Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-09, 17:05   #31
danelu

Stage 4
 
danelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 181
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

pacat ...foarte pacat....omuletz-ul ala nu avea ce cauta pe rosu dar nici ala cu masina nu era normal a cap...nu spun ca a fost vina soferului, doamne fereste, dar daca megea si el cu o viteza normala, acum amandoi erau la casele lor si nu am fi vorbit aici....mare atentie in trafic....FI ATENT LA NEATENT!!!
danelu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:05   #32
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Amindoi sunt de vina,amindoi isi merita soarta.
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:13   #33
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Uite de asta sunt eu de acord cu legea asta noua care vor sa o dea Gaborii si anume pana la 25 de ani nu ai voie cu masina mai mare de 80 cp sau in primii 5 ani de cand ai luat permisul .
Ce sa caute un pustiu lu tata plin de bani si fitze in M3 cand el nu stie sa mearga nici cu un Logan de 1,6 / 16 v .
Vina oricum o poarta pietonul dar trebe sa recunoasteti ca daca cel din M3 nu facea liniute si mergea regulamentar nu se intampla nimic .
__________________
De acum ma puteti contacta la urmatoarele adrese de GOOGLE MAIL
manea.rudolf76@gmail.com respectiv manea.adrian76@gmail.com
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:17   #34
z$olt

Stage 4
 
z$olt's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 185
Member of:
[2 Roti]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

pacat de M3
z$olt is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:20   #35
Gaby_Slo

Stage 4
 
Gaby_Slo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

nu stiu cum ati ajuns voi la concluzia ca bmwul avea 100 km/h ... mergea repede, dar nu mi se pare normal sa bati campii cand nu ai cum sa`ti dai seama de viteza exacta
Gaby_Slo is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:21   #36
Giovanni87
Hyundai Driver

Stage 1
 
Giovanni87's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 10
Member of:
[Hyundai]
Lightbulb Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

fratilor nu va suparati dar nu se stie ce viteza avea bmw luand in calcul ca cica tocmai plecase de la alt semafor(sau mi sa parut ca asa a zis in filmulet?)
Eu am vazut accident cu masina cu 50 km la ora care mi la facut praf..eu sunt de acord ca spatiul pietonilor trebuie respectat de soferi dar si cu faptul ca atunci cand nu au verde nu au ce cauta pe carosabil...eu sunt zi de zi si sofer si pieton..si din pacate strazile din orasele italiene nu sunt ca la noi..sunt mult mai periculoase avand in vedere ca ei au variante prin oras(sa ma fac inteles:de ex orasul bolonia care desparte centrul vechi de cel nou prin o strada ce o inconjoara lata de 3 benzi pe sens pe care se circula destul de tare...presupun ceva gen Magheru...si M3 ala e mic copil pe langa ce sunt aici...)
De aceea va zic e vorba de gandirea noastra ca incercati sa va puneti in 2 ipostaze:1 de pieton si atunci sunt sigur ca nu v-ati arunca ca nebunii in fata masinilor si 2 de sofer care e destul de nasol sa stii ca lai busit pe unu mai ales cand nu esti vinovat...si va rog pe cei care zic ca avea viteza...daca sunteti soferi nu mai spuneti ca respectati limitele de viteza...ca nu va cred sincer...
Giovanni87 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:26   #37
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
baiatul cu m3-ul n-a vazut pietonul pana in ultimul moment...copiii fara permis normal ca n-au de unde sa stie care este raza vizuala din masina...celalalt sofer care ''se dadea'' e un pic mai prost ca putea sa franeze...si vedea si baietasu' cu M3 probabil ca e ceva in fata...n-am ce zice...numai soferi pe forumu asta...pacat ca mai au 2-3 ani pana cand o sa aiba varsta legala sa dea de permis.
Bai adultule la 19 ani...Ia uita-te tu la ce distanta era ala cu bmw-ul cand a pasit ala pe trecere si cam cat timp avea in care sa reactioneze macar putin.
Si mai uita-te la faptul ca era oglinda la oglinda cu cel cu care "se dadea" si care a franat,deci aveau amandoi aceeasi "raza vizuala" .
Si acu explica-mi ce putea sa-i blocheze lui "raza vizuala"(probabil te refereai la camp vizual,care e total altceva decat ce ai spus tu)incat sa nu vada un pieton pe trecere,unde indiferent de culoarea care este la semafor esti obligat sa reduci putin viteza,nu de alta da poate e un nebun,surd sau orb,care iti sare dracului in fata.



Nu spune nimic mama...ca esti socat.Replica asta imi da de inteles ca pana si tacsu si-a dat seama ca odrasla lui nu mergea tocmai regulamentar.

Last edited by kir0087; 22-07-09 at 17:30.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:30   #38
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

greu de crezut ca se poate intampla asa ceva. pietonul nu s-a asigurat stiind ca e pe rosu si nu a auzit un bmw m3 in tromba, in timp ce ala cu masina avea tot timpul sa evite accidentul chiar daca mergea cu viteza mare

Last edited by shu.lee; 22-07-09 at 17:33.
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:32   #39
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
Bai adultule la 19 ani...Ia uita-te tu la ce distanta era ala cu bmw-ul cand a pasit ala pe trecere si cam cat timp avea in care sa reactioneze macar putin.
Si mai uita-te la faptul ca era oglinda la oglinda cu cel cu care "se dadea" si care a franat,deci aveau amandoi aceeasi "raza vizuala" .
Si acu explica-mi ce putea sa-i blocheze lui "raza vizuala"(probabil te refereai la camp vizual,care e total altceva decat ce ai spus tu)incat sa nu vada un pieton pe trecere,unde indiferent de culoarea care este la semafor esti obligat sa reduci putin viteza,nu de alta da poate e un nebun,surd sau orb,care iti sare dracului in fata.



Nu spune nimic mama...ca esti socat.Replica asta imi da de inteles ca pana si tacsu si-a dat seama ca odrasla lui nu mergea tocmai regulamentar.


Tu ce conduci? sau esti pieton?
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:38   #40
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by Gaby_Slo View Post
nu stiu cum ati ajuns voi la concluzia ca bmwul avea 100 km/h ... mergea repede, dar nu mi se pare normal sa bati campii cand nu ai cum sa`ti dai seama de viteza exacta
1.uita`te in ce hal zboara omu` ala,stii ce inseamna sa ii dai talpa la un M3?sau macar la o masina pana`n 200 de cai?In cate secunde ajunge un m3 la 100? etc...

2.eu zic sa te abtii si tu,si restu care n`au nici macar permis sa scoateti aberatii de genu asta.
__________________
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:40   #41
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Tu ce conduci? sau esti pieton?
Mi-ai dat dovada de ce fel de om esti prin replica ta.Probabil crezi ca sunt un pieton frustrat care moare de ciuda ca ala are M3 si eu as merge cu tramvaiul.

Dar imi pare rau sa te dezamagesc conduc,am si atestat si ma simt si sofer destul de bun,si de asta ma zbat aici sa dovedesc ca daca baiatul cu bmw-ul era atent nu se intampla nimic.
Eu unu cred ca probabil se uita la ala din dreapta lui,cu care se "dadea"(expresie imprumutata de la un coleg de forum de mai sus care probabil se simte un mare sofer fiindca taticu si mamica i-au luat si lui o masina de 2000 de euro, sa se dea cu ea)si de aia nu a schitat nici macar un varf de frana si l-a luat pe vinovatul de accident(da,stiu ca el e principalul vinovat, sa nu crezi ca sunt vreun neavizat)pe capota ca pe o insecta fara importanta.
Tot nu intelegi unde bat?
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:42   #42
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Daca esti interesat de ce conduc, te poti uita la posturile mele si vei afla.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:44   #43
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Tu ce conduci? sau esti pieton?
Wow, ce trebuie sa insemne ca e plin forumul de soferii...care mai au 2-3 ani pana sa dea de permis? Ai spus-o tu si mai cineva o pagina in urma! Din cate stiu eu nu exista limita de varsta pe forum si am tot acelasi drept ca si tine sa postez ce vreau, in limita bunului simt! Ai vrut sa spui ca voi gandi altfel cand ma voi vedea cu hartia aia in mana? Poate tu te simti mare si tare cand esti la volan si nu-ti pasa de restul oamenilor! Cam asta rezulta din atitudinea ta! Poate sa fie vina la nenorocitu ala tampit care trece ca momaia pe rosu, dar asta nu-ti da dreptul sa il lansezi la 3 m in aer, atata timp cat il poti evita! Si mai am cateva luni pana sa pot da pentru permis... Si apropo, tu de ce nu-ti faci publica varsta?

Last edited by BigDaddy_1112; 22-07-09 at 17:47.
BigDaddy_1112 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:45   #44
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
Mi-ai dat dovada de ce fel de om esti prin replica ta.Probabil crezi ca sunt un pieton frustrat care moare de ciuda ca ala are M3 si eu as merge cu tramvaiul.

Dar imi pare rau sa te dezamagesc conduc,am si atestat si ma simt si sofer destul de bun,si de asta ma zbat aici sa dovedesc ca daca baiatul cu bmw-ul era atent nu se intampla nimic.
Eu unu cred ca probabil se uita la ala din dreapta lui,cu care se "dadea"(expresie imprumutata de la un coleg de forum de mai sus care probabil se simte un mare sofer fiindca taticu si mamica i-au luat si lui o masina de 2000 de euro, sa se dea cu ea)si de aia nu a schitat nici macar un varf de frana si l-a luat pe vinovatul de accident(da,stiu ca el e principalul vinovat, sa nu crezi ca sunt vreun neavizat)pe capota ca pe o insecta fara importanta.
Tot nu intelegi unde bat?

INTELEGE SI TU ; ala venea din MM din club se ducea alea alea sufereea cu un bmw M3 si se intrecea pe magheru sa arate ca e smecher , ok lasam asta , dar pietonu ala chiar daca e nebun , boschtar, si altele nu avea ce cauta in momentul ala acolo. bravo ma bucur pentru tine ca nu mergi cu tramvaiul dar intelege-mi punctuld e vedere si acceptal : PIETONUL NU AVEA CE CAUTA ACOLO
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:46   #45
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by BigDaddy_1112 View Post
Wow, ce trebuie sa insemne ca e plin forumul de soferii...care mai au 2-3 ani pana sa dea de permis? Din cate stiu eu nu exista limita de varsta pe forum si am tot acelasi drept ca si tine sa postez ce vreau, in limita bunului simt! Ai vrut sa spui ca voi gandi altfel cand ma voi vedea cu hartia aia in mana? Poate tu te simti mare si tare cand esti la volan si nu-ti pasa de restul oamenilor! Sincer cam asta rezulta din ce spui tu! Si mai am cateva luni pana sa pot da pentru permis... Si apropo, tu de ce nu-ti faci publica varsta?
Iti poti vedea de machetele tale in continuare? te-a intrebat cineva ceva?
andreicln is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -