e relevant, e normal ca cea care sta pe loc sa aiba de suferit incomparabil mai mult...si daca intri c-o dacie intr-un S-Klasse il faci varza...legile fizicii.

PS: Tare threadul...ati avut translator slab la facut articolul? Sau nu stiti care e o masina si care e cealalta?
__________________
ROCK HARD RIDE FREE

Last edited by slayersland; 19-09-09 at 17:25.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 17:31   #32
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

@ 300zxtt

Pai eu ce am scris īn postingul la care ai raspuns tu ? Ce am scris la siguranta pasiva a caroseriilor de la masinile din ziua de azi? De ce nu citesti?

@ tEaRsmAd

Pai............. omule, mie nu trebuie sa-mi spui cīt de "fier" e pontiacul ca am si eu asa ceva de ani de zile iar cel rosu din accident, a iesit NEREMORCAT pe rotile lui si a mers NORMAL pīna īn service asa sifonat cum era īn partea dreapta.

Eu n-am vazut SLR rostogolit la 400 la ora dar am vazut SLR rupt īn doua si creierii soferului pe bordura si asta la numai 160 km/h
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 18:40   #33
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Ca sa revenim la tema, uite aici video-ul complet fara mesajele de text unde se vad si īnregistrarile camerelor video din interior la ambele masini:

CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 18:46   #34
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Buni automobilisti mai santeti si voi ...este un Mercedes CLK 100% si spune clar ca Pontiac-ul a trecut cu mare viteza prin bariera si avea defectiune la sistemul de franare . Este clar ca Malibu is winner .
__________________
Renault Driver

Last edited by molady11; 19-09-09 at 18:57.
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 19:10   #35
alinyo06

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

pacat de BelAir '59 (
alinyo06 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 19:10   #36
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Quote:
Originally Posted by molady11 View Post
Buni automobilisti mai santeti si voi ...este un Mercedes CLK 100% si spune clar ca Pontiac-ul a trecut cu mare viteza prin bariera si avea defectiune la sistemul de franare .
Daca nu sti germana, las-o balta ca nu este vorba de defectiune de frīnare ci de o fosila de 75 de ani care a confundat acceleratia cu frīna si īn loc sa frīneze ia dat blana si a intrat īn plina viteza īn garajul subteran, a rupt bariera si s-a proptit īn CLK.
Quote:
Este clar ca Malibu is winner .
mi se pare corect (cum am mai spus)
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 11:40   #37
DSG-u

Stage 3
 
DSG-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Nu stiu ce vedeti voi acolo dar parerea mea este ca la Bel Air stalpul de la parbriz este impachetat pe capu soferului pe cand la Malibu 2009 este intact la locul lui. Asa ca fiti seriosi cum puteti sa spuneti ca tehnologia sta pe loc sau ati creat acest articol ca sa creati controversa sa faceti trafic.
__________________
Yoo
DSG-u is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:35   #38
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

tare.... dovada ca ce e vechi nu e obligatoriu si prost .... totusi, fara airbag ai mai multe sanse in malibu )
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 23:02   #39
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
mah fratele meu, de unde naiba ai scos-o ????
cum adica sicriul ala e mai sigur ????????
zice clar ca soferul din malibu 2009 s-ar putea sa se fi lovit la o glezna pe cind cel din "oldies" a murit pe loc?!?!?!?!
lumineaza-ma te rog ca chiar nu pricep!!!
eu mi-am dat seama ca soferul din Bel Air murea pe loc numai dupa deformarea suferita de masina!partea soferului a fost "sterasa de pe harta"!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 00:08   #40
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

si volanu ii vine direct in pifometru.......
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 07:50   #41
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Se pare ca unii nu au īnteles aluzia primului topic si continua s-o dea "īn barci".

BelAir'ul NU ESTE RECOMANDABIL !
Vechitura este UN DEZASTRU din punct de vedere al sigurantei pt. pasageri comparativ cu masina din 2009, masinile astea vechi NU sīnt recomandabile pt. circulatia de zi cu zi īntr-un trafic aglomerat si expus din ziua de azi deoarece pericolul este prea mare.

Treaba asta este valabila īn ceea ce priveste TOATE VECHITURILE de prin anii 60 - 70 fara nici o exceptie iar cine restaureaza asa ceva si are de gīnd sa circule zilnic cu o astfel de masina, sa-si faca gīnduri serioase īn ceea ce priveste siguranta vietii lui si a pasagerilor, sa-si faca gīnduri serioase sa īntareasca caroseria ca tare īnainte de a ajunge sa-i aduna careva creierii de pe bord!
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 10:30   #42
Tony Ice

Stage 1
 
Tony Ice's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 22
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

prietene cred ca ar trebui sa mai pui maina pe niste carti de engleza ca e clar ca habar n-ai ce scria la sfarsit...si cred ca habar n-ai cum sta treaba si cu siguranta masinilor si cum functioneaza ea
Tony Ice is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 10:58   #43
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Quote:
Originally Posted by Tony Ice View Post
prietene cred ca ar trebui sa mai pui maina pe niste carti de engleza ca e clar ca habar n-ai ce scria la sfarsit...si cred ca habar n-ai cum sta treaba si cu siguranta masinilor si cum functioneaza ea
Da. Cu siguranta
Mi se are mie sau confunzi masinile?
Ia spune-mi care-i BelAir'ul si care-i Malibu?

Eu zic ca BelAir'ul este Vechitura aia luuuunga cīt 7 zile de post din care sare praful de rugina din praguri la impact de zici ca-l arunca careva cu lopata.
daca tu susti ca vechitura aia maro e masina sigura, atunci sīnt EU POPA !
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 11:29   #44
Tony Ice

Stage 1
 
Tony Ice's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 22
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Da. Cu siguranta
Mi se are mie sau confunzi masinile?
Ia spune-mi care-i BelAir'ul si care-i Malibu?

Eu zic ca BelAir'ul este Vechitura aia luuuunga cīt 7 zile de post din care sare praful de rugina din praguri la impact de zici ca-l arunca careva cu lopata.
daca tu susti ca vechitura aia maro e masina sigura, atunci sīnt EU POPA !
scuze ..s-a inteles gresit ..eu ma adresam celui care a facut topicul..cred ca habar nu are despre ce vorbeste doar isi da si el cu parerea fara fie in tema.. asa pe scurt sa il ajut..masinile din ultimele generatii se comparta total diferit la impact de cele de acum 50 de ani..nu conteaza ca tu lovesti doar partea stanga masina se va deforma total pentru a absorbi si dispersa forta impactului
Tony Ice is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 13:33   #45
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Chevrolet BelAir '59, mai sigur decat un Malibu din 2009

Eu cred ca cel care a deschis topic-ul a inversat CONSTENT rezultatul testului īn mod IRONIC
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -