Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-09, 17:52   #46
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

1 pietonu e vinovat nu a asteptat sa se faca verde si
2 soferu se vede ca nu are experienta nu a pus frana nici macar sal ocoleasca nu a vazut ce face nici macar sa vorbeasca nu stia vorbea tasu si ii zicea ce sa spuna la politist.nu cred ca are peste 20 de ani
mrnej is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:55   #47
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

imi pare tare rau sa o spun dar e cam plin de idioti aici! aia care tot o trag ca era rosu si pacat de M3, nu mai puneti niste fiare sau orgolii de "baieti" inainte de viata unui om. aveti chef de viteza si impresii duceti-va la raliu...
__________________
drive it like you stole it!!!
acidutzzu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:55   #48
tEaRsmAd

Stage 3
 
tEaRsmAd's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 87
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
baiatul cu m3-ul n-a vazut pietonul pana in ultimul moment...copiii fara permis normal ca n-au de unde sa stie care este raza vizuala din masina...celalalt sofer care ''se dadea'' e un pic mai prost ca putea sa franeze...si vedea si baietasu' cu M3 probabil ca e ceva in fata...n-am ce zice...numai soferi pe forumu asta...pacat ca mai au 2-3 ani pana cand o sa aiba varsta legala sa dea de permis.
1. Ala care "se dadea sofer" a zis clar ca era in spatele lui cand au plecat de la semaforul celalalt, asa ca degeaba frana. Masina din dreapta lui, a vazut pietonul si a ocolit prin dreapta, fara sa franeze, pustiu cu M3`u nevazand pietonul deloc (ma mir cum de nu avea nici o pitzipoanca cu el in masina).

2. A fost clar o liniuta "de la semafor" sa zic asa (fiecare din voi cred ca a`ti facut macar o data in viata intrecere cu cineva de la semafor doar ca vi s`a pus pata pe masina sau pe sofer) tinand cont de faptul ca cele 2 masini erau cu mult inaintea celorlalte.

3. Da, era M3, dar daca pietonul, care a decis sa treaca (cu toate ca era rosu), credeti voi ca mai era atent sau conta pentru el sunetul de la M3 ?

4. Vina ambilor implicati. Pietonul ca a traversat pe rosu si soferul ca avea pe putin 120 km/h. Asa cum a zis cineva mai sus, condus preventiv mai ales noaptea, in calitate de sofer, mai arunci cate un ochi in plus la treceri pentru ca nu se stie niciodata.
__________________
Opel Astra G : 1.8 > Bertone Edition
tEaRsmAd is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:00   #49
BiEmDabaLiu

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 31
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Treaba a stat altfel sunt sigur . Pustiu ala cu M3-ul a fost primul la semaforul de la everest si s-a tras cu cealalta masina . Se vede clar cat de puternic au accelerat primele 2 masini , in spate la vreo 50-60 de metri era si coloana de masini. Acum intradevar ca si pietonul are vina lui ca a trecut pe rosu. Parerea mea ca parintii pustiului cu m3-ul au gresit cand i-au luat o astfel de masina , mai mult de 23-24 nu cred ca avea , si nici vreun pilot de raliu nu era. Se vede in filmulet cat de speriat era. Sunt multe de comentat . Nici nu stiu daca se uita in fata ca putea sa traga macar de volan stanga dreapta , la cat s-a speriat a uitat si de frana.
Cat despre pietoni ( inclusiv eu ) ar trebuii sa ne schimbam cu toti... fiecare traverseaza pe unde vrea muschiu lui , face slalom printre masini.
BiEmDabaLiu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:04   #50
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
INTELEGE SI TU ; ala venea din MM din club se ducea alea alea sufereea cu un bmw M3 si se intrecea pe magheru sa arate ca e smecher , ok lasam asta , dar pietonu ala chiar daca e nebun , boschtar, si altele nu avea ce cauta in momentul ala acolo. bravo ma bucur pentru tine ca nu mergi cu tramvaiul dar intelege-mi punctuld e vedere si acceptal : PIETONUL NU AVEA CE CAUTA ACOLO
NORMAL CA NU AVEA CE CAUTA ACOLO!!!
Dar tu,(acu te pun pe tine in locul soferului de pe BMW,fiindca ai zis ca daca ai fi fost in locul lui il mai si bateai pe pieton)daca vii cum ai spus tu din club,si o arzi in figuri ca un adevarat smecher(care i-a chemat repede pe ma-sa si tacsu la belele)si izbesti un pieton -care poate e drogat,nebun,boschetar,cum vrei tu sa-i spui-din cauza ca umblai la player-ul din masina,sau faceai concurs de priviri arogante cu prietenul din masina altaturata la viteze de autostrada,sau pur si simplu esti un sofer varza fara reflexe care cand iti apare ceva in fata inchizi ochii si tipi ca o fetita,dupa ce il izbesti inca il consideri pe el responsabil cand esti constinet ca daca in loc sa faci ce am enumerat eu mai sus erai atent????
Te-ai mai da jos din masina sa o arzi in felul " Mama ce noroc are asta ca e inconstient ca ii mai dadeam si eu vreo 3 bucati...Auzi la el ba!Sa imi rupa mie capota de M3 cu capu...???
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:05   #51
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

ai dreptate (tEaRsmAd) mai bine conduci preventiv mai ales noaptea stiu cum e sa iti sara cineva in fata eram in constanta in zona cet o femeie cu copii sare sa prinda tranvaiu daca nu eram atent ii luam pe totii 3 pe capota nici viteza mare nu aveam cautam o farmacie :d
mrnej is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:07   #52
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Eu era sa iau pe capota un pusti de vreo 5 ani,care iesise de la gradinita si mi-a sarit pur si simplu in fata.
Ce dracu trebuia sa fac???
Sa il izbesc si dupa aia sa-l injur???
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:09   #53
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
NORMAL CA NU AVEA CE CAUTA ACOLO!!!
Dar tu,(acu te pun pe tine in locul soferului de pe BMW,fiindca ai zis ca daca ai fi fost in locul lui il mai si bateai pe pieton)daca vii cum ai spus tu din club,si o arzi in figuri ca un adevarat smecher(care i-a chemat repede pe ma-sa si tacsu la belele)si izbesti un pieton -care poate e drogat,nebun,boschetar,cum vrei tu sa-i spui-din cauza ca umblai la player-ul din masina,sau faceai concurs de priviri arogante cu prietenul din masina altaturata la viteze de autostrada,sau pur si simplu esti un sofer varza fara reflexe care cand iti apare ceva in fata inchizi ochii si tipi ca o fetita,dupa ce il izbesti inca il consideri pe el responsabil cand esti constinet ca daca in loc sa faci ce am enumerat eu mai sus erai atent????
Te-ai mai da jos din masina sa o arzi in felul " Mama ce noroc are asta ca e inconstient ca ii mai dadeam si eu vreo 3 bucati...Auzi la el ba!Sa imi rupa mie capota de M3 cu capu...???
Auzi la el ba!Sa imi rupa mie capota de M3 cu capu ....
=)) mi-a placut asta la maxim
Nu ai inteles ce vroiam sa spun cu : il bateam pana mi-se repara masina . ma rog. Si eu am o masina puternica dar cand e vba de liniute in trafic nu prea ma arunc , tocmai din cauza felului in care se circula, toti afonii au carnet + ca pietonii nu tin cont de nimic si merg pe pretextu : ma ocoleste el ca nu are curaj sa ma loveasca
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:11   #54
78KLM

Stage 5
 
78KLM's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 350
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Tanarul a decedat...
78KLM is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:14   #55
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

la noi pietonii nu se uita daca vine o masina ei se arunca asa parca sunt din otel dar o capota se cumpara viata unui om nu se poate cumpara a murit nu mai invie
mrnej is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:14   #56
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by 78KLM View Post
Tanarul a decedat...
M-as fi mirat daca as fi auzit ca ar fi supravietuit! Odihneasca-se in pace!
BigDaddy_1112 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:17   #57
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Sa se odihneasca in pace...

Sper sa nu mai vad comentarii de genu "Asa merita" si chestii din astea.
Nu de alta dar acu baiatul asta e mort,si asa o sa ramana.
Nu cred ca a comis asa o greseala de mare incat "asa merita".Nu a facut decat sa treaca pe rosu,si asta l-a costat viata.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:18   #58
Gaby_Slo

Stage 4
 
Gaby_Slo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Dumnezeu sa`l ierte
Gaby_Slo is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:19   #59
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Un semnal de alarma pentru pietoni . Dumnezeu sa il ierte!
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:21   #60
baladi

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

rezonez cu ideile predominate pe acest forum .. )
baladi is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -