Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-09, 22:10   #91
NuMbEr-OnE

Stage 3
 
NuMbEr-OnE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 124
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Cred ca pietonul era daltonist.
NuMbEr-OnE is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 22:21   #92
pushtiu_teribil_22

Stage 4
 
pushtiu_teribil_22's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

pieton vs M3 :> proasta combinatie )) pietonul a jucat la categoria grea si a pierdut
pushtiu_teribil_22 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 22:29   #93
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by Smiley89 View Post
atata timp cat nu era un radar sau ceva sa ii demonstreze vinovatia si singuru lucru care o poate demonstra e semaforu...deci ramane pietonu de vina
gresit.deaia a venit politia akolo...ca sa stii si tu se deduce si altfel vinovatia si anume se calculeaza cat la aruncat pe ala in aer si cati m mai incolo la tarat de la trecere sau cati m de frana sunt pe asfalt pana la momentul impactului (ceea ce nu este cazul aicia) deducand astfel viteza de deplasare a aluia !!! bn,poate nu se face exact cum am zis eu ca nu ma ocup cu asa ceva,dar ati inteles ideea
deci se poate si fara radar...
eu cred ca ii da si lu ala cu M3 ceva...amenda,dosar penal nu stiu dar sigur ii da ceva...
__________________
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 22:30   #94
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by pushtiu_teribil_22 View Post
pieton vs M3 :> proasta combinatie )) pietonul a jucat la categoria grea si a pierdut
pushtiu nui frumos sa faci mishto,ca i se poate intampla oricui.......
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 22:50   #95
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by Le.Yoko View Post
gresit.deaia a venit politia akolo...ca sa stii si tu se deduce si altfel vinovatia si anume se calculeaza cat la aruncat pe ala in aer si cati m mai incolo la tarat de la trecere sau cati m de frana sunt pe asfalt pana la momentul impactului (ceea ce nu este cazul aicia) deducand astfel viteza de deplasare a aluia !!! bn,poate nu se face exact cum am zis eu ca nu ma ocup cu asa ceva,dar ati inteles ideea
deci se poate si fara radar...
eu cred ca ii da si lu ala cu M3 ceva...amenda,dosar penal nu stiu dar sigur ii da ceva...
da de acord cu tine.cert e ca daca nu se afla pietonu acolo ala putea sa mearga si cu 300 ca nu avea pe cine sa loveasca,asa cum sunt idioti cu masini care trec pe verdele pietonilor asa sunt si pietoni idioti care trec pe verdele masinilor.oricum ideea e ca ala a trecut ca padureanu,nu se uita in nici o parte si mai ales ca era rosu.pe undeva si`a meritato dar nu in halu asta
Smiley89 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 22:54   #96
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

era m veritabil.cat despre trecere..si nebun..plm o fi fost nebun din moment ce trece strada ca boul si nu se uita..aude totusi motoarele si nici macar nu se uita sa vada..vine ceva? nu vine... in fine..dumnezeu sa il ierte daca a murit..probabil a vrut sa se sinucida..de ce nu..
__________________
Primul semn de senilitate este sa crezi ca le stii pe toate…
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 23:00   #97
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

bai baieti, chiar daca pietonul ala a trecut pe rosu eu cred ca ala cu bmw-ul trebuie sa faca puscarie. aia e viteza de oras manca-v-as gurita gurita voastra. m-am saturat de destia cu masini de la taticu' care se cred mari soferi. singura solutie e puscaria dar o sa scape ca are tati bani ce pl lui. si chiar daca avea verde pietonul mai oprea ala ca avea foarte mult peste suta la cum a zburat ala.?
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 23:32   #98
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by Cosmin Arsene View Post
VIDEO: Pieton spulberat pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru


Ieri noapte, pe bulevardul Magheru din Capitala, recunoscut pentru cursele auto si de motociclete ce se desfasoara de-a lungul lui, un baiat a fost spulberat de un BMW M3 in timp ce traversa strada pe zebra, dar pe culoarea rosie.


Se pot observa doua amanunte interesante: se pare ca M3-ul s-a luat la intrecere cu vehiculul alaturat si ca pe trotuar astepta sa se faca verde o alta persoana. Din pacate, victima nu a avut aceeasi rabdare.

Va las sa urmariti imaginile, dar va avertizez ca o sa vi se faca pielea gaina.
Ma si voi ati inceput cu titluri si stiri din astea siropoase la genu ProTv??? Datio'n...nu au sarit aia de la antena cu liniute prostii ati sarit voi...omu clar mergea si prostu ia sarit in fata...trecea nebunu pe rosu nici nu sa uitat nimic...parca era pe verde n'avea o treaba...Doamne iartama ca nu ii doresc raul dar cand o cauti asta patesti...ala a vrut sa se sinucida...si bmw indiferent ca o ardea in liniuta sau nu a avut ghinion mare...bine ca traieste baiatul...

Lateredit: Nu mam putut abtine si am citit paginile...sincer mi sa facut greatza...de la comentarii de cacao la comentarii si mai de cacao...la comentariul cel mai de cacao..."Pacat de M3". Bravo baiatule, esti fix bamboocha. Dumnezeu sa il ierte pe baiat, pacat de viata lui. Prostia deseori se plateste si uneori poate prea mult. A fost ghinionul lui sa dea peste 2 raceri sau nu raceri, oricum a avut ghinionul sa dea peste 1 sofer putin spus varza. Soferul nu a schitat frana, nu a schitat sa il evite...nu a schitat nimic...parca a strans din buci, a prins volanu mai bine si a zis "ma scapa tata!". Va mai spun un lucru foarte interesant se poate afla EXACT cat a avut M3 la ora. Cum? Pe baza acestei inregistrari si a unei masuratori la fata locului. masori distanta pe strada (30m) si vezi pe inregistrare in cate milisecunde a parcurso si astfel aflam the magic number care oricum clar era peste viteza legala (x2 chiar)...pacat totusi...Nu mai bine statea baiatu pe trotuar? Nu mai bine nu o calca ala excesiv?...Nu mai bine cascam mai bine ochii inainte sa facem ceva cat de cat riscant?...Pacat, Dumnezeu sa il ierte pe baiat, nu merita asta.

Last edited by morpheusmaster; 22-07-09 at 23:51.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 23:55   #99
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

am si eu ce am cu aia care traverseaza asa, dar ce sa-i mai zici aluia.. cred ca-i ajunge ce a patit.. iar de cel cu m3-ul, nu zic ca l-ar fi evitat daca avea viteza legala, dar din cauza astora e din ce in ce mai greu sa organizezi ceva legal.. du-te frate pe o sosea necirculata si da-i acolo.. dar asta e, se mai intampla un accident din asta, apare la tv si toata lumea sare de cur in sus ca vai se luau la intrecere, copii tampiti si nu stiu ce..
in fine, bine ca traieste tipul.. tabla se intreapta..
__________________
VW Mk4 TDI-PD - [ R A V ]
fucking busy.. sau invers.. (daca ai logan si zici "i-am dat 250 si mai aveam pedala" ma inspiri sa-ti dau la m**e..)
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 00:23   #100
marm3_TDi_power
Skoda Driver

Stage 3
 
marm3_TDi_power's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 99
Member of:
[SKODA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

hai sa ma dau cu parerea si eu, sa vad in ce categorie ma bagati nu's invidios pe bmw aluia,oricum imi plac alte modele de masini. La o prima vedere vina ar fi in totalitate a pietonului pentru ca indiferent daca bmw avea 60,120 sau oricati km/h vreti voi el nu trebuia sa treaca; nici daca strada e goala . In al 2-lea rand,soferul bmw'ului nu a schitat nici cel mai mic gest ca ar vrea sa-l evite.parerea mea este ca ori nu l-a vazut, ori ca s-a panicat prea tare si n-a stiut cum sa reactioneze. cum a spus si taz mai sus, majoritatea baietilor ca el habar n-au de ce sunt in stare masinile lor si ei se cred zmei cand sunt calare pe toti calutii aia. O seara buna
marm3_TDi_power is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 00:35   #101
bufucaca

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 22
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

vad ca multi de pe forum merg pe deviza "sunt un educat mancator de seminte, nu judec pe nimeni, dau direct sentinte". asta nu e democratie mai mult duce a idiocratie. cand am citit unele comentari de pe forum am ramas socat, o gramada de pui de schumaher!!! oricum in caz de accident daca victima necesita mai mult de 20 de zile de spitalizare se intocmeste dosar penal ca esti vinovat ca esti nevinovat iar daca a decedat se subintelege ca nu scapa fara dosar penal!! ASTA DACA SE APLICA LEGEA iar cum romania inca ii o tara banaiera inca mancam bananele direct din copac nu am evoluat mare lucru tot imi pun sperante ca o sa ne schimbam si noi odata mentalitatea si ne mai civilizam si noi

Last edited by bufucaca; 23-07-09 at 00:37.
bufucaca is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 00:41   #102
adi-b-14-zhj

Stage 3
 
adi-b-14-zhj's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 83
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

pacat de pieton ,sincer este foarte periculos akum in bucuresti , nu tin partea nimanui dar se pare ca fenomenu condus teribilist a luat amploare , nu ca as fi un samaritean , si eu am calcat de multe ori peste limita de viteza dar ma gandesc ca este totusi un fier si nu trebuie sa ma incred in el , concluzia o nenorocire si sa nu mai judecam , sa fim putini oameni si sa gandim la rece , scuze daca am deranjat pe cineva dar asta este parerea mea , sa nu mio lauti in nume de rau
adi-b-14-zhj is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 00:57   #103
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Propun un exercitiu de imaginatie celor care sunt "shukari" pe forum si care sustin ca nu conteaza viteza cu care circula m3-ul ca putea sa aiba si 300 e.t.c pt ca ala era pe rosu.

Daca voi iesiti dintr o parcare, va asigurati, vedeti ca prima masina e la 400 de metrii si intrii n bulevard si nu ii dai tare, ajungi pe la 30 la ora si intra cineva in tine din spate cu acea viteza pe care voi o scuzati si iti omoare nevasta/copilul/mama/tata e.t.c ii mai gasiti scuza ?
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 01:17   #104
luciandamaroaia

Stage 3
 
luciandamaroaia's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Daca va uitati atent la filmare soferul Bmw-ului nu prea avea cum sa il vada pe pieTONT decat cu cateva fractiuni de secunda inainte de impact din cauza masini care rula paralel cu el !!!!!!! Prima masina a reusit sa il evite trecand pe prima banda..... Corect???????
__________________
Slide or DIE
luciandamaroaia is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 01:27   #105
ady0scorpion

Stage 5
 
ady0scorpion's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 655
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

ce la nimerit!!
ady0scorpion is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -