Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-09, 01:28   #106
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Imi pare rau sa vad ca majoritatea userilor de pe 4tuning inteleg tuningul altfel decat o pasiune;pt multi dintre voi tuning = teribilism.cum puteti sa ganditi asa?cum puteti sa spuneti ca smekerasul din bwm nu are nicio vina?e un tampit si un cretin!as fi vrut ca in locul bietului pieton sa fi fost o VACA sa vedem ce mai facea?!?se pare ca multi dintre voi ati uitat de Micutzu..ati uitat ce a vrut el si ati cam dat la fund ideile lui.Sa va aduc aminte? "Strada nu e facuta pt a alerga".legal gandind vina e 50-50,omenesc gandind vina e 100% teribilistului cu marele lui bmw cumparat de tati dar cand colo ce sa vezi?smekerasul dupa ce a comis fapta mai avea putin si plangea de frica..frica de bulau.asa ii trebuie bulau 10 ani sa iasa fetitza de acolo.Pacat..mare pacat ca sunteti niste copii cam prosti si va puneti vietile in pericol.va spun ce va spun din propria experienta;si yo am fost teribilist dar nu m am trezit decat dupa 2 accidente si o cadere in santz cu masina.inainte alergam ca nebunu pe drumuri europene cu 160-170 dar dupa toate astea mi am dat seama ca nu are rost sa`mi pun viata la vanzare asa usor.treziti`va copiilor pana nu e prea tarziu si decat sa alergati ca prostii pe strazi mai bine ati face o campanie sa se construiasca un loc special amenajat pentru alergat.amintiti`va ce isi dorea micutzu pt noi toti!
__________________
C18XE Inside
micuu is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 01:30   #107
bogdan_olteanu83

Stage 3
 
bogdan_olteanu83's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 121
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

ceva deosebit de ingrijorator pt. cei care au modelul asta de masina mi se pare faptul ca s-a deschis capota (si asa a ramas) nu stiu cum o fi sa nu mai vezi nimic de la 100 120 kmph sau ce sanse ai sa te opresti in conditii de siguranta....oricum bine ca baiatul traieste si masina nu a mai izbit ceva dup-aia!!
__________________
iubeste-ti masina ca si cum ar fi ultima zi in care mergi cu ea!!
bogdan_olteanu83 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 01:35   #108
x_costin_x

Stage 1
 
x_costin_x's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 19
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by BogdanF View Post
Aia cred ca faceau o liniuta ceva, tinand cont ca veneau mult mai repede decat masinile din spate si aveau si aceeasi viteza. Oricum pietonul o merita fara discutie, dar daca cumva se dovedeste ca cei 2 soferi faceau curse nu e prea bine. Legea interzice orice fel de curse neorganizate legal pe drumurile publice.
Eu unul am vazut zeci de pietoni traversand strada fara sa se uite macar. Uneori stau si ma gandesc daca acei oameni daca ii putem numi asa au simtul conservarii si percep realitatea in vreun fel.
pietonii de care zici tu sunt cea mai mare problema pentru k dupa ce faci ca toti dracii sa ii eviti t-e mai si injura
x_costin_x is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 01:39   #109
flash_rga

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

In opinia mea amandoi sunt vinovati:
1- pietonul pentru k nu a respectat o regula de circulatie p drumurile publice,trecand pe rosu
2- cel cu bmw nu cred k mergea cu o viteza regulamentara iar knd te apropii de o trecere ,trebuie sa incetinesti pana cand se poate evita orice pericol(una peste alta nu trebuia sa se apuce el de linii pe unde sunt treceri)
flash_rga is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 01:44   #110
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Se vede pe filmulet ca daca se oprea acolo in mijlocul trecerii scapa nelovit ... da l-a mancat de 2 ori
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 08:08   #111
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

astia care zic ca n-a schitat nimic...voi ati vazut filmul bine? s-au l-ati vazut fara ochelari? in ultimul moment (zic eu ca atunci cand a observat viitoarea racitura) omu a tras de volan stanga dar...probabil s-a gandit sa nu se duca pe contrasens in cineva...pietonul ala sigur era un drogalau sau ceva ca prea inconstient a traversat, daca stia de viata lui statea fix intre masini si scapa...ud dar scapa...i-a distrus viata pustiului cu M3...si nu din cauza politiei ci din cauza ca ala mult timp de acum incolo o sa aiba sechele...
__________________
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 08:30   #112
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

o parte de vina o are si pietonul....daca e ROSU....stai frate acolo ca nu degeaba e rosu.
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 08:40   #113
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

vad ca majoritatea celor care si-au scris parerea au 19-20 de ani. e foarte nasol ce s-a intamplat,mai ales pentru tipul cu bmw care nu cred ca are experienta prea mare in ale sofatului.de vina a fost pietonul care s-a avantat pe trecere aiurea si care cu siguranta era in stare de ebrietate.si soferul bmw-ului a gresit ca nu a incetinit in momentul in care a ajuns in dreptul intersectiei,putea foarte bine ca in loc sa loveasca pietonul,sa intre in vreunul care iese in bulevard fara sa se asigure sau multe alte exemple.dupa cum se vede pe fimulet cred ca avea peste 100km/h,daca mergea in conditii normale accidentul putea fi evitat si ii putea da si o mama de bataie betivului care era pe trecere.imi pare rau de amandoi ,unul a murit iar celalalt a intrat intr-un mare kk. intodeauna e bine sa te asiguri,sa coduci prudent chiar daca ai o masina destul de puternica,nu sa mergem pe principiul "am masina tare...sunt smecher!" ca smecheria te aduce in starea celui cu bmw-ul.
daman is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 08:54   #114
g.l.a.m.o.r

Stage 2
 
g.l.a.m.o.r's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 41
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

ia puneti problema voi astia care il vedeti vinovat doar pe pieton ca erati voi il locul aluia care a trecut pe rosu si ca pur si simplu credeati ca aveti timp sa treceti ca asa credem toti cand facem ilegalitati...nu il scot vinovat pe ala cu m3-ul sau iau partea pietonului dar ganditiva ca orice lucru se repara in lumea asta probabil ca maimutoiul cu m3-ul avea casco...eu prefer sa dau masina dauna decat sa lovesc un om fie el si pe rosu fie pe verde ganditiva ca si voi sunteti oamneni ganditiva ca si voi aveti familie ganditiva ca si voi gresiti..conduita preventiva se numeste dar cand ai pe MAGHERU 100,150.200.KMH se numeste viteza excesiva in topicul asta este vb de viata unui om iar voua va arde de caterica si de capote strambe sau alte cacaturi dastea.trezitiva
g.l.a.m.o.r is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 09:09   #115
Corrado

Stage 5
 
Corrado's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 950
Member of:
[VW]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Subscriu cu glamor,cati de pe aici nu au traversat aiurea!!!!Daca va uitati bine la film cand pietonul incepe traversarea masinile sunt la celalalt semafor!!!!Nu cred ca s-a asteptat sa vina OZN-eul peste el!!!!!Daca cel cu BMW-ul nu avea ciuperca la picior si nu-l manca atat de tare nu se intampla nimic!!!!Concluzie un om mort si unul il are pe constiinta ..daca are asa ceva......!!!
__________________
Vw Corrado 2000 cmc , 16 Valve , 140 CP , Valoare Sentimentala.
Corrado is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 09:14   #116
CJ02VDV

Stage 5
 
CJ02VDV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,910
Member of:
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

in oras nu se face curse!numa uni animale vreau sa se arate ca ce au Primit de la taty,un m3 si la semafor aratam ca ce am primit la lume!!!
__________________
https://www.facebook.com/dezmembrare.mab MASINI DEZMEMBRATE BMW E30 E34 E36 SI ALTE MODELURI LA COMANDA,RENAULT 21 SI GOLF 3
CJ02VDV is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 09:23   #117
g.l.a.m.o.r

Stage 2
 
g.l.a.m.o.r's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 41
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by Corrado View Post
Subscriu cu glamor,cati de pe aici nu au traversat aiurea!!!!Daca va uitati bine la film cand pietonul incepe traversarea masinile sunt la celalalt semafor!!!!Nu cred ca s-a asteptat sa vina OZN-eul peste el!!!!!Daca cel cu BMW-ul nu avea ciuperca la picior si nu-l manca atat de tare nu se intampla nimic!!!!Concluzie un om mort si unul il are pe constiinta ..daca are asa ceva......!!!
Corrado frate pentru multi dintre astia care ii vedem noi seara pe magheru pentru ei constiinta nu este nici macar o fitza probabil ca el deja a si uitat ce a facut ca ia spus taicasu ia tata 20000euro dute si relaxeazate prin dubai ca sa nu mai fi socat ca o rezolva tati...pfffffff
g.l.a.m.o.r is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 10:13   #118
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

soferul nu are nici o vina din cauza ca nu el a provocat accidentul, vina este in totalitate a pietonului care a traversat, deci viteza excesiva a soferului nici nu va mai conta...eu m-am uitat la video-ul ala si cu toate ca idiotul nu avea verde ca sa traverseze nici macar nu s-a uitat sa vada daca vine vreo masina. eu zic ca fraierul era sinucigas!
nu mi-as dori sa fac asa ceva, dar de mult incerc macar sa il ating putin pe unu care trece pe rosu sau sta in mijlocul strazii asteptand sa se faca verde la pietoni...
si sincer ma bucur pentru ce s-a intamplat si pentru cum se va solutiona cazul pentru ca deja sunt prea nesimtiti pietonii...si asa ca idee daca cineva mi-o baga pe aia ca daca eram eu in locul pietonului, vreau sa ii zic sa nu se oboseasca...rareori merg pe jos...si cand o fac chit ca e strada goala astept sa se faca verde
din pacate noi ca soferi sunte foarte prost educati in trafic dar suntem si mai rau ca pietoni
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 10:20   #119
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Post Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by Co5m1n eXtreme View Post
Se vede pe filmulet ca daca se oprea acolo in mijlocul trecerii scapa nelovit ... da l-a mancat de 2 ori
trebuia sa fii tu akolo ma smechere sa vedem noi toti cat de tare esti tu si cat de "la rece" si rpd gandeai si reactionai tu in cazul unui pericol iminent !!!
ba..mai bine nu mai scriai nimica.
__________________
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 10:27   #120
Dakota

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Buna ziua domnilor!Intr-adevăr cum a mentiona cineva mai sus, oricine crede că poate să circule cu viteze mari în oraş, sau mai bine spus în localităţi, chiar este RETARDAT, şi probabil ca este posesorul permisului de conducere datorită spăgii sau norocului său (ghinion pentru alţii).
Cred că în această categorie a retardaţilor intră foarte mulţi dintre dumneavoastră, fapt ce reiese din postările dumnevoastră.După mintea dumneavoastră, tuningul auto, care de obicei se rezumă la două spoilere şi o instalaţie xenon, este departe de ceea ce se întelege prin tuning, şi nicidecum nu se rezumă la viteze aberante în localităţi.
Am văzut mai sus un viteaz care amintea cuiva că este pe site-ul 4 tuning.În opinia lui este o mare vitejie să circuli cu maşina cu 160 Km./H.Eu cred că acest site este pentru acei posesori auto, care chiar sunt pasionaţi de maşini, tuning şi orice are legătură cu acest subiect, şi nu pentru retardaţi care postează doar ca să spună şi ei ceva.
În opinia acestor retardaţi, ar trebui să dăm cu maşina peste orice copil sau bătrân, care se face vinovat de faptul că nu este pe trecerea de pietoni, sau trece pe roşu.
Perfect, sunt de acord, este binevenită exonerarea de răspundere a şoferului, când loveşte sau omoară un pieton, cu amendamentul, de a avea viteza legală.
Văd că spuneţi că vă place viteza, sunteţi probabil fioroşi când conduceţi, perfect.De ce nu încercaţi să faceţi demersuri pentru înlăturarea limitei de viteză de pe autostrăzi, care până acum sunt doar 2, dar asta este.
Nu este nimeni obligat să sufere din cauza unui retardat, care îi omoară pe cineva apropiat că vrea el să meargă cu 160km/H, pentru că s-ar putea să dea şi peste el o maşină, sau peste cineva din familia sa, pentru egalitate de tratament, nu?
Dakota is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -