Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 28-07-09, 10:58   #1
Cosmin Arsene

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 468
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z


Noua provocare lansata de baietii de la Top Gear este un versus intre BMW Z4 35i si Nissan 370Z. BMW-ul are in dotare un motor de 3,0 litri twin-turbo care transmite 306 cai putere catre rotile spate. Nissan-ul are insa parte de un propulsor chiar mai mare, un 3,7 litri care produce 331CP, de asemenea, transmisi puntii spate.

Pentru a vedea ce a iesit, va invit sa urmariti filmul atasat.


film
Cosmin Arsene is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 11:25   #2
ady0scorpion

Stage 5
 
ady0scorpion's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 655
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

bmw rules!!!
ady0scorpion is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 11:32   #3
BR 03 VLZ

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 47
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

desi nissanul e mai puternic/rapid/ieftin/fun to drive, bmw are "carisma" , in plus femeile il adora)
BR 03 VLZ is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 11:33   #4
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Nu mi-a placut 370Z-ul de cand a aparut , are niste forme ciudate si nu prea placute , in opinia mea. In schimb iubesc 350Z-ul , imi place foarte mult atat varianta roadster cat si cea normala ; cu atat mai bine daca este un Nismo. Noul BMW Z4 imi place , a evoluat fata de vechiul model , e agresiv , forme frumoase , placute ochiului . Exact cum zice si Clarkson interiorul e deosebit fata de cel al altor masini. Hardtop-ul mi se pare o chestie foarte buna dpdv al confortului si look-ului dar pune kg serioase pe masina. Per total aleg Z4 pentru ca asa cum am zis 370Z-ul mi se pare ciudata.
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 11:36   #5
madboy

Stage 4
 
madboy's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 201
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

din ce in ce, tot mai slabe episoadele Top Gear...

Quote:
Originally Posted by Cosmin Arsene View Post
Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z


Noua provocare lansata de baietii de la Top Gear este un versus intre BMW Z4 35i si Nissan 370Z. BMW-ul are in dotare un motor de 3,0 litri twin-turbo care transmite 306 cai putere catre rotile spate. Nissan-ul are insa parte de un propulsor chiar mai mare, un 3,7 litri care produce 331CP, de asemenea, transmisi puntii spate.

Pentru a vedea ce a iesit, va invit sa urmariti filmul atasat.


film
madboy is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 11:40   #6
madboy

Stage 4
 
madboy's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 201
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

hmmm, cu toate ca e posibil sa supar pe cineva, as spune ca cei care adora cel mai mult marca BMW sunt cei din provincie...

Quote:
Originally Posted by BR 03 VLZ View Post
desi nissanul e mai puternic/rapid/ieftin/fun to drive, bmw are "carisma" , in plus femeile il adora)
madboy is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 11:51   #7
SpiriduS

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 156
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Quote:
Originally Posted by madboy View Post
hmmm, cu toate ca e posibil sa supar pe cineva, as spune ca cei care adora cel mai mult marca BMW sunt cei din provincie...
Cred ca are acest plus ca e un cabriolet fata de 370. Ori cum frumos comparativ, mia placut mult cand erau puse in comparatie la curbe. Noul Z4 in filmulet aluneca mai mult fata de 370, ceea ce inseamna ca e mai sportiv
SpiriduS is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 12:00   #8
redspider

Stage 2
 
redspider's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 45
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Mie personal 370z mi-a placut mai mult, n-am fost niciodata fanul celor de la BMW ,inafara de X6 nu prea mi-a placut nici un model de la ei,poate exceptand vechiul M1 . Noul Z4 arata chiar interesant dar parca tot Nissan-ul pare mai frumos.

Just my 2 cents .
redspider is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 12:02   #9
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

nissanul e mai puternic/rapid/ieftin/fun to drive mult mai bine echipat
dar cumparati bmw fiindca e bmw
wtf?
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 12:09   #10
BenyBoy95

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2
Default BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Dupa parerea mea Nissan-ul duce ca masina de femei , masina salbatica , dar frumoasa , BMW-ul duce mai multe business man fiind si ea salbatica dar parca mai usor de tinut sub control si avand puterea sa mascheze acest fapt ...
BenyBoy95 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 12:20   #11
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Quote:
Originally Posted by BenyBoy95 View Post
Dupa parerea mea Nissan-ul duce ca masina de femei , masina salbatica , dar frumoasa , BMW-ul duce mai multe business man fiind si ea salbatica dar parca mai usor de tinut sub control si avand puterea sa mascheze acest fapt ...
daca esti business man iti cumperi un suv mare si urat
si nu cred ca Z e masina de femei (daca o femeie vrea un coupe isi cumpara un audi TT ,fiindca e audi)
__________________
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 12:27   #12
BenyBoy95

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2
Default Re: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Quote:
Originally Posted by skyZZo View Post
daca esti business man iti cumperi un suv mare si urat
si nu cred ca Z e masina de femei (daca o femeie vrea un coupe isi cumpara un audi TT ,fiindca e audi)
Eu acum imi spuneam doar parerea si din ce am mai vazut prin Buc. sunt foarte multi "business man " la volanul uni BMW,Merecedes,Volkswagen sau Audi , pe cand femei am vazut si la 350 Z , Porsche 911...asta zic fiindca asta am vzt
BenyBoy95 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 13:05   #13
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Quote:
Noul Z4 in filmulet aluneca mai mult fata de 370, ceea ce inseamna ca e mai sportiv
Inseamna ca e mai instabil nu sportiv...cel mai rapid mod de a lua o curba esta la limita aderentei, daca derapezi (drift) pierzi timp. Deci nu e mai sportiv.
Quote:
Eu acum imi spuneam doar parerea si din ce am mai vazut prin Buc. sunt foarte multi "business man " la volanul uni BMW,Merecedes,Volkswagen sau Audi , pe cand femei am vazut si la 350 Z , Porsche 911...asta zic fiindca asta am vzt
Nu stiu cat stai tu in trafic la 14 ani sa vezi ce conduc unii si altii...In z4, multe sunt femei..nu mai zic de seria 3 cabrio,Mercedes slk, 80% cred sunt femei si nici in fratele mei mare sl nu sunt putine, Volkswagen eos iarasi 80% femei si la audi sunt multe, in schimb in 350z nu am vazut nici o femeie,decat intr un g35 rosu iar la porsche am vazut femei dar in dreapta...Sunt vre o 2-3 si la volan dar la cate porscheuri sunt... (nu ma refer la cayenne ca acolo e invers).
Probabil ca ce ai vazut tu a fost noaptea cand se intoarce lumea din cluburi si conduce nevasta/prietena ca barbatul a baut.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 13:32   #14
redspider

Stage 2
 
redspider's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 45
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

In opinia mea cam ai dreptate ca BMW,Audi au o atractie aparte pentru bussinessman dar Z4 ,dupa parerea mea, nu prea ii are ca public tinta, adica unui om de afaceri i s-ar potrivi mai degraba un Audi A4 sau un BMW Seria 3.
Iar in ceea ce priveste alegerea unei masini doar pentru ca e produsa de un anumit producator mi se pare cam o tampenie si cei care fac asta chiar nu-i intereseaza cat de rapida e masina sau cat de confortabila,ci doar cat de mare e sigla firmei de pe capota si cat de scumpa e(adica sa fie cat mai scumpa) ...
redspider is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 13:32   #15
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Thumbs down Re: Video: BMW Z4 35i vs. Nissan 370Z GT

Quote:
Originally Posted by madboy View Post
hmmm, cu toate ca e posibil sa supar pe cineva, as spune ca cei care adora cel mai mult marca BMW sunt cei din provincie...
lasa ca esti tu de la ''ORAS'' si iti place Nissan-u......... nu poti zice asa ceva .....
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -