Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-09, 12:06   #136
FoX_BvStreetracing

Stage 4
 
FoX_BvStreetracing's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 267
Member of:
[Accelarate Club]
Default

Ala era oricum genu' de pieton schmecher care nu se asigura si nu-l intereseaza de semafor, se vede clar de cand a trecut. Unu in fata ta se opreste si tu mai destept treci. A primit ce cauta,asta e!!!!

AAAA...si dl MICUU!! Hai sa ne imaginam scenariul urmator:
Daca erai tu in locul aluia cu bmw-ul, si-ti trecea asha unu' prin fata?
Iti zic eu ca asteptai sa se faca bine si-l mai bagai o data in spital, dar a 2-a oara se accidenta de pumnul tau..
__________________
Membru fondator "ACCELERATE PROJECT" car club

Last edited by Gabi; 23-07-09 at 12:38.
FoX_BvStreetracing is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 12:14   #137
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by FoX_BvStreetracing View Post
AAAA...si dl MICUU!! Hai sa ne imaginam scenariul urmator:
Daca erai tu in locul aluia cu bmw-ul, si-ti trecea asha unu' prin fata?
Iti zic eu ca asteptai sa se faca bine si-l mai bagai o data in spital, dar a 2-a oara se accidenta de pumnul tau..
domnu fox daca eram in locu animalului nu alergam pe magheru.deci nu exista varianta sa fiu in locu lui.daca vrei sa alergi si te mananca talpa te duci pe a2 acolo sunt sanse slabe sa gasesti o trecere de pietoni
__________________
C18XE Inside
micuu is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 13:00   #138
ace117

Stage 3
 
ace117's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 145
Member of:
[AfterDark Racing]
[SEAT]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Lucrurile nu s-au sfarsit bine nici pentru soferul M3-ului, tanarul de 19 ani alegandu-se cu dosar penal. Chiar daca pietonul traversa pe culoarea rosie a semaforului, soferul poarta si el partea lui de vina, pentru ca nu a respectat viteza legala pe sectorul de drum unde s-a produs accidentul.

Dupa ce au efectuat toate masuratorile necesare si au analizat cu atentie camerele de supraveghere, politistii au ajuns la concluzia ca masina circula cu peste 100 de km/h. In aceste conditii, fortele de ordine au trasat ipoteza potrivit careia la o viteza mai mica soferul ar fi avut timp sa evite accidentul, pentru ca pietonul se afla deja de mult timp pe trecere.

Politistii nu exclud nici varianta unei curse ilegale de masini. Potrivit martorilor si a inregistrarii video, in paralel cu M3-ul implicat in accident circula o alta masina cu viteza la fel de mare.


sursa: automarket

Cred ca comentariile sunt de prisos...
__________________
SEAT LEON FR TDI "THE STEALTH KNIGHT"
POWERED BY RBN stage 1+ :218 CP , 453 NM - soon stage 2
CUSTOM DESIGN BY ONOFREI & MUTYUR

GTTRACING
ace117 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 13:56   #139
FoX_BvStreetracing

Stage 4
 
FoX_BvStreetracing's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 267
Member of:
[Accelarate Club]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by micuu View Post
domnu fox daca eram in locu animalului nu alergam pe magheru.deci nu exista varianta sa fiu in locu lui.daca vrei sa alergi si te mananca talpa te duci pe a2 acolo sunt sanse slabe sa gasesti o trecere de pietoni
Dap! Aici iti dau dreptate
FoX_BvStreetracing is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 13:59   #140
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by FoX_BvStreetracing View Post
Dap! Aici iti dau dreptate
ma bucur ca ai realizat
micuu is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 14:01   #141
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by ace117 View Post
Lucrurile nu s-au sfarsit bine nici pentru soferul M3-ului, tanarul de 19 ani alegandu-se cu dosar penal. Chiar daca pietonul traversa pe culoarea rosie a semaforului, soferul poarta si el partea lui de vina, pentru ca nu a respectat viteza legala pe sectorul de drum unde s-a produs accidentul.

Dupa ce au efectuat toate masuratorile necesare si au analizat cu atentie camerele de supraveghere, politistii au ajuns la concluzia ca masina circula cu peste 100 de km/h. In aceste conditii, fortele de ordine au trasat ipoteza potrivit careia la o viteza mai mica soferul ar fi avut timp sa evite accidentul, pentru ca pietonul se afla deja de mult timp pe trecere.

Politistii nu exclud nici varianta unei curse ilegale de masini. Potrivit martorilor si a inregistrarii video, in paralel cu M3-ul implicat in accident circula o alta masina cu viteza la fel de mare.


sursa: automarket

Cred ca comentariile sunt de prisos...
se pare ca era o cursa ilegala? DOH!! era o liniutza!! siasa ii trebuie ! dosar penal!sa faca parnaie animalu!!
micuu is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 14:48   #142
woodywww

Stage 2
 
woodywww's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 53
Member of:
[Opel]
Default

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Mi-se pare mie sau aia era o mica liniutza ?
nu ti se pare..chiar era..si ma gandesc ca nici n-a incercat sa franeze sau cel putin sa-l evite..
Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Nu te supara pe mine dar atat timp cat culoarea semaforului pentru pietoni era rosu el trebuia sa ramana pe trotuar , putea sa fie si mama ei de cursa , cat timp BMW avea verde nu are nici o vina. Aici nu e vorba de cineva drag, atata timp cat a trecut pe rosu a facut-o pe riscul lui , la mancat BMW-ul la scarpinat , nu murea daca mai statea 1 minut la semafor.
fara nicio suparare, dar crezi tu ca daca era verde pentru pieton mai avea timp sa mai opreasca?
Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Ca sa nu o mai lungim atat: a trecut pe rosu a fost izbit
iar la faza cu utea fi ocolit si ca soferul nu a franat : asa se intampla cand carnetul de soferi poate fi luat cu bani si nu cu ce stii.
Eu tot ce am vrut sa subliniez a fost faptul ca pietonul e de vina in contextul asta.
mare dreptate ai!

Last edited by Gabi; 23-07-09 at 15:01.
woodywww is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 15:11   #143
zever

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 43
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Vinovat MORAL este soferul pt viteza, insa vinovat LEGAL este pietonul. Sa va dau un exemplu. In urma unui accident pe care l-am avut acum multi ani, in care am fost scos vinovat, politistul imi spune asa: "domle daca eu trec cu 300 pe prioritate, si tu iesi pe cedeaza si facem accident, TU esti de vina fiindca ai nu ai acordat prioritate". exact asa mi-a spus-o. clar si raspicat. degeaba am incercat sa ii explic ca daca eu ieseam si ma asiguram si nu era nimeni, si cand scot botul vine ala cu 300, eu nu am cum sa il vad...omul a zis-o ff clar, ai avut cedeaza, nu te-ai asigurat suficient. acelasi lucru se aplica si aici: LEGAL pietonul e de vina. MORAL pustiulica ala e un retardat si daca avea instinct sau macar constiinta ferea pe contra sens macar..nu zic de frana. tragea stanga, evita pietonul si pormo vedea el ce facea. poate o redresa..poate nu. sincer, cred ca nu...DAR, scapa de un pieton mort pe care o sa il aiba toata viata pe constiinta, si probabil de dosar penal.
zever is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 15:41   #144
woodywww

Stage 2
 
woodywww's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 53
Member of:
[Opel]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
astia care zic ca n-a schitat nimic...voi ati vazut filmul bine? s-au l-ati vazut fara ochelari? in ultimul moment (zic eu ca atunci cand a observat viitoarea racitura) omu a tras de volan stanga dar...probabil s-a gandit sa nu se duca pe contrasens in cineva...pietonul ala sigur era un drogalau sau ceva ca prea inconstient a traversat, daca stia de viata lui statea fix intre masini si scapa...ud dar scapa...i-a distrus viata pustiului cu M3...si nu din cauza politiei ci din cauza ca ala mult timp de acum incolo o sa aiba sechele...
bai supapa! vb de parca ai fi fost in M3..lasa-o dreaq de caterinca..i-a distrus viata pustiului) ce glumetz esti! ala a omorat un om ptr ca e fetita la volan..sa fim seriosi!
woodywww is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 15:43   #145
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Dumnezeu sa-l odihneasca !! terminati cu prostiile.. un om a murit, deci nu mai conteaza cine e sau nu vinovat.. asa ceva nu se face pe strazile publice.. din intamplarile astea nefericite nu avem decat de invatat, fie ca suntem sofer sau pieton..
dar, ca la romani, se ajunge la cearta, la contradictii, care chiar nu-si au rostul.. eu zic ca e destul de clar ce s-a intamplat..
__________________
VW Mk4 TDI-PD - [ R A V ]
fucking busy.. sau invers.. (daca ai logan si zici "i-am dat 250 si mai aveam pedala" ma inspiri sa-ti dau la m**e..)
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 15:47   #146
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Nu stiu ce tot vorbiti... Ia ganditi-va cand stati la volan si conduceti... Nu depasiti putin limita vitezei? Mai ales cand ai si unde si ai si verde... Acel pieton nu avea ce cauta acolo! Putea avea cel cu M3 si 200 ca tot nu avea ce cauta ala acolo. Si eu zic la fel, acel pieton si-a distrus singur viata dar a distrus viata si celui cu M3... Si daca avea mai mica viteza cel din M3 credeti ca il evita pe pieton...? Sa fim seriosi si nu tot delirati.
Si va rog sa incetati cu atata "prostie" ca o luati deja spre off topic.
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 16:03   #147
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

....in primul rand cealalta masina sigur era ceva de talia m3`ului ... nu de`alta dar din filmulet din ce vad eu era putin in fata m3`ului ... sa presupunem ca aveau in jur de 150 la h ... cum probabil multi de pe`aici au mers prin Buc cu toate ca sustin toti ca nu , 150 de km/h inseamna dupa cum bine stiti ( 36 km/h = 10 m/s ) aproximativ 42 m/s, deci fizic ... m3`ul nu avea cum si cand sa vada pietonul pentru ca masina cealalta era usor in fata lui si in diagonala...din moment ce el intr`o singura secunda facea 50 de metrii, fiind probabil in accelerare. Pietonul nu avea ce cauta acolo, poate a vrut sa se sinucida, de unde stiti toti ?...hai sa fim seriosi...cati oameni nu ne fac noua cu mana la cap dupa vreo manevra sau dupa vreo depasire cum ca am fi nebuni? ... asa ca lasati`o balta si cu martorii aia ... care aproximeaza al naibii de bine totul . Nu zic ca e lipsit de vina pustiu` cu M3`ul ... dar totusi ..
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 16:45   #148
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Urata treaba in orice caz.Si eu sunt de aceeasi parere ca cele 2 masini erau la o mica liniuta
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 17:37   #149
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

si daca avea 50 km/H si il lua cu capu in parbriz si murea pe loc vinovati erau ambii si soferu ca la omorat pe ala si saracu om ca nu a mai avut rabdare dar cred ca merita soferu macar 10 ,15 ani la jilava nu ca vine tata si da spaga "si scapa el cum poate " e vinovat si statu Roman daca faceau niste locuri speciale de curse pista de drag etc nu se mai intamplau toate astea
mrnej is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 18:46   #150
Giovanni87
Hyundai Driver

Stage 1
 
Giovanni87's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 10
Member of:
[Hyundai]
Exclamation Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

ba fratilor..da ce mai ziceti de ala cu tiru care plangea ca a trecut peste om in Iasi...care poate si face rost sa publice filmul sa vada cei ce se tin tare cum viteza omoara...sa se vada cujm moare omul ca trece pe rosu sub rotile camionului la o viteza de 5 km la ora...de aceea sustin tare nevinovatia soferilor in cazurile in care e vinovat pietonul...va rog care poate sa puna filmul...saracu sofer plangea si sa ales si cu dosar penal... daca si de data asta mai sustineti ca soferii sunt de vine atunci nush ce sa mai zic...cautati filmul...sa intamplat azi in iasi a dat acum la stiri pe pro tv...
Giovanni87 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -