Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 08-09-09, 11:36   #46
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

De acord cu tine. Asa daca punem de la Sedan la Sedan, iti mai aduci aminte testul intre Cadillac CTS-V si Bmw M5 tot asa a cam luat-o coaja Bmw-u, insa nu prea mi se pare masina de bagat pe circuit.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:41   #47
zalex_zar

Stage 2
 
zalex_zar's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 25
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Ai dreptate. In general cursa nu e facuta ca sa isi bata joc de o anume masina, ci cu scop informativ, parerea mea. Adica din o anumita suma de bani ce poti sa iti iei? O masina mai calma, M5 sau GT-R-ul? Daca iti place mai mult luxul vei alege M5, daca vrei mai mult performante iei nissan-ul. Asta cred ca vrea sa arate filmuletul.
zalex_zar is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:45   #48
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by zalex_zar View Post
Cursa nu e facuta ca sa isi bata joc de o anume masina, ci cu scop informativ, parerea mea. Adica din o anumita suma de bani ce poti sa iti iei? O masina mai calma, M5 sau GT-R-ul? Daca iti place mai mult luxul vei alege M5, daca vrei mai mult performante iei nissan-ul. Asta cred ca vrea sa arate filmuletul.
Probabil!!! Nu prea am pretentii la lux eu...dar nici la performante. Daca ma uit la pret pana la urma tot GT-R e mai accesibil, iar Bmw-u e mult mai scump, se spune ca are mai multa calitate. A pai nu stiu cat e, ca n-am studiat Bmw-u in calitate si nici GT-R. Dar vazui ca se certau atata pe un Nissan si un BMW, asta e a luat-o pe coaja si gata. Noul Seria 5 arata ca dreaq numai Bmw mai e ala.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:48   #49
zalex_zar

Stage 2
 
zalex_zar's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 25
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Un mic offtopic. Cum e la voi cu inmatricularea? Ca aici in danemarca e crima. Cum se calculeaza in Sweden?
zalex_zar is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:49   #50
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

acum hai sa incepem sa ne contrazicem si pe episodul 2, lp-ul cu gt2-ul...
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:49   #51
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by zalex_zar View Post
Corect sau nu, nissanul a batut, e mai tare ca M5-ul. Asta mi se pare clar. Cat despre frumusete, e foarte relativa. Mie imi place la nebunie nissan-ul. Si nu spun asta pentru ca am ceva anume legat de BMW. Nu am absolut nimic impotriva masinii.
asta vreau sa zic si eu.... da ei (fanii BMW) nu se pot obisnuii cu ideea ca ceva (o alta masina) da fum bmw-ului si vin cu tot felul de scuze...
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:54   #52
zalex_zar

Stage 2
 
zalex_zar's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 25
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by Marius_mym89 View Post
asta vreau sa zic si eu.... da ei (fanii BMW) nu se pot obisnuii cu ideea ca ceva (o alta masina) da fum bmw-ului si vin cu tot felul de scuze...

He he, stii cum e? E mentalitatea aia, BMW-ul este ca Titanicul. La prima vedere indestructibil (de neintrecut). Asta nu inseamna ca e masina proasta, inseamna ca sunt si altele mai bune, chiar daca "suna bizar".
zalex_zar is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 13:24   #53
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by Marius_mym89 View Post
asta vreau sa zic si eu.... da ei (fanii BMW) nu se pot obisnuii cu ideea ca ceva (o alta masina) da fum bmw-ului si vin cu tot felul de scuze...
"It is better to make torque at high rpm than at low rpm, because you can take advantage of gearing!" iti spune ceva chestia asta ?a scos-o Platon nu eu! de aia exista in lume mai multi fani BMW decat Nissan sau alte marci .... si de aia unii dintre noi ramanem fanii "bazaitoarelor" de ///M-uri !PUNCT!
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 13:51   #54
VW-G60

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 89
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

""It is better to make torque at high rpm than at low rpm, because you can take advantage of gearing!" iti spune ceva chestia asta ?a scos-o Platon nu eu!"
Platon (Greacă: Πλάτων; Plátōn) (n. cca. 427 î.Hr. — d. cca. 347 î.Hr.) a fost un filozof al Greciei antice.

Felicitari ! Cred ca cei de la BMW ar trebui sa te plateasca pentru indarjirea eroica cu care le aperi produsele.
Oricum mare Sef multumesc ca m-ai facut sa zimbesc in aceasta dimineata prin argumentatiile tale "deosebite"

By the way Platon al tau se numeste Bruce Augenstein iar citatul este din articolul Torque and Horsepower.
VW-G60 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:04   #55
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by VW-G60 View Post
""It is better to make torque at high rpm than at low rpm, because you can take advantage of gearing!" iti spune ceva chestia asta ?a scos-o Platon nu eu!"
Platon (Greacă: Πλάτων; Plátōn) (n. cca. 427 î.Hr. — d. cca. 347 î.Hr.) a fost un filozof al Greciei antice.

Felicitari ! Cred ca cei de la BMW ar trebui sa te plateasca pentru indarjirea eroica cu care le aperi produsele.
Oricum mare Sef multumesc ca m-ai facut sa zimbesc in aceasta dimineata prin argumentatiile tale "deosebite"

By the way Platon al tau se numeste Bruce Augenstein iar citatul este din articolul Torque and Horsepower.
Scuze domnu "bagator de seama" am vrut sa scriu Plato nu "Platon" !am gresit !acum vrei sa imi tai si capul?Stiu articolul iar PLATOsi SOCRATES discuta despre putere,cuplu si acceleratie ! si deci afirmatia se verifica !esti multumit acum?

Last edited by YGD-sef; 08-09-09 at 14:07.
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:11   #56
VW-G60

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 89
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

E acu nu te mai oftica inutil, ai scapat porumbelul, las-o asa cum a picat ca sti cum e cine se scuza se acuza
Apropo cand il mai vezi pe Plato(n) transmite-i salutari si ca il astept impreuna cu Socrate sa mai discutam nitel daca e optim raportul final din cv de M5
VW-G60 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:35   #57
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by VW-G60 View Post
E acu nu te mai oftica inutil, ai scapat porumbelul, las-o asa cum a picat ca sti cum e cine se scuza se acuza
Apropo cand il mai vezi pe Plato(n) transmite-i salutari si ca il astept impreuna cu Socrate sa mai discutam nitel daca e optim raportul final din cv de M5
ps:Te asigur eu ca raportul e destul de optim (doar are 7 trepte nu 5 sau 6)si impreuna cu motorul de turatie (8.250 rpm) fac o"casa" destul de buna!Poti fi sigur de asta si de afirmatia: "It is better to make torque at high rpm than at low rpm, because you can take advantage of gearing!" sau esti tu un "pui" de Plato si sti mai bine?Spunene tu ?
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:02   #58
vlad3_07

Stage 2
 
vlad3_07's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by allexutzzu View Post
adevarat...la cat de tehnologizat e nissanu trebuia sa-i dea fum in nas M5-ului care a fost conceput acum 4-5 ani...dar bmw-u tot bmw e...s-a vazut spre final unde a inceput sa-l prinda din urma....
am pica pe nisan de cand a batut porsche-ul,acum ca a batut si m5 turbez,ce dracu bate toate masinile din germania?
vlad3_07 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:19   #59
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by vlad3_07 View Post
am pica pe nisan de cand a batut porsche-ul,acum ca a batut si m5 turbez,ce dracu bate toate masinile din germania?
Da de ce te ofitici atat ))) nu-ti vine sa crezi ca germanele pot fi invinse? se mai intampla na...si voi acuma vreti numai victorie de la BMW, Porsche, Mercedes-Benz, Audi si Vw, o mai iau si ele pe coaja de la altii. Sti proverbu ala calu mai ajunge si gloaba.

Vezi ca se scrie Nissan nu "Nisan".
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:21   #60
vlad3_07

Stage 2
 
vlad3_07's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Da de ce te ofitici atat ))) nu-ti vine sa crezi ca germanele pot fi invinse? se mai intampla na...si voi acuma vreti numai victorie de la BMW, Porsche, Mercedes-Benz, Audi si Vw, o mai iau si ele pe coaja de la altii. Sti proverbu ala calu mai ajunge si gloaba.
ai uitat de opelsi da is cam crizat pt ca io-s neamt
vlad3_07 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -