Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-09, 14:43   #1
Cosmin Arsene

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 468
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI


In primul rand, in ceea ce priveste designul, ochiul nu este impresionat de schimbarile aduse noului Golf 6 GTI fata de generatia trecuta. In comparatie insa cu varianta standard, GTI beneficiaza de spoilere redesenate, praguri laterale, un eleron mai mare si tobe de esapament.

Transmisiile oferite sunt doua la numar, una manuala in 6 trepte sau una cu dublu ambreiaj in 7 trepte, masina ajungand de la 0-100km/h in 6,9 secunde, spune producatorul.

Analizat totusi foarte in amanunt, Golf 6 GTI are, fata de Golf 5 GTI, 10 cai putere in plus (210CP din acelasi 2.0 Turbo), realizeaza o economie de combustibil de 10% si emisii de dioxid de carbon cu 10% mai mici. Viteza maxima ce poate fi atinsa a fost si ea crescuta cu 1 mila pe ora, de la 148 la 149 mile/h, adica de la 238 la aproape 240 km/h.

Se poate spune ca automobilul este per ansamblu cu 10% mai bun decat generatia precedenta? Urmariti filmul.


film

Last edited by boy_wonder; 16-07-09 at 15:19.
Cosmin Arsene is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:07   #2
83-FBJ
Skoda Driver

Stage 5
 
83-FBJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 397
Member of:
[SKODA]
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Ce slabi sunt oamenii astia de la fifth gear. Abia astept review-ul celor de la Top Gear.

P.s. Golf 6 GTi rules!
83-FBJ is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:46   #3
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Fifth Gear sau Top Gear,in proportie de 80% is una si aceeasi
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:50   #4
adryan2k7

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Top Gear e adevarata emisiune cu si despre masini... ceilalti sunt amatori in comparatie... parerea mea...:P
adryan2k7 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 17:52   #5
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

mi se pare o prostie prezentarea sau testdriveul , cum s-o chema ... trebuia sa o testeze tiff asa cum stie el mai bine , nu poponarul asta care habar n-are nimic despre masini si care in schimb ne povesteste despre nu stiu ce legenda . daca ma interesa istoria , ma uitam la historychannel . in schimb , g6 gti mi se pare superb , o evolutie a golfului 5 .
__________________
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 19:49   #6
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Buna masinuta dar sunt altele si mai bune in clasa ei!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 22:21   #7
tudy1907cj

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 7
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

ap mno....se putea lasa mai jos ji niste accesori pt k sa arate a GTI
tudy1907cj is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 22:29   #8
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Post VIDEO:Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Quote:
Originally Posted by 83-FBJ View Post
Ce slabi sunt oamenii astia de la fifth gear. Abia astept review-ul celor de la Top Gear.

P.s. Golf 6 GTi rules!
Bine că eşti tu deştept !
Īn caz că nu ştiai, cei de la Top Gear pe care tu ii venerezi prea mult sunt nişte amatori īn comparaţie cu cei de la Fifth Gear, unde din 'īntāmplare' mai sunt foşti piloţi profesionişti , etc, etc. !
Īn plus, dacă vei urmări test-drive-ul cu Claudiu David de la Pr*M**or, vei deschide poate ochii şi vei vedea părerea singurului pilot in WRC care, nu este prea bună despre această maşină. Eu nu am nimic cu tine, dar īnainte să tragi nişte concluzii, este bine să gāndeşti de două ori. Seară plăcută.
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 22:33   #9
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Golful 6 nu mi-a placut, nu imi place si nici nu o sa-mi placa.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 22:43   #10
pushtiu_teribil_22

Stage 4
 
pushtiu_teribil_22's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

clipul e slabut ) parca au menajat un pic masina )) cei de la TG park o duceau la extreme
pushtiu_teribil_22 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 23:16   #11
daryan_midnightboy
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 0
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
Buna masinuta dar sunt altele si mai bune in clasa ei!
cum poti omule sa zici asa ceva....fara suparare dar nu ai cap.....g6 gti e suprema in clasa sa si in plus e foarte departe de celelate oponete.scuze nu vreau sa jicnesc pe nimeni...poate sunt fan masina nemteasca(BMW-toate special cele mai vechi....VW-golf 3-golf 4-golf 5-golf plus....cateva Mercedes...dar nu sunt singurul care zicea asa ceva...shi da app de filmulet....golfu nu a fost testat d cine trebuie 1 sau 2 de al 5th gear chiar stiu sa isi faca treaba....sa zicem ca e parerea mea..........si gandindu ma la aspect...spatele e total inestetic....fata mai merge...intrior la fel...si cand vorbesc ca e suprema ma refer la raportul calitate-pret...si cand vorbesc de calitate ma gandesc la performante...asta e tot c imi place....putere

Last edited by daryan_midnightboy; 16-07-09 at 23:29.
daryan_midnightboy is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 23:26   #12
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Quote:
Originally Posted by daryan_midnightboy View Post
cum poti omule sa zici asa ceva....fara suparare dar nu ai cap.....g6 gti e suprema in clasa sa si in plus e foarte departe de celelate oponete.scuze nu vreau sa jicnesc pe nimeni...poate sunt fan masina nemteasca...dar nu sunt singurul care zicea asa ceva..shi da prost filmuletul....nu a fost testat d cine trebuie 1 sau 2 de al 5th gear chiar stiu sa isi faca treaba....sa zicem ca e parerea mea
Ce zici de Ford Focus RS sau Renault Megane R26 ? cam "fraiere " nu ? pe langa Golf GTI ?de asta spuneam ....Golf GTI a fost odata regele ..dar azi numai este ! cel putin din datele tehnice .../fordul are 300 cai ,iar Renaultul 230 .....nu mai spunem ca amndoua sunt mai bune pe circuit ca MK6 GTi ,iar R26 a iesit pe Nurburgring "rege" la categoria asta( FWD) ! cine nu are cap ?u sau eu ?thinck about it !
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "

Last edited by YGD-sef; 16-07-09 at 23:29.
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 23:51   #13
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Post VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Quote:
Originally Posted by daryan_midnightboy View Post
cum poti omule sa zici asa ceva....fara suparare dar nu ai cap.....g6 gti e suprema in clasa sa si in plus e foarte departe de celelate oponete.scuze nu vreau sa jicnesc pe nimeni...poate sunt fan masina nemteasca(BMW-toate special cele mai vechi....VW-golf 3-golf 4-golf 5-golf plus....cateva Mercedes...dar nu sunt singurul care zicea asa ceva...shi da app de filmulet....golfu nu a fost testat d cine trebuie 1 sau 2 de al 5th gear chiar stiu sa isi faca treaba....sa zicem ca e parerea mea..........si gandindu ma la aspect...spatele e total inestetic....fata mai merge...intrior la fel...si cand vorbesc ca e suprema ma refer la raportul calitate-pret...si cand vorbesc de calitate ma gandesc la performante...asta e tot c imi place....putere
"sa jicnesc pe nimeni..."Să ce ... prietene ?!

"BăiCo*ie" īnvaţă să te exprimi aşa cum īţi doreşti sau ... aşa cum ar fi de cuviinţă. Mă crezi că nu am īnţeles mare lucru din ce ai īncercat să transmiţi mai sus ?! Lasă 'sh'-urile, punctele de suspensie cānd nu este cazul , prescurtările gen ('d', 'c'), desele greşeli de ortografie cum ar fi [".intrior la fel.", "cateva Mercedes" pluralul de la Mercedes fiind ... ?! ], descotoroseşte-te de emoticons-urile de pe mess ' '.
Pentru "nivelul cunoştinţelor" tale, totuşi , limbajul este cāt se poate de elevat, la fel şi conduita ta faţă de colegii forumişti !
Zăbovind aici , făcānd offtopic, īncercānd să-ţi desenez nişte lucruri elementare , ajung descumpănit la concluzia că pe un forum de pasionaţi, amatori, profesionişti, simpli cititori, etc. , vă mai infiltraţi si voi, aplaudacii !

Last edited by turb0; 16-07-09 at 23:59.
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 00:14   #14
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

Mdeah avem si noi un Golf 6 GTI pe la bloc, exact aceeasi culoare.
Sincer asta nou arata putin mai bine decat Golful 5 GTI, dar am observat cu stupoare ca jantele alea misto de pe Golf 5 GTI cu aspectul ala de lustruit lucios a cam disparut, acum arata foarte banale,turnate si vopsite in culoare gri...ceea ce m-a cam dezamagit.
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 01:21   #15
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: VIDEO: Test-drive cu VW Golf 6 GTI

nu imi place g6 mi se pare ca este o masina care se straduieste sa fie g5 si nu ii iese. in clasa sa este in coada sub nici o forma prima. prima e renault dupa ford dupa opel ( dupa ce o sa lanseze noua astra opc ) si abia dupa golful gti. e prea banala. ce o difera de g5? o grila niste faruri si niste triple pe care daca le iei aftermarket si le pui pe g5 ajungi sa ai g6?
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -