Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-09, 18:39   #61
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

frate nu asa se merge in p.m prin oras...
cand ii aud pe astia ce teorii scot...ca era M3 ma,ce,nu a auzit ? inseamna ca era bolnav daca nu a auzit puternicul M3..(nu toti se pricep la masini ma fratilor)..si cateodata cu sunetu asta...uite spre ex. se auzea un motor tare care avea turatii multe..mam uitat pe strada si nu lam vz decat dupa ce a iesit de pe alta strada.ideea era ca poate avea si rezonanta cateodata sunetu asta...
in fine, "baiatu lu' tata" aka bou daca avea o viteza cat de cat normala nu s-ar mai fi intamplat tragedia,asta'i ideea...dar este si vina pietonului ! (cred ca macar daca s'ar fi uitat in stg,dr macar ar fi putut observa farurile care veneau, cv. si s-ar fi grabit)dar el mergea cu capu inainte,parca era taur.Multi pietoni merg pe premiza ca ' laasa ma ca e trecere,sa puna frana,ca ce,e dreptu meu sa trec'.e dreptu tau sa treci,huh? (ceea ce-i o mare idiotenie,dar din pacate multi gandesc asa)...
oricum,cred ca cu o viteza adaptata se putea evita...dar...
Aaa si sa stiti si voi ca nu merge intotdeauna cu pile...poti sa fii si...depinde si de situatie.Spre exemplu anu trecut parca omu ala care a omorat pe cnv tot pe trecere,un e-classe parca avea..si era cunoscut ! ala sa sinucis.dc?pt. ca nu avea cum sa scape !
Macar sa dea pe toata posturile sa vada categoria pietonilor imbecili si sa ia aminte si sa se gandeasca inainte de a trece strada !
Odihneasca-se in pace !

Nu mai da reply ca nu ma int.
__________________
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 19:02   #62
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Era liniuta intre corvette si m3 iar viteza la un moment dat era de peste 200...in franare a scazut probabil pe la 100 si ceva...Nu e viteza de oras si mai ales de magheru...si da, ala era pe rosu si sa uitat dar nu cred ca se gandea ca aia care sunt la 300 de metri departare au m3 si corvette si ajung la el in 3 sec...Vina este a amandurora. Pacat.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 19:03   #63
Snatch

Stage 1
 
Snatch's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 10
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

400 de cai putere la 19 ani ...toti sunt vinovati, dar daca ar fi avut o viteza decenta, ar fi putut evita, asta e, s`a intamplat, ar trebui sa ne invatam minte cu totii atat soferii cat si pietonii.
Snatch is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 19:31   #64
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

La puscarie cu el, avea viteza inacceptabil de mare pentru oras, se poate calcula din imagini! Nu conteaza ca e pe verde, rosu, nu avea voie sa faca drag race prin oras...puscarie minim 5 ani!
__________________
ROCK HARD RIDE FREE
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:15   #65
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Din sursa sigura(de la un tip care a plecat cu ei de la semafor) stiu ca cei doi se dadeau(sau cel putin mergeau amandoi destul de tare in acelasi sens). Cel cu M3-ul probabil ca nu l-a vazut datorita celei de-a 2 masini. In ceea ce priveste viteza am inteles ca era destul de mare. (prietenul meu nu e radar dar aproxima ~ 120, in contextul in care el avea 70 si era cu mult in spate)
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.

Last edited by pHlow; 22-07-09 at 20:20.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:23   #66
Florinike

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 365
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Nu vreau sa ma cert cu nimeni asa ca ce postez ramane pentru cei care inteleg...
1. nu se poate stabili viteza lu ala, fara radar putea sa aibe 50 km/h si ceilalti sa mearga cu 20. E adevarat, e un dobitoc un baiat de bani gata , dar legea e la fel pentru toti. E adevarat sa putea sa franeze de 3 ori, dar de obicei baietii de bani gata sunt genul de oameni retarzi care isi incordeaza muschii de fiecare data cand pot.
2. NU se traverseaza pe culoarea ROSIE. imi pare rau pentru el, am inteles ca a si murit, Dumnezeu sa il ierte, insa de cand esti mic te invata (sau nu) parintii sa nu treci decat pe verde...putea sa aibe casti in urechi si sa nu auda sunetul masinii, putea sa se uite mai atent si sa se grabeasca daca tot era pe rosu, dar o soarta avem toti. A trecut pe rosu si e responsabil de accident.
3 Nimeni nu poate spune ca cei 2 s-au intrecut, sunt 2 masini care trec pe o strada, poate nici nu se dadeau, poate retardu cu M a calcat o si ala a zis sa se tina dupa el, si eu fac asta cand prind M-uri, nu inseamna neaparat ca ma dau cu el, e pur si simplu un pitic de-al meu, sa vad ce poate masina fara a face liniuta clasica in care exista un invingator si un invins.
4. puteti sa va certati pana maine, important e ca un om a murit (sau a ajuns paralizat cel putin). incercati sa invatati din asta si sa luati partea buna a lucrurilor....ca nu erati voi in locul niciunuia dintre ei.
Bafta tuturor....
__________________
Nu conduc cu viteza, zbor la joasa altitudine....
Florinike is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:27   #67
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

slayersland daca merg in mamaia toamna cu 160 km/h sunt retardat cumva uiti unde esti iti aduc aminte eu 4TUNING sau esti pieton si te bagi in seama pe aici
mrnej is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:29   #68
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Baiatul a vazut masina, dar prea tarziu. Se vede ca ezita...se da in spate si dupa aceea vrea sa o ia la fuga, dar este lovit in plin. Daca ar fi ramas pe loc, intre masini, poate ar fi fost alta poveste.
BigDaddy_1112 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:30   #69
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Se pare ca am fost cenzurat ) sa taiat din discutie )
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:34   #70
purity

Stage 2
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 59
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

ba ce va mai place sa va dati voi tare in gura..domle in calcam..nu stiu ce. a gresit,bn ca nu a murit dar panarama aia de sofer k avea peste 100? domle el are m3 si tre sa ii dea in gat.se vede destul de clar ca era la liniuta cu masina din stanga
purity is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:42   #71
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Era liniuta intre corvette si m3 iar viteza la un moment dat era de peste 200...in franare a scazut probabil pe la 100 si ceva...Nu e viteza de oras si mai ales de magheru...si da, ala era pe rosu si sa uitat dar nu cred ca se gandea ca aia care sunt la 300 de metri departare au m3 si corvette si ajung la el in 3 sec...Vina este a amandurora. Pacat.
Total de acord!!!
un post de apreciat din toata harababura pe care ati facut-o aici !!!!
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:51   #72
florinrados

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

doamne fereste. da cam asa se intampla cand pietonii nu traverseaza regulamentar.
florinrados is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 21:11   #73
keos29

Stage 1
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 10
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

da prea rapid...da prea furios,
dau cu bmw peste tine si u esti jos)
cand merg pe Magheru cu viteza de croaziera
Spune ce o sa faci tu...faci pe prostu...
Am casetofonul dat la maximum cu Nicu Paleru
Spune ce o sa faci tu ...faci pe prostu

Last edited by keos29; 22-07-09 at 21:17.
keos29 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 21:16   #74
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Eu in locul tipului cu BMW dupa ce il calcam il bateam pana mi-se repara masina , a gasit pe unde sa traverseze pe culoarea rosu....
Te-as vedea sa fi in locul celui cu BMW. Sa vad cum te simti dupa un accident. Sa vad daca ai avea tu chef de bataie sau ai tremura ca gelatina...
On topic: Este absolut vina pietonului, cu totul ca soferul se "grabea".
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 21:17   #75
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

doamne fereste ce au unii ce comentari ma intreb de unde vin asa de SF baga versuri dintr o melodie asa sa faca si el un post
mrnej is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -