Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-09, 08:09   #91
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Poi atunci, suportati situatia si nu mai ziceti ca va ridica masinile aiurea. Daca v-ar face parcari cu plata ati plati ? NU! Stiu asta pentru ca asa e si la cluj. Exista parcare supraetajata in centrul orasului, dar sta goala, ca e pe bani, si p*&%#ru cu "Mertan" si "Beamveu" se trage pe cur sa plateasca 2 lei pe ora. Ca la noi la nimeni! Cu asta va las in lumea voastra din sud.
Corect. Problema e ca unii sunt mai presus de lege si nimeni nu le ridica masinile. Si apropo avarii... Ce parere aveti de masina parcata pe linia de tramvai, ca nu sta mult. Da sta tramvaiu pana binevoieste soferul/soferita sa o mute? Unde erau cei de la ridicari? Asta e problema...
__________________
I will rest when i am dead.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 08:12   #92
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

ce conteaza daca e pe avarie aia inseamna ca f**i tot traficu sau cum?
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 09:05   #93
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by C180 View Post
nu are treaba cu ridicarea de pe o proprietate privata ...e vb de ridicarea unui bun fara a avea drept asupra acestui lucru (sechestru)..daca era ridicata de pe o proprietate privata atunci era si incalcare de proprietate ..au voie sa dea amenda da nu sa ridice masinile

PS: Incalcarea Constitutiei privind dreptul la proprietate asupra unui imobil sau bun mobil
Adica eu pot sa imi fac o casa in mijlocul intersectiei si nu are nimeni voie s-o atinga, sau cum? Iti zic eu, orice lasi in mijlocul drumului e bun de indepartat iar autoritatile au dreptul s-o faca, asa e in toate tarile, si in nicio tara nu s-a pus problema ca se incalca dreptul cuiva, dar romanii inteleg aiurea legile, mai ales cand sunt infractori. Blocarea traficului este infractiune extrem de grava inca...
__________________
ROCK HARD RIDE FREE
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 09:10   #94
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

ce legatura are casa cu masina ??? si da poti sa iti faci unde vrei tu casa pe domeniu public sau privat si nimeni nu ti-o darama pana cand nu are o decizie irevocabila din partea judecatoriei ..mai intereseaza-te ...Iti dau un exemplu ...Tu imi dai cheile de la apartament sa imi inchiriezi apartamentul eu daca dupa un timp nu vreau sa ies ai 2 variante ri ma bati (da atunci intri la vatamare corporala sau tentaiva de omor )) ori ma dai in judecata ...deoarece legea e facuta pt smecheri si chiar daca tu esti proprietar de drept eu sunt proprietar de loc(adik locuiesc acolo) si politia/executoru nu se baga fara a avea o decizie irevocabila din partea instantei ..cum ziceam in Ro totul e posibil

Ps: cand zic legea e facuta pentru smecheri adik e facuta cu curu ...scuza-ti limbaju
C180 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 11:54   #95
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Aualeuuu ce harababura s a facut pe topicul asta...treaba sta in felul urmator: Aia de la ridicari sunt nesimtiti pt ca firmele sunt intr adevar private si preturile sunt aberante, daca bagau preturi mai mici eram de acord insa te costa 6 mil sa iei masina iar apoi in jur de 2 mil PE ZI sa stea la ei in curte...Asta e nesimtirea pt ca pan aflii ca e la ei si mergi sa o iei trece o zi deci dai minim 8 mil pe ridicare ceea ce pt romania e enorm.
Dupa aia sunt iar ei nesimtiti ca de masini scumpe nu prea se ating decat faorte rar dar in schimb zilele trecute am vazut cum ridica o dubita mica de firma care chiar nu incurca..va dati seama cate probleme ia facut amaratului care venise doar sa ia sau sa lase marfa.

Dar dupa aia incepe nesimtirea romanului/bucuresteanului. Intr adevar nu sunt suficiente locuri de parcare insa nu stiu cum se face ca eu intotedauna gasesc un locusor legal pe undeva indiferent de ora sau de zona...
Ce i drept uneori inseamna sa mai merg 5 min (va dati seama,5, o era glaciara pt "importantii de la noi" ) pe jos pana la locul unde am treaba...Aici e problema. Cocalarul unde are el treaba acolo lasa masina..dece sa o lasa frumos pe straduta de vis a vis cand poate sa o lase pe prima banda cu avaria?

Si pt cei ace iau apararea respectivului ca avea avarie...Daca mergeti pe dorobanti (si e doar un exemplu din foarte multe) o sa vedeti multe masini parcate ca-n cur (scuzati mi franceza) cu jumate iesite in afara sau chiar pe prima banda cu avaria pusa..si ghici ce, ei stau cu orele la cafenele...Avaria nu e permis de parcare!
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 13:37   #96
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by Spybari View Post
Chestia anormala e ca unii se imbogatesc de pe chestia asta....asta e.....manevre la nivel inalt. Este doar o afacere mascata de vorbe gen "Primaria Capitalei promite ca banii colectati vor fi folositi pentru repararea infrastrucurii." Cum plm daca firmele kre le ridica sunt private si nu am auzit sa faca donatii la primarie. Macar daca ar construi parcari cu bani incasati...Felicitari persoanei kre si-a luat masina cu nr de anglia fara sa plateasca..foarte tare. FUCK U ROMANIA!!!!!!
Prefer sa se imbogateasca unii (desi sunt f. putine masini de ridicat in raport cu nesimtirea mioritaica) si sa nu mai se parcheze la nesimtire (azi o masina mi-a bloca garajul, unde mai sunt inca 15 masini, am stat 5 minute, i-am dat o cheie pe capota si am plecat cu metroul la serviciu pt ca retardatul isi lasa-se masina acolo) . La partea cu parcariile ... ai perfecta dreptate!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 14:17   #97
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

urata treaba cu cheia pe masina... eu nu as face asa ceva cuiva.. cel mult ridic stergatoru si ii trag un picior in oglinda... dar nu sa ii dau cu cheia pe masina... e urat... un gest barbar.. daca el e prost nu trebuie sa fiu si eu mai prost ca el..
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 15:50   #98
Spybari

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 30
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
urata treaba cu cheia pe masina... eu nu as face asa ceva cuiva.. cel mult ridic stergatoru si ii trag un picior in oglinda... dar nu sa ii dau cu cheia pe masina... e urat... un gest barbar.. daca el e prost nu trebuie sa fiu si eu mai prost ca el..
Asta da se poate comenta partea cu zgariatul masini, am vrut sa fac si eu asta odat dar cu greu m-am abtinut, si-a parcat masina exact in scara blocului, la intrare in scara e o bolta exact sub ea, de efectiv nu aveai pe unde sa treci decat lipit de gard si masina pai dao inkolo de trb daca vine cineva cu un carut de copil ce ar trbui sa faca, nici pe sus nu il putea lua ca era bolta...pai cand vezi asa nesimtire isi merita soarta de a i se zgaria masina...lovi...rupe oglinda si aici nu poate nimeni sa ma contrazica decat daca el ar face asa ceva adica sa o parcheze in scara blocului...
Spybari is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 20:42   #99
kosmyn_sl65AMG

Stage 3
 
kosmyn_sl65AMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 99
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

cei care dau cu cheia pe masina sper sa aiba si ei parte de acelasi lucru
kosmyn_sl65AMG is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 19:28   #100
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Am si eu o intrebare...am auzit ca daca vi la masina in momentul in care ti-o ridica sunt obligati sa ti-o lase jos. Este adevarat ? Si nu ma refer cu spaga sau cu vorba buna...
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:36   #101
Geo_DXG

Stage 4
 
Geo_DXG's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 252
Member of:
[VW]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Am si eu o intrebare...am auzit ca daca vi la masina in momentul in care ti-o ridica sunt obligati sa ti-o lase jos. Este adevarat ? Si nu ma refer cu spaga sau cu vorba buna...
da se poate, daca ajungi pana in momentul in care se preg de plecare, sunt obligati sa ti-o dea jos, contra unei sume, care este calcutata ca fiind taxa de ridicare.(un prieten a patit asa si a platit "doar" 240ron din mititica suma de 880ron, care ar fi avut-o in cazul in care pleca masina)
__________________
Leave the world behind you, because THE WORLD IS MINE

Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up
ex Vw Golf V 2.0 TDI SportLine
Geo_DXG is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 13:48   #102
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by Geo_DXG View Post
da se poate, daca ajungi pana in momentul in care se preg de plecare, sunt obligati sa ti-o dea jos, contra unei sume, care este calcutata ca fiind taxa de ridicare.(un prieten a patit asa si a platit "doar" 240ron din mititica suma de 880ron, care ar fi avut-o in cazul in care pleca masina)
Am inteles...mersi de raspuns
Alex30 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -