Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Ce model preferi?
Chevy Corvette ZR1 48 33.80%
Lambo Murcielago LP670 SV 94 66.20%
Voters: 142. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-09, 18:04   #16
the_one_and _only

Stage 5
 
the_one_and _only's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 358
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

Amandoua sunt grozave, insa Corvette e mai bun ca everyday driver's car.
the_one_and _only is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 19:38   #17
DSG-u

Stage 3
 
DSG-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

Motorul aspirat intotdeauna va fi mai adevarat.
DSG-u is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 00:28   #18
PepsY

Stage 3
 
PepsY's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 152
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

Ba,pana la urma , da`on masa ( vorba aia ) un Lamborghini tot Lamborghini ramane
PepsY is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 14:07   #19
Limba14

Stage 4
 
Limba14's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 247
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

am ales cu inima lamborghini, pentru ca "lambo means lunacy". sunetul acela e incredibil. ma gandesc cum ar fi sa treci printr-un tunel, pedala la fund.
eu am trecut cu corsa mea de 1.2, cu toba modificata si suna foarte fain .

dar daca as avea banii strict cat sa imi ajunga de un lambo, probabil as da banii pe corvette, daca ar fi sa aleg intre acestea doua. aceleasi performante, sunetul total diferit, dar doamne ... ce sunet.
__________________
Future Lamborghini owner.

Limba14 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 16:35   #20
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

Quote:
Originally Posted by Limba14 View Post
am ales cu inima lamborghini, pentru ca "lambo means lunacy". sunetul acela e incredibil. ma gandesc cum ar fi sa treci printr-un tunel, pedala la fund.
eu am trecut cu corsa mea de 1.2, cu toba modificata si suna foarte fain .

dar daca as avea banii strict cat sa imi ajunga de un lambo, probabil as da banii pe corvette, daca ar fi sa aleg intre acestea doua. aceleasi performante, sunetul total diferit, dar doamne ... ce sunet.
Credema ca si sunetul unui Corvette e destul de agresiv !Eu am auzit un Z06 trecand cu gazul in plin pe langa mine si am simtit cum se cutremura asfaltul iar sunetul bestial!
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 20:17   #21
vladberca

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 131
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

lambo pt ca are un si un interior cu mult mai rafinat... americanii au un plastic de toata jena!
vladberca is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 20:20   #22
vladberca

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 131
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

> v12 aspirat, de turatie, dar<
vladberca is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 23:04   #23
tsughi.bughi

Stage 3
 
tsughi.bughi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 96
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

Corvettul statea in spate pt ca soferul de pe Lambo era un mare ratat,mergea cu tarsa-n c*r.N-ai cum sa compari 2 masini pe bune cand unu merge cu frica,nu da tot ce are masina sau nu o cunoaste (totusi nu vb de masini asa banale incat sa conduci la fiecare luna).Aleg lambo pentru cum arata
__________________
There are only two types of cars for me in this world: BMWs and the rest of the cars
tsughi.bughi is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 23:12   #24
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

daca banii nu ar fi o problema murcielago cred ca ar fi alegerea oricarui om cu macar 2 neuoroni dar cum banii is o problema cam pt toti....
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 19:31   #25
country boy

Stage 3
 
country boy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 110
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

desi e mai puternic lambo dar chevy corvette e mai frumos si mai interesant decat lambo
country boy is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 14:09   #26
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

Quote:
Originally Posted by tsughi.bughi View Post
Corvettul statea in spate pt ca soferul de pe Lambo era un mare ratat,mergea cu tarsa-n c*r.N-ai cum sa compari 2 masini pe bune cand unu merge cu frica,nu da tot ce are masina sau nu o cunoaste (totusi nu vb de masini asa banale incat sa conduci la fiecare luna).Aleg lambo pentru cum arata
hmmm pai cum ai vrea sa mearga cu o masina de 670 de cp pe un drum cu 2 benzi obisnuit?pana la urma sunt niste masini de test pe care le ofera producatorul si daca ar fi fost personala a lui nu cred ca ar fi mers alftel...
ON e greu de ales intre aceste 2 supercaruri ..de apreciat modelul de peste ocean poate cel mai bun supercar american
__________________

Last edited by adrian78bmw; 18-08-09 at 14:14.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 18:08   #27
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

ZR1 @ Romania
https://www.youtube.com/watch?v=nzH4FxgLVvM
Achim is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 10:51   #28
Darksanta

Stage 2
 
Darksanta's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 49
Default Re: Chevy Corvette ZR1 vs. Lambo Murcielago LP670 SV

Nu sunt un fan al forumurilor deoarece cred ca pilotajul masinilor si al motoarelor trebuie facut pe pista nu pe tastatura.
Ca sa nu creez confuzii incep cu o scurta prezentare. Pilotajul auto imi este cunoscut doar de la televizor asa ca ma puteti clasa ca sofer de duminica fara nici o problema insa vreau sa-mi dau si eu o parere referitoare la topicul acesta.
Am avut ocazia sa conduc in Italia un Murcielago LP 640 si intr-adevar este o masina spectaculoasa. Mult mai atent construita decat Corvette ZR1 si mult mai usor de condus. Practic este un ras in fata artei de pilotaj care nu-ti mai foloseste la absolut nimic... nu acelasi lucru se poate spune de ZR1 care scoate din tine tot ce ai mai bun in materie de skill. Ce pot spune este ca in comparatie cu Corvette-ul ZR1 nu sta pe viraje. Cu ZR1 nu am avut ocazia sa ma dau pe circuit.. insa Jim Mero spunea ca a atins un pick de 2G in viraj. Credeti-ma pe cuvant ca Lamborghini este de mult in balarii la forta aia. Mai este o mare problema cu aceste comparatii. Daca se ia un LP 670 care este practic un model imbunatatit fata de cel pe care l-am condus, nou din magazin si se mai ia un covette tot stoc... nu cred ca ZR1 are vreo sansa.... Motorul de pe ZR1 ajunge la performanta declarata abia dupa 2500 km iar franele trebuiesc arse dupa 3000 km ca sa poata oferii performanta reala.... care este cu peste 30% fata de ceea ce ofera stock. In urma acestor date este foarte clar ca Lambo are castig de cauza insa, sunt convins ca chiar cu acei caluti in plus si cu greutatea lui de manechin nu sta langa un ZR1 rodat... acest Corvette nu seamana sub nici o forma cu Z06 sau C6 sau cu ce vreti voi sa-l comparati... este o masina care darama conditiile fizice si o face intr-un mod natural si lejer.
Parerea mea este ca daca vrei performanta alegi ZR1 iar de banii ramasi cu care ti-ai fi luat Lambo te duci si iti cumperi slick-uri si te distrezi pe circuitele Europene... iar la 60 de ani cand o sa te uiti la filmuletele cu tine ..... nu ai sa ai cuvinte sa-ti multumesti pentru alegerea facuta.

PS: Pe aleea pe care au facut astia testul cred ca un Subaru stoc le dadea clasa amandurora.

/Cheer Mos Craciun

Last edited by Darksanta; 28-11-09 at 10:54.
Darksanta is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -