Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-09, 16:38   #16
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Tinand cont ca semaforu era pe rosu pietonu e vinovat, spun asta ca sofer si ca pieton, asta e se mai intampla si dastea.
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:38   #17
Giovanni87
Hyundai Driver

Stage 1
 
Giovanni87's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 10
Member of:
[Hyundai]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

soarta si destinu crud.....daca a scapat viu data viitoare asteapta de 3 ori sa se faca verde si mai intreaba si in jur pana sa treaca...ooo...mie imi pare rau ptr el...dar am vazut cazurile astea in care victima moare si soferu ramane cu dosar penal ptr omor din culpa..ceea ce nu mi se pare corect...eu garantez ca daca il iau inainte pe unu cu 90 inafara localitatii sunt sigur ca e caz de targa si ce vina as avea sa mi se faca dosar penal ca asta era beat sau are ganduri sinucigase...eu as da o lege ca aia care traverseaza pe unde nu trebuie si cand nu trebuie sa fie declarati vinovati chiar daca au murit si familiile sa plateasca despagubiri...ptr ca ce faci daca nu ai casco?
De aceea zic,cand e vina soferului atunci e puscarie sigur dar cand tu vii linistit si cat de cat respecti si limita legala..si sare unu de asta de nu are ce face acasa .....cam aiurea situatia...ptr ca politia nu gandeste ca in primul rand e vina pietonului si al doile si soferu ramane destul de speriat in fost are 18 ani..
Giovanni87 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:38   #18
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by Bolt View Post
nuuuuu ca ii este rusine tu crezi ca toti sunt internati in centre speciale..
Ca sa nu o mai lungim atat: a trecut pe rosu a fost izbit
iar la faza cu utea fi ocolit si ca soferul nu a franat : asa se intampla cand carnetul de soferi poate fi luat cu bani si nu cu ce stii.
Eu tot ce am vrut sa subliniez a fost faptul ca pietonul e de vina in contextul asta.
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:44   #19
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Eu in locul tipului cu BMW dupa ce il calcam il bateam pana mi-se repara masina , a gasit pe unde sa traverseze pe culoarea rosu....
Iti schimbi cam usor parerea...Aici erai in stare sa mai si bati un om dupa ce l-ai nenorocit poate pe viata,fiindca ti-ai botit parbrizu si capota in CAPUL lui,lucru care l-ai fi putut evitat daca ai fi fost atent.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:44   #20
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Vina lui...oricum pacat..doamne fereste.
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:45   #21
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Chiar acum o ora am fost afara sa cumpar niste holsuruburi si am asistat la un accident, tot din vina pietonului! Nu sunt imagini frumoase! O fi fost vina baiatului, dar recunoaste-ti inainte sa scrieti ca a meritat-o, ca si voi ati trecut pe culoarea rosie in viata voastra! Daca mergea si soferul M3-ului in limita de viteza ar fi putut opri sau evita!
Si inainte sa lasati comentarii acide, puneti-va in situatia familiei lui! Durerea familiei si a prietenilor! Baiatul poate a murit sau e infirm pe viata!
Doamne fereste, dar daca s-ar intampla sta cuiva drag voua nu cred ca ati mai spune- lasa ca si-a meritat-o prostu-proasta, daca nu a avut rabdare sa stea la semafor!
Asta e doar parerea mea, nu atac pe nimeni si nici nu vreau sa jignesc pe vreunul de deasupra mea!

Last edited by BigDaddy_1112; 22-07-09 at 16:53.
BigDaddy_1112 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:51   #22
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Da ok ai dreptate toti am traversat macar odata pe rosu , dar eu unu ma uit de 2 ori inainte sa traversez in situatia asta si plus ca magheru nu e chiar locul perfect de traversat pe rosu , nici macar la 3 dimineata .
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:53   #23
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

pietonul ala ori era drogat, ori era un aurolac... cum sa traversezi tu strada, si sa ne te asigur deloc, sa nu auzi ca vine un M3 in blana, trebuie sa fii surd si orb
si cam asta patesti

cine greseste plateste
soferul de bmw putea sa mearga si cu 50km/h, daca pietonul traverseaza strada ca si cum ar fii goala, rezultatul este acelasi.
__________________
'06 Skoda Octavia 2 vRS 2.0TFSI 250CP++ >ex '04 Renault Megane Sedan 1.9DCI Privilege >ex '04 Smart Fortwo 0.7 Turbo
'02 Renault Laguna 2 GrandTour 1.9dCi >ex '79 Dacia 1300 Old School
'99 Daewoo Nubira 1 1.6 16v Automata + GPL >ex '12 First Bike Curier >ex '10 Moto Bike 48cc

Last edited by BASU; 22-07-09 at 16:55.
BASU is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:56   #24
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Nici nu a avut timp sa reactioneze! Acum, faza cu auzitul M3-ului la blana...mai sunt altii pe care ii loveste trenul...
BigDaddy_1112 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:56   #25
BogdanF

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 30
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Aia cred ca faceau o liniuta ceva, tinand cont ca veneau mult mai repede decat masinile din spate si aveau si aceeasi viteza. Oricum pietonul o merita fara discutie, dar daca cumva se dovedeste ca cei 2 soferi faceau curse nu e prea bine. Legea interzice orice fel de curse neorganizate legal pe drumurile publice.
Eu unul am vazut zeci de pietoni traversand strada fara sa se uite macar. Uneori stau si ma gandesc daca acei oameni daca ii putem numi asa au simtul conservarii si percep realitatea in vreun fel.
BogdanF is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 16:57   #26
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Pacat de masina,pacat de omuletz,nu trebuia sa faca pasul in fata,daca ramanea pe trecere intr-un loc nu se intampla nimic.
micut_zu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:01   #27
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

ala e M3 se vede clar evacuare dubla 2 iesiri pe stanga 2 pe dreapta si ala cred ca era surd cum de nu a auzit M3 u de la 2 km se aude la ce viteza avea cred '100' avea ceva rotati = un sunet foarte tare.
mrnej is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:02   #28
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

baiatul cu m3-ul n-a vazut pietonul pana in ultimul moment...copiii fara permis normal ca n-au de unde sa stie care este raza vizuala din masina...celalalt sofer care ''se dadea'' e un pic mai prost ca putea sa franeze...si vedea si baietasu' cu M3 probabil ca e ceva in fata...n-am ce zice...numai soferi pe forumu asta...pacat ca mai au 2-3 ani pana cand o sa aiba varsta legala sa dea de permis.
__________________
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:04   #29
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Dupa noile legi si relatiile pe care le are soferul scapa f usor.Cu vechile legi si`o musca urat...degeaba a fost rosu pt pietoni din moment ce "soferul" a avut minim 100 in ORAS!

Trageti voi concluziile...
__________________
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 17:05   #30
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: VIDEO: Accident teribil pe o trecere de pietoni de pe Blvd. Magheru

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
baiatul cu m3-ul n-a vazut pietonul pana in ultimul moment...copiii fara permis normal ca n-au de unde sa stie care este raza vizuala din masina...celalalt sofer care ''se dadea'' e un pic mai prost ca putea sa franeze...si vedea si baietasu' cu M3 probabil ca e ceva in fata...n-am ce zice...numai soferi pe forumu asta...pacat ca mai au 2-3 ani pana cand o sa aiba varsta legala sa dea de permis.
Mare dreptate ai cu : numai soferi pe forumu asta...pacat ca mai au 2-3 ani pana cand o sa aiba varsta legala sa dea de permis
andreicln is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -