Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-09, 16:30   #16
glevidj

Stage 5
 
glevidj's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 314
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

a stors motoru ala nu cred k il tine mult
glevidj is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:02   #17
lucian1985

Stage 5
 
lucian1985's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 338
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Poate concura cu Veyron la un sprint, dar la drum intins nu are nici o sansa in fata Bugatti-ului......oricum, mai e si problema de fiabilitatea pt. un motor atat de mic cu 700hp
lucian1985 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:02   #18
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by ALEX_THC View Post
pai marfa masina ..dar diferenta intre cele doua la pret e enorma 1.3 milioane$ siiii asta sa zici ca toate modificarile 150000 $.CU Golf-u poti sa mergi 10000 km ca dupa trebuie sa schimbi motoru ca 1.8 ala e chinuit rau ca sa poata sa produca 700 cp. In orice caz ...jos palaria pentru proprietar.
de unde ai scos tu 150.000$ ? (de unde ai scos aceasta suma)?
Despre acel audi care vorbeam (e mai rapid ca acest golf) si e de vanzare, cere 28.000euro... Deci nu vorbi prostii cu aceea suma de 150.000$

Eu ma gandeam ca scoate sub 10.... un 9,XX

Quote:
Originally Posted by lucian1985 View Post
Poate concura cu Veyron la un sprint, dar la drum intins nu are nici o sansa in fata Bugatti-ului......oricum, mai e si problema de fiabilitatea pt. un motor atat de mic cu 700hp
cu asemenea masini nu se iese pe strada (la drum intins)...
Si comparatia se face pe sfertul de mila nu pe traseul Austria-Germania....

SI ceva normal ca nu tin motoarele... Sunt facute special pentru drag, nu pentru plimbari in lume, de aceea se poarta masinile pe remorca...
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.

Last edited by norbi_bidi; 15-07-09 at 17:05.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:02   #19
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Mi se pare mie sau chiar e integrala?
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:39   #20
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Unhappy Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

romanii ajtia...cum pun botul la toate...
cum potzi dintr-un motor de 1,8 sa ajungi la 700 de cai?
cele mai mari nume, ferrari,lambo, au motoare de 3 ori mai mari sa ajunga aproape de performantza asta, si vine unu cu un golf, cu un motorash de mashina de spalat, shi zice k are 700 de cai...
poate a vrut sa spuna, k raportul cp/kg e comparativ cu o mashina de 700 de cai, da nici asha nu merge...
auzi, un golf, mai rapid k un bugatti veyron...
ashtia de s-au chinuit sa cerceteze motoare, sunt de-a dreptul proshti...ce simplu e sa ajungi la 700 de cai...pui motor de 1.8...si treaba e aranjata

P A T E T I C
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:43   #21
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
Mi se pare mie sau chiar e integrala?
Chiar e . Doar cu fata sau doar cu spatele e cam imposibil sa faci suta in 2.6 , cel putin nu cu gumele astea.

Intr-adevar comparatia cu Veyron-ul are rost doar pe sfertul de mila si eventual reprize 60-200 , 100-240 , chestii de genul asta. Prepararea motorului a sarit lejer de 10k euro , transmisia , trenul de rulare si ce a mai facut la ea mai vreo 10-15k ; eu zic ca a investit undeva intre 30-40k in ea(presupunand ca tot ce a pus pe ea e top , chestii care sa si tina ceva timp)

Quote:
romanii ajtia...cum pun botul la toate...
cum potzi dintr-un motor de 1,8 sa ajungi la 700 de cai?
cele mai mari nume, ferrari,lambo, au motoare de 3 ori mai mari sa ajunga aproape de performantza asta, si vine unu cu un golf, cu un motorash de mashina de spalat, shi zice k are 700 de cai...
poate a vrut sa spuna, k raportul cp/kg e comparativ cu o mashina de 700 de cai, da nici asha nu merge...
auzi, un golf, mai rapid k un bugatti veyron...
ashtia de s-au chinuit sa cerceteze motoare, sunt de-a dreptul proshti...ce simplu e sa ajungi la 700 de cai...pui motor de 1.8...si treaba e aranjata

P A T E T I C
Daca taceai , filozof ramaneai .
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:47   #22
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by gyo.the.greatest View Post
romanii ajtia...cum pun botul la toate...
cum potzi dintr-un motor de 1,8 sa ajungi la 700 de cai?
cele mai mari nume, ferrari,lambo, au motoare de 3 ori mai mari sa ajunga aproape de performantza asta, si vine unu cu un golf, cu un motorash de mashina de spalat, shi zice k are 700 de cai...
poate a vrut sa spuna, k raportul cp/kg e comparativ cu o mashina de 700 de cai, da nici asha nu merge...
auzi, un golf, mai rapid k un bugatti veyron...
ashtia de s-au chinuit sa cerceteze motoare, sunt de-a dreptul proshti...ce simplu e sa ajungi la 700 de cai...pui motor de 1.8...si treaba e aranjata

P A T E T I C
=))) romanii "ajtia",te refereai la tine cred... ajtia ))
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:49   #23
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

bine,bv...la mine...ai shi tu logan de scotzi 2.0 la 100?
ejti patetic
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:54   #24
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
micutul e gresit spus. asta e direct micul gigant sunt sigur ca depaseste veyronul la raportul cai putere pe roata si ca l-ar depasi la aproape toate probele in afara de viteza maxima
prietene, tu auzi ce spui?! asa ceva nu se poate compara cu bugatti veyron nici in filmele cu prosti...
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 18:07   #25
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Thumbs down Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by alinush27 View Post
Chiar e . Doar cu fata sau doar cu spatele e cam imposibil sa faci suta in 2.6 , cel putin nu cu gumele astea.

Intr-adevar comparatia cu Veyron-ul are rost doar pe sfertul de mila si eventual reprize 60-200 , 100-240 , chestii de genul asta. Prepararea motorului a sarit lejer de 10k euro , transmisia , trenul de rulare si ce a mai facut la ea mai vreo 10-15k ; eu zic ca a investit undeva intre 30-40k in ea(presupunand ca tot ce a pus pe ea e top , chestii care sa si tina ceva timp)



Daca taceai , filozof ramaneai .
tu ai tacut , deci ejti filozof...
ia zi-mi ce potzi sa ii faci unui motor de 1,8 sa ajunga la 700 de cai?
nici macar un motor cu pistoane rotative...dak jtii ce inseamna...da ma tem k nu...nu ajunge departe cu 1,8...
kiar ash vrea sa imi explici domnu filozof...k eu sunt taaaare curios
eu zic asha...in afara sa ii schimbi arborele cu came, supapele cu scaune cu tot, chip pe rampa de injectzie,si aer, mult aer...turbo, biturbo...ce vrei tu, n.ai ce ii face
dak tu potzi sa faci sa stea 2 litri de apa intr-o sticla de 1 litru, ejti mare filozof
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 18:15   #26
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by gyo.the.greatest View Post
tu ai tacut , deci ejti filozof...
ia zi-mi ce potzi sa ii faci unui motor de 1,8 sa ajunga la 700 de cai?
nici macar un motor cu pistoane rotative...dak jtii ce inseamna...da ma tem k nu...nu ajunge departe cu 1,8...
kiar ash vrea sa imi explici domnu filozof...k eu sunt taaaare curios
eu zic asha...in afara sa ii schimbi arborele cu came, supapele cu scaune cu tot, chip pe rampa de injectzie,si aer, mult aer...turbo, biturbo...ce vrei tu, n.ai ce ii face
dak tu potzi sa faci sa stea 2 litri de apa intr-o sticla de 1 litru, ejti mare filozof
ai auzit cumva ce s-a scos din motoare de toyota supra sau de rx-7? aceste modificari sunt duse la extrem iti spun... peste 1000 de cai au reusit oamenii sa scoata. dar acestea sunt masini mai mult de expozitie.. nu de mers la mega image!

cat despre masina.. jos palaria!
steffan is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 18:22   #27
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
ai auzit cumva ce s-a scos din motoare de toyota supra sau de rx-7? aceste modificari sunt duse la extrem iti spun... peste 1000 de cai au reusit oamenii sa scoata. dar acestea sunt masini mai mult de expozitie.. nu de mers la mega image!

cat despre masina.. jos palaria!

am auzit de nissan skyline, kre e singura mashina kre poate ajunge doar prin modificari de computer la 1000 de cai...da nissanu' nu are motor de 1.8

kt despre solutzia unui motor cu pistoane rotative, k ala e pe rx-7, pe supra e altceva...ma indoiesc sa ajunga la 700 de caiutzi...e prea putzin ce are ala sub capota pt 700 de cai...
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 18:44   #28
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by gyo.the.greatest View Post
am auzit de nissan skyline, kre e singura mashina kre poate ajunge doar prin modificari de computer la 1000 de cai...da nissanu' nu are motor de 1.8

kt despre solutzia unui motor cu pistoane rotative, k ala e pe rx-7, pe supra e altceva...ma indoiesc sa ajunga la 700 de caiutzi...e prea putzin ce are ala sub capota pt 700 de cai...
Prefer sa ma retrag , nu are rost . Ai dreptate e imposibil sa scoti atata putere din 1.8 ; nici nu stiu cum am indraznit sa gandesc asa ceva.
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 18:59   #29
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

Quote:
Originally Posted by alinush27 View Post
Prefer sa ma retrag , nu are rost . Ai dreptate e imposibil sa scoti atata putere din 1.8 ; nici nu stiu cum am indraznit sa gandesc asa ceva.
Pisi...knd itzi scotzi loganul din service, ala al tau cu motor de 1,4 de 500 de cai...facem o tura...platesc eu benzina...shi dak treci pe roshu, le dam permisul meu...knd ma uit la fofo a mea, k la motor de 1,8 scoate doar 136 de ponei,imi vine sa o iau la ciocane
ba mai mult, fac schimb cu racheta ta, shi itzi platesc shi diferentza...
nu mai crede tot ce vezi pe youtube...
apropo...bugatti veyron, sa ajunga la 1001 cai, a pus 2 motoare de audi...ce dobitoci...punea 2 motoare de golf...si ajungea la 1500....
unde a ajuns tehnologia
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 19:42   #30
AlexAstra

Stage 2
 
AlexAstra's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 40
Default Re: VW Golf din 1979 mai rapid decat un Bugatti Veyron 16.4?

avion pe roti!!!!!!!!!!)
AlexAstra is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -