Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-09, 09:43   #16
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Posibil in Europa! Tata Nano a trecut de crash test-ul MIRA

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
As vrea sa vad dumneavoastra v-ati cumpara un Nano? nu prea cred!
Nu ! Nu mi-as cumpara ca nu corespunde pretentiilor mele de spatiu dar ca masina de nevoie, masina de īnchiriat cīnd masina proprie este īn service, utilizare TEMPORARA, las folosi, bineīnteles.
Quote:
In plus ramane de vazut comportamentul lui Nano live nu acolo si atunci sa vedem persoanele care raman in ea vii sau moarte, aia sunt doar niste manechini care joaca rolul unor pasageri adevarati, dar manechini raman manechini si omu, om.
Bineīnteles. Abea īn conditiile astea se pot trage niste concluzii clare. Pīna atunci este.......batut de apa-n piua.
Quote:
Da aveti dreptate ca Dacia 1310 n-ar rezista la un impact puternic pentru ca este o masina moarta totus, dar e mai spatioasa ca Nano si e dublu la puterea lui Nano.
A compara o Dacia 1300 / 1310 cu Nano este O ABERATIE. Daca se face comparatie (cum am mai spus) atunci eventual cu o Dacia 500 Lastun, Trabant 601 eventual cu Smart deoarece astea ar fi singurele pe calibrul lui Nano
Quote:
N-am zis nimic rau nici lui Nano, intradevar pentru o tehnologie indiana se tine bine, dar deja va deveni plictisitor si enervant cand voi intalni dastea pe strada si te incurci de ele pe oriunde.
Nu stiu īn ce masura ar fi plictisitor sau nu. Plictisitor a fost īnainte de 1989 cīnd unde īntorceai ochii vedeai numai Dacia 1300 pīna īti iesea pe sus si fi sigur ca nu toata lumea se va īnghiesui īn Nano. Asta eventual vor face cei ce nu au familie sau eventual familie cu un singur copil. O familie mai mare va avea nu numai probleme de spatiu si confort ci si probleme īn ceea ce priveste transportul bagajelor.
Sa mai tinem cont si de faptul ca Nano este MASINA DE ORAS si nici decum vreun.... PAMPERS BOMBER De familie cu care sa traversezi europa īn concediu.
Īncerci asa ceva cu un Nano, ajungi sa plīngi la volan iar la sosire te internezi īn spital cu LOMBO-SCIATICA pe jumatate tzeapan.

Eu n-as vrea sa stau 2000 km la volanul unui "pīrci" din asta, indiferent ca e Nano sau Smart (īn care stai ca pe un WC de la tara)

Last edited by CyberCSX; 17-07-09 at 09:47.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 14:08   #17
adrian_tl30

Stage 5
 
adrian_tl30's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 468
Default Re: Posibil in Europa! Tata Nano a trecut de crash test-ul MIRA

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Da cum poti sa compari Sandero cu Nano nu stu de unde ai luat ideea asta, pentru ca Sandero e mult mai mare e un hachback si costa 6000 de euro, pe cand Nano e inca odata mai mic ca Sandero sau poate de doua ori si costa 2000 de dolari, plus ca siguranta, dotarile, spatiul nu se compara cu al lui Nano. Compara Nano cu Matizu ceva de genu, dar daca vrei cu o masina noua, clar nu pui Dacia, numai daca facea si Dacia ceva gen Lastun 500 )
e adevarat ce zici , dar sunt foarte multi care critica sandero(daciile in general) ... dar uite ca se poate si mai rau ...
si cand a fost crash-testul cu sandero , aproape toti spuneau ca e "varza" si nu stiu ce ... cred ca din cauza ca e masina fabricata de noi (romanii)
dar cutia asta , vad ca sunt destule pareri bune despre ea ... iar pretul , parca ziceau ca o sa fie ceva mai scumpa in europa
deci in niciun caz nuprea merge comparata una cu alta dar ... daca nu e romaneasca parca e mai buna
__________________
adrian_tl30 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 15:27   #18
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Posibil in Europa! Tata Nano a trecut de crash test-ul MIRA

Quote:
Originally Posted by adrian_tl30 View Post
e adevarat ce zici , dar sunt foarte multi care critica sandero(daciile in general) ... dar uite ca se poate si mai rau ...
si cand a fost crash-testul cu sandero , aproape toti spuneau ca e "varza" si nu stiu ce ... cred ca din cauza ca e masina fabricata de noi (romanii)
dar cutia asta , vad ca sunt destule pareri bune despre ea ... iar pretul , parca ziceau ca o sa fie ceva mai scumpa in europa
deci in niciun caz nuprea merge comparata una cu alta dar ... daca nu e romaneasca parca e mai buna
Da si rahatu asta de masina de la Tata cum dreaq ii cheama, va costa 4000 daca nu chiar 5000 de euro pe aici pe la noi si asa ca nu se merita nici cum, mai bine cumperi Dacia Logan sau Sandero cu buzunarele deschise. Da asa e pana cand si masina indiana e mai apreciata ) , n-or fi nici dacile niste masini super stralucite ca au bube in cap cu caru, dar oricum totus e dacia noastra si e facuta pentru romania asta e traditia ei ca marca sa fie slaba si sa nu ofere prea multe la fel cum au fost si celelalte. Daca in Sandero si Logan s-ar baga tabla buna, sunt 100% convins ca ar avea rezultate si mai bune. Dar fiind un low-cost si cu politica lui Renault e bine si asa!.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 15:36   #19
ALEX_THC

Stage 1
 
ALEX_THC's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 14
Default Re: Posibil in Europa! Tata Nano a trecut de crash test-ul MIRA

Daca ar fi posibil sa cumpar una in romania mi-as lua.. cu conditia sa nu coste mai mult de 2000 Euro... .Citeam undeva ca nu are oglinda din dreapta ca sa nu coste mult dar poti sa ii pui mai multe optiuni ( oglinda dreapta - aer conditionar - Radio si cam atat
ALEX_THC is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 20:21   #20
country boy

Stage 3
 
country boy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 110
Default Re: Posibil in Europa! Tata Nano a trecut de crash test-ul MIRA

incredibila masina cred k n-o sa-l cumpere decat firmele pentru angazatii care nu isi fac treaba bine hehehe
a si fratilor nu mai criticati daciile majoritatea preferati taraturi pe care alti le trimit la casat si voi le cumparati de bune in locul unei masini noi si acceptabile asa ca gura


Kia Rio
country boy is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 12:02   #21
e30_eVG3n

Stage 5
 
e30_eVG3n's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,712
Default Re: Posibil in Europa! Tata Nano a trecut de crash test-ul MIRA

masina asta e buna pt categoria b1! totusi, nu mi-ar placea sa vad asa ceva prin europa. haideti sa lasam lumea a 3a unde e.
e30_eVG3n is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -