Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 08-09-09, 00:32   #31
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
Scurt si la obiect: BMW face cele mai tari motoare din lume(cel putin tehnologic)!iar daca M5 ar fi avut tractiune integrala fuma de mult GT-R-ul ,dar asa unde ar mai fi frumusetea condusului?cu un M5 poti face cerculete si drift pe cand cu GT-R poti lau curbe si atat!
asa si...daca e masina de circuit ce iti trebuie sa faci cerculetze??? tu te duci pe nurburgring sa faci cerculete si alte nebunii ??? GT-R-ul e o super masina, eu zic ca isi merita banii.
In alta ordine de idei....CCR-ul ala e CRIMINAL si ce profil aerodinamic are (adica cum se vede din lateral) zici ca e F-16, a plecat de langa ferrari instantaneu
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 01:02   #32
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

lasa-i frate ca oamenii isi iau m5 pt cerculete...
luati-va dreaq ursi pt asta

ccr-ul era de asteptat sa faca o figura frumoasa, motor mare + compresor + aerodinamica de invidiat = da cu virgula..
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 01:36   #33
atbecstasy

Stage 2
 
atbecstasy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

ccr-ul pleaca execrabil dupa loc , zice shi soferul din ferrari shi sunt si niste filmulete pe youtube, nu pune puterea jos ...gtr-ul are aproape de 2x mai putini calutzi dar il face praf pe plecare ... in fine yo nu sunt de acord cu mashini din astea gen ccr , atom shi alte porcarii aluia ii ridici caroseria in spate la motor zici ca e carutza acoperita cu folie ... o mashina trebuie sa te faca sa te simtzi shi bine shi sa stai cat de cat confortabil in ea nu sa simtzi ca stai cu fundu pe pe o gramda de pietre ... asa hai sa luam shi mashinile de f1 sau din alte competitzii sa se de-a cu mashinile normale ....iar in privintza m5-ului cu gtr-ul e o clasa diferita ... shi uitatziva pe youtube m6 vs nissan gtr pe 800 de m cu plecare de pe loc , isi i-a gtr-ul 10 cartiere de la m6
atbecstasy is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 02:49   #34
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Ce am inteles eu de la topicul asta ? O parere obiectiva! Bmw e Budha , Allah Dumnezeu ,Zeus e.t.c...aaaahh si ca Bmw rullzzz bate tot taie in carne vie e.t.c... Zau asa...scormoniti in adancul vostru si cautati un gram de ratiune si judecata obiectiva...

In alta ordine de idei, nu stiu cine si ar lua o masina pe criteriul "bate pe 800m liniuta o xxxxxxx la 5metrii distanta"

2.Unii nici macar nu cititi ce scrie sus in dreapta...si altii sar repede "da dar are putin in plus si nissan are biturbo..." Asa si ? Nissan are 1737kg si 480+cp BMW are 1831kg si probabil 540-550cp Deci diferenta esta muuult mai mica decat pare...
La gtboard.com daca nu v ati obisnuit pana acum se trag toti cu toti si toate cu toate...nu trebuie neaparat sa fie egale...laudat fie si castigatotul si pierzatorul..

3.Legat de 560-4 vs gt2. Mi se pare ca porschele e manual si a pierdut la schimbarile de trepte putin...mai ales la a 2 a cursa...
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 03:09   #35
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by atbecstasy View Post
ccr-ul pleaca execrabil dupa loc , zice shi soferul din ferrari shi sunt si niste filmulete pe youtube, nu pune puterea jos ...gtr-ul are aproape de 2x mai putini calutzi dar il face praf pe plecare ... in fine yo nu sunt de acord cu mashini din astea gen ccr , atom shi alte porcarii aluia ii ridici caroseria in spate la motor zici ca e carutza acoperita cu folie ... o mashina trebuie sa te faca sa te simtzi shi bine shi sa stai cat de cat confortabil in ea nu sa simtzi ca stai cu fundu pe pe o gramda de pietre ... asa hai sa luam shi mashinile de f1 sau din alte competitzii sa se de-a cu mashinile normale ....iar in privintza m5-ului cu gtr-ul e o clasa diferita ... shi uitatziva pe youtube m6 vs nissan gtr pe 800 de m cu plecare de pe loc , isi i-a gtr-ul 10 cartiere de la m6
L ai condus sau te iei doar dupa ce zice ala ? Tocmai pt ca are de 2x mai multi cp pleaca "execrabil" cum zici tu...E prea multa putere si rotile derapeaza...da chiar si la rolling start...
Ca tu te uiti la ccr in spate si nu intelegi nimic, aia e iarasi problema ta..insa sa zici ca e caruta acoperita cu folie...Zau asa ..Si prietena mea a inteles mai mult din ce se afla acolo...

Masinile astea toate au suspensia tare pt ca hypercar cu garda la sol de 20 de cm si amortizoare de limuzina nu s a inventat inca...Iar cei care si cumpara astfel de masini pt asta le vor...Nu ii intereseaza disconfortul ca nu merg la piata cu ele astea si nici la ture de dorobanti sau magheru...

ps: sa citesti ce scrie la mine cu "roshu" ca am stat 5 min sa descifrez ce ai scris tu...
p-george is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 08:46   #36
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by Marius_mym89 View Post
asa si...daca e masina de circuit ce iti trebuie sa faci cerculetze??? tu te duci pe nurburgring sa faci cerculete si alte nebunii ??? GT-R-ul e o super masina, eu zic ca isi merita banii.
In alta ordine de idei....CCR-ul ala e CRIMINAL si ce profil aerodinamic are (adica cum se vede din lateral) zici ca e F-16, a plecat de langa ferrari instantaneu
CCR-ul din rolling start e tare dar cam atat ,ca de pe loc il face si un GT-R stock in primii 200 metrii! Si in legatura cu ///M5 vs GT-R (intradevar isi merita banii GT-R-ul dar nu se compara calitativ nici la materiale nici la motor cu ///M5-ul ,chiar daca are atatia ani!)si nu ai vazut ca daca cursa mai dura 100 metrii M5-ul avea 1 masina avantaj !
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 08:48   #37
FloweRffs

Stage 5
 
FloweRffs's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 344
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

ati ajuns sa comparati nisan cu bmw..
FloweRffs is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 08:51   #38
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Ce am inteles eu de la topicul asta ? O parere obiectiva! Bmw e Budha , Allah Dumnezeu ,Zeus e.t.c...aaaahh si ca Bmw rullzzz bate tot taie in carne vie e.t.c... Zau asa...scormoniti in adancul vostru si cautati un gram de ratiune si judecata obiectiva...

In alta ordine de idei, nu stiu cine si ar lua o masina pe criteriul "bate pe 800m liniuta o xxxxxxx la 5metrii distanta"

2.Unii nici macar nu cititi ce scrie sus in dreapta...si altii sar repede "da dar are putin in plus si nissan are biturbo..." Asa si ? Nissan are 1737kg si 480+cp BMW are 1831kg si probabil 540-550cp Deci diferenta esta muuult mai mica decat pare...
La gtboard.com daca nu v ati obisnuit pana acum se trag toti cu toti si toate cu toate...nu trebuie neaparat sa fie egale...laudat fie si castigatotul si pierzatorul..

3.Legat de 560-4 vs gt2. Mi se pare ca porschele e manual si a pierdut la schimbarile de trepte putin...mai ales la a 2 a cursa...
A mai fost o cursa (de pe loc) si la Top Gear intre GT2 si LP-560-4 si atunci tot Lambo a castigat,dar la limita!oricum tare GT2-ul !
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 09:19   #39
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
CCR-ul din rolling start e tare dar cam atat ,ca de pe loc il face si un GT-R stock in primii 200 metrii! Si in legatura cu ///M5 vs GT-R (intradevar isi merita banii GT-R-ul dar nu se compara calitativ nici la materiale nici la motor cu ///M5-ul ,chiar daca are atatia ani!)si nu ai vazut ca daca cursa mai dura 100 metrii M5-ul avea 1 masina avantaj !
ba da ce "UOAMENI" frate...de ce nu puteti ma sa acceptati ca a luat-o pe coaja si gata ????!!! trebuie sa ii gasiti voi neaparat o scuza ( e mai vechi, e mai greu, nu a plecat bine dupa loc,i-a venit o musca in parbriz si l-a mai incetinit etc etc etc...) Eu sunt fan Porsche, dar daca GT2-ul a luat-o de la Lambo... asta e, nu e masina suprema, orice nas isi are nasul, dar la BMW nu se exista asa ceva....
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 09:43   #40
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by Marius_mym89 View Post
ba da ce "UOAMENI" frate...de ce nu puteti ma sa acceptati ca a luat-o pe coaja si gata ????!!! trebuie sa ii gasiti voi neaparat o scuza ( e mai vechi, e mai greu, nu a plecat bine dupa loc,i-a venit o musca in parbriz si l-a mai incetinit etc etc etc...) Eu sunt fan Porsche, dar daca GT2-ul a luat-o de la Lambo... asta e, nu e masina suprema, orice nas isi are nasul, dar la BMW nu se exista asa ceva....
sunt de acord cu tine,dar nu a luat-o pe coaja !daca te uiti la finalul cursei tot M5-ul avea "nasul" in fata,si dupa cum am mai spus cu cat se lungea mai mult cursa cu atat era mai evidenta infrangerea!eu nu am vazut ca a luat-o pe coaja M5-ul !Dar bine ....daca are 30-40 de cai in plus voi ziceti ca e "modificat"!
ps:GT2 sa tinut bine de tot de Lambo 1probabil ca daca era automat chiar il facea ...etc,etc!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 10:14   #41
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
sunt de acord cu tine,dar nu a luat-o pe coaja !daca te uiti la finalul cursei tot M5-ul avea "nasul" in fata,si dupa cum am mai spus cu cat se lungea mai mult cursa cu atat era mai evidenta infrangerea!eu nu am vazut ca a luat-o pe coaja M5-ul !Dar bine ....daca are 30-40 de cai in plus voi ziceti ca e "modificat"!
ps:GT2 sa tinut bine de tot de Lambo 1probabil ca daca era automat chiar il facea ...etc,etc!
DAAA evident...daca o masina nu e stock ce iseamna ca e ??? Nu e modificata?? Si in linie dreapta si aia 40 de cai pot sa faca diferenta.
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 10:54   #42
bmwowners

Stage 5
 
bmwowners's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 386
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Quote:
Originally Posted by Marius_mym89 View Post
ba da ce "UOAMENI" frate...de ce nu puteti ma sa acceptati ca a luat-o pe coaja si gata ????!!! trebuie sa ii gasiti voi neaparat o scuza ( e mai vechi, e mai greu, nu a plecat bine dupa loc,i-a venit o musca in parbriz si l-a mai incetinit etc etc etc...) Eu sunt fan Porsche, dar daca GT2-ul a luat-o de la Lambo... asta e, nu e masina suprema, orice nas isi are nasul, dar la BMW nu se exista asa ceva....
Am observat o chestie aici pe forum si nu vreau polemica nu vreau nimic doar spun sper sa nu se atace nimeni ca jur ca nu zic cu rautate. Forumul se imparte intre fanii bmw si contestatarii bmw. Da sunt de acord cu tine a pierdut la limita desi daca mai era putina pista nu pierdea dar ai perfecta dreptate a pierdut si nu conteaza daca la 1cm sau la 100m a pierdut. Dar nu inteleg partea cealalta a celor ce contesta BMW, nu inteleg de ce nu sunt subiectivi si nu sunt de acord ca M5 e din alt film fata de Nissan nu au nici o legatura GTR are 1740kg lungime de 4,65m si latime 1,9m in timp ce M5 are o greutate de 1855 kg (peste 100kg in plus) lungime de 4,85m si latime 1,85 in plus este un sedan proiectat doar sa fie rapid e sedan nu e facut clar pentru GT cum este Nissanul. Haide-ti daca e sa fim obiectivi sa fim cu toti nici fanii bmw sa nu ridice in slavi da nici contestatarii sa nu arunce cu noroi fara sa recunoasca anumite lucruri.
Ca asa compar si GTR cu seria1 120d si urlam ca ce bataie a luat BMW la sute de metrii ce conteaza ca nu au nici o legatura masinile a luat bataie BMW.
bmwowners is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 10:59   #43
zalex_zar

Stage 2
 
zalex_zar's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 25
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Cel mai corect este sa fie gandita problema din punct de vedere obiectiv. Nissan a batut BMW si gata. Ca daca avea mai multi cai, BMW il batea. Gresit, ca daca BMW avea mai multi cai atunci poate si nissan avea mai multi cai si tot il batea. Ca daca era mai lung circuitul iar batea BMW-ul. De unde? Poate ala cu nissanul a turat-o mai mult decat era nevoie, peste punctul de putere maxima, ca sa nu mai fie nevoit sa piarda timp schimband viteza. Asa ca cel mai bine e sa fie lasat rezultatul sa vorbeasca de la sine. Asa cu totii putem spune "daca".
Si inca o chestie, BMW-ul nu e masina tuturor timpurilor, atotputernica si atotprezenta. Sunt si altele pe langa ea, si chiar mult mai bune. Greu tare de crezut, nu? E bine sa se stie asta.
zalex_zar is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:29   #44
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

mai terminati ma cu GT-R-ul ca mi s-a luat de atata Nissan, Un Bmw M5 arata mult mai frumos decat GT-R. Iar GT-R e o masina coupe cu 2 usi, iar M5-u un Sedan Sport e o mare diferenta intre cele doua si ca segment si ca pret si putere. Chiar daca l-a facut GT-R pe bmw-u tot bmw-u as alege, e ceva mai frumos, nu uitati ca Nissan e jumate sub aripa Renault asa ca....Punct.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:34   #45
zalex_zar

Stage 2
 
zalex_zar's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 25
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Drag Race: BMW M5 vs. Nissan GT-R (plus altele)

Corect sau nu, nissanul a batut, e mai tare ca M5-ul. Asta mi se pare clar. Cat despre frumusete, e foarte relativa. Mie imi place la nebunie nissan-ul. Si nu spun asta pentru ca am ceva anume legat de BMW. Nu am absolut nimic impotriva masinii.
zalex_zar is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -