Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 04-09-09, 18:17   #16
Sp1ky
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 5,648
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Ma oameni buni, e statie de autobus, puteai sa o parchezi cum vrei tu, ca tot ridicau masina, si daca nu, iti luai amenda. Daca vezi ca nu mai sunt locuri de parcare, folositi transportul in comun, doar de-aia exista. Sau am uitate ca la noi in tara ii josnic sa umbli cu autobusu.
adevarat
Sp1ky is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 18:27   #17
87MTX

Stage 5
 
87MTX's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 813
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Oriunde da nu in locuri in care sa blochezi cai de acces Chiar daca locu ii la 2 strazi distanta, mersul pe jos nu omoara
sa mearga romanu pe jos, n-ai sa vezi asa ceva )
87MTX is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 18:36   #18
Spybari

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 30
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

In afar de metrou cu kre se merita sa mergi, eventual bicicleta...sa mergeti voi cu autobuze si tramvaie sa va fure bani..etc...sau niste lupte de k1, nu va trb decat bilet de tramvai respectiv autobuz...am zis macar daca s-ar face ceva cu bani incasati de pe urma ridicarilor auto...cine sta la bloc si vine seara mai tarziu acasa stie cum este sa cauti un loc de parcare fara nici un rezultat...parcand pana la urma pe unde poate...asa k...FUCK U ROMANIA!!!! din nou....
Spybari is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 18:44   #19
kosmyn_sl65AMG

Stage 3
 
kosmyn_sl65AMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 99
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

bai ardelene knd vei veni tu in bucuresti sa vezi ce amuzanta o sa ti se para faza cu ridicatul masinii,habar n'ai tu de bucuresti si de parcare si iti dai cu parerea p'aici,vino tu in buc sa vedem ce mai zici de parcare,nu ii dau dreptate celui care a parcat in statia de autobuz da dupa cum ai vazut(dak ai vazut)masina era pe avarii deci omu' nu statea mult acolo,si tu habar nu ai k asta e doar o afacere,stai linistit k nu ia primaria banii din amenzile astea.mai informeaza'te si tu inainte sa spui k ai dubla amenzile
__________________
don't love&cry ,just fuck&ride
kosmyn_sl65AMG is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 18:50   #20
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by skyZZo View Post
intradevar
e normal sa ridici masina daca ai parcato aiurea
dar daca nu faci locuri de parcare.....
si inca ceva
ati vazut cat trebuie sa platesti
de banii astia ar trebui sa tio dea spalata inapoi
de banii pe care ii platesti ar trebui sa-ti faca si plinul
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 18:55   #21
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by kosmyn_sl65AMG View Post
bai ardelene knd vei veni tu in bucuresti sa vezi ce amuzanta o sa ti se para faza cu ridicatul masinii,habar n'ai tu de bucuresti si de parcare si iti dai cu parerea p'aici,vino tu in buc sa vedem ce mai zici de parcare,nu ii dau dreptate celui care a parcat in statia de autobuz da dupa cum ai vazut(dak ai vazut)masina era pe avarii deci omu' nu statea mult acolo,si tu habar nu ai k asta e doar o afacere,stai linistit k nu ia primaria banii din amenzile astea.mai informeaza'te si tu inainte sa spui k ai dubla amenzile
Cat ma enerveaza lumea care spune "nu vezi domne ca e pe avarii". Si daca e pe avarii ce asta inseamna ca parchezi unde vrei?! Cobor si eu acuma iau masina o pun pe linia de tramvai si blochez tramvaiul si intersectia...da ce ma nu vezi ca e pe avarii ? Deci nu trebuie sa imi faca nimic...ca na' e pe avarii si vin repede...
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 18:58   #22
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Sa ma apuc si eu cu "bai miticule"? Nu, nu ma apuc, iti spun doar atat: Nu mai fiti atata de agitati. Oricum nu o sa se rezolve. Daca dadeati banii aia la primarie erati mai fericiti? Si asa pentru propria ta cultura generala, si in Cluj e problema cu parcarile si se ridica si aici masini, nu doar la voi, acolo, la Bucuresti, Capitala vezi doamne.
Numa bine va ureaza Ardeleanu!

P.S. Oare de ce multa lume poate circula cu bicicleta sau pe jos in alte tari civilizare? Numa la noi se merge dupa paine cu ML-u!
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 19:10   #23
Spybari

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 30
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Eu sunt perfect de acord cu mersul pe bicicleta dar la noi soferi nu sunt obisnuiti sa ii respecte si pe ei, nu ma refer la toti k ar fi culmea...dar cand ti se deschide o usa exact cnd esti in dreptul ei si esti aruncat pe capota altei masini aflate in mers adik la un pas de a fi pe sub rotile unei masini e cam nasol....iar cel vinovat mi-a zis ca:" Dar nici nu stiu de unde ai aparut...." nici macar scuze...o femeie pe bicicleta lovita cu oglinda de masina din fata mea si data jos iar soferia nici macar nu a oprit sa vada dak a patit ceva biciclista...asta e la noi si cu mersul pe bicicleta,,,..
Spybari is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 19:29   #24
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Trebui sa intelegeti ca nu se poate dintr-o data totul. In Cluj au inceput sa apara din ce in ce mai multe benzi speciale pt biciclisti. Este si asta un pas inainte. Pacat de cei care le considera parcari.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 19:31   #25
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by Geo_DXG View Post
anormal este sa nu ai locuri de parcare, sa te invarti 30 de min pana gasesti un coltisor unde poti sa-ti lasi masina, si apoi sa o vezi ca ti-o ridica, si sunt multi "smecheri" care opresc pun avaria si pleaca, iar astia nu patesc nimic....cam asta e anormal
exact... poi ce credeti ca au curaj astia de la ridicari sa ia un R8 un Ferrari sau mai stiu eu ce alte masini dastea??? NUU. va spun sigur pt ca am vazut. asa ca tot noi asta "fraierii" platim.
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 20:00   #26
country boy

Stage 3
 
country boy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 110
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

asta se intampla cand parchezi ca prostu unde nu ai voie, doar k are mata si cu tactu bani sa-ti ia "jeep". hehe ce ma bucur k la ridicat pe prost


http://www.fordvehicles.com/the2010m...erview/No68828
__________________
Kia Rio THE POWER TO SURPRISE e pe bune treaba
country boy is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 20:11   #27
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post

P.S. Oare de ce multa lume poate circula cu bicicleta sau pe jos in alte tari civilizare? Numa la noi se merge dupa paine cu ML-u!
Cand no sa mai fie petrol atunci sa luam bicicletele. Aici in Sweden cat e cald pot sa merg cu bicicleta lejer, si merg aproape in fiecare zi, asta ca locul de munca nu este departe, si la aglomeratia in orele de varf nu prea se mai renteaza sa pleci cu masina de acasa, plus ca platesti o taxa pentru tranzit in oras. A si iarna folosesc autobuzul care trece prin fata casei mele, masina o folosesc numai in weekend sau daca am o problema urgenta si e necesar, insa e o placere sa conduci pe bicicleta ai aceleasi atributiuni ca si cum ai fi sofer de autoturism, dar lumea aici le respecta nu e ca in Romania, si exista si locuri amenajate unde poti circula cu bicicleta. La ce strazi, drumuri si hoti exista in tara aia nimic nu ne mai poate surprinde, insa si ala sa parchezi in statie si probabil statea mai mult de 10 minute mi se pare destul de dus.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 20:42   #28
fast_

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Clipul fiind facut in fata la unirea,la mai putin de 2 min de mers cu masina avea parcarea la dispozitie.Mereu vad jeep-uri parcate in statie la 385,las k bine le face(in cazul asta).
fast_ is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 20:58   #29
@lecs

Stage 1
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 18
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Cand no sa mai fie petrol atunci sa luam bicicletele. Aici in Sweden cat e cald pot sa merg cu bicicleta lejer, si merg aproape in fiecare zi, asta ca locul de munca nu este departe, si la aglomeratia in orele de varf nu prea se mai renteaza sa pleci cu masina de acasa, plus ca platesti o taxa pentru tranzit in oras. A si iarna folosesc autobuzul care trece prin fata casei mele, masina o folosesc numai in weekend sau daca am o problema urgenta si e necesar, insa e o placere sa conduci pe bicicleta ai aceleasi atributiuni ca si cum ai fi sofer de autoturism, dar lumea aici le respecta nu e ca in Romania, si exista si locuri amenajate unde poti circula cu bicicleta. La ce strazi, drumuri si hoti exista in tara aia nimic nu ne mai poate surprinde, insa si ala sa parchezi in statie si probabil statea mai mult de 10 minute mi se pare destul de dus.
mie mi se pare ca vorbesti destul de arogant de parca in ''Sweden'' (ai si uitat romana pe aeroport?) nu sunt hoti si oameni care parcheaza aiurea si multe alte chestii.... in plus nu se agita nimeni doar ca asta e un forum pe care ne putem spune oful si poate cineva mai vede ce se intampla. Atata timp cat platesc taxe si impozite pentru masina ca la asta ne referim strict am dreptul la un loc de parcare care nu exista cum sa nu i mi vina sa ma iau cu ala cu cuc la sapca? in rest numai bine!

Last edited by @lecs; 04-09-09 at 21:17.
@lecs is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 21:12   #30
Drako4Life

Stage 5
 
Drako4Life's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 437
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Daca va uitati mai atent, exista si un logan relativ "aruncat" pe bordura, langa statie...da barem ala nu blocheaza calea de acces a calatorilor, mi se pare oarecum ok ca l-au trecut cu vederea pe ala...ca tot va agitati ca e bucuresti, ca stii doamne, numai la voi e aglomeratie, mai iesiti "din case" si o sa vedeti ca asa e cam peste tot in ultima vreme, in cta caracatite, acelea la fel, puse dea'n curulea uneori, in tulcea amenzi si mai nou caracatite si acolo...buc. ridicat masini...asa e la noi, eu am crezut ca deja va curge in sange traba asa...daca ai masina platesti in 2-3ani cat pentru una noua, plata in taxe si amenzi si recuperare autovehicul si dat drumu la caracatita...he he...noi sa fim sanatosi.
__________________
Viata in Romania
Drako4Life is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -