Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-09, 22:16   #46
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

extinctoarele asteaw din dotare..sunt ca pistoalele cu apa adica egale cu 0
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 22:45   #47
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by ZuzuTm View Post
D.Y ¬ bai da ce usor zici tu de nova ca ii rabla ! Te pomeni ca tu ai cine stie ce Ferrari in garaj ,ntz ntz cum ziceti voi rable la orice masina. Aaa daca era pisicuta,ursulet,golfulet(care sunt mai vechi ca "rabla asta" ) nimeni numai zicea rabla!De unde stii tu ca nu avea revizia facuta?
Mă eu folosesc cuvāntul " rablă " pentru orice maşină care e trecută de cel puţin 20 de ani. Şi dacă avea revizia făcută de ce a luat foc?
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 23:05   #48
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

romania-tara de cacat,cazi pe strada si lumea iti da un sut in cur si te catalogheaza ca betiv sau aurolac
ma repet a mia oara-IMI ESTE RUSINE CA SUNT ROMAN

(pentru cine se plimba mult prin strainatate faceti un experiment-vorbiti la inceput in engleza sau orice alta limba in afara de romana,dupa aia treceti la romana si sa vedeti reactiile celor din jur)
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 01:03   #49
adrian_tl30

Stage 5
 
adrian_tl30's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 468
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

au fost si masini de zeci , chiar sute de mii de euro care au luat foc asa din senin si alea sigur au avut revizia facuta ... asa ca n-ai ce sa zici de o nova , ca nu a avut revizie si alte chestii
pacat de masina omului ... stiu cum e
__________________
adrian_tl30 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 01:53   #50
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Saracu' om , se aude din vocea lui, tremuranda, k sufera enorm pt masina......vb celui kre a zic k ii e mila si de unu kre are pana, eu si la ala ma opresc si'l intreb daca are nevoie de ceva......n'o sa va vina sa credeti, dar iesind intr'o seara pe la 22:00 la ture prin oras, am vazut la ocazie un batran(circa 60-65ani), am oprit, l'am luat si l'am dus acasa(25km distanta), oricum km aia ii faceam intr'o juma de ora prin oras la ture.........e bine totusi sa ajuti la necaz.....poate odata si'odata si se va intoarce
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 07:36   #51
ZuzuTm

Stage 5
 
ZuzuTm's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 850
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Mă eu folosesc cuvāntul " rablă " pentru orice maşină care e trecută de cel puţin 20 de ani. Şi dacă avea revizia făcută de ce a luat foc?
Si Nova ii de 20 de ani? ) Mai documenteaza-te,stai ca acuma am vazut ca ai 15 ani
ZuzuTm is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 10:08   #52
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by ZuzuTm View Post
Si Nova ii de 20 de ani? ) Mai documenteaza-te,stai ca acuma am vazut ca ai 15 ani

Nu mă referam la asta, m-am grăbit şi am uitat să precizez..

Ştiu şi eu că a fost făcută īntre 95 şi 2000.. dar totuşi să zicem că era model din 95, la 14 ani o maşină nu dă impresia a fi bătrānă?

Şi tu ai uitat esenţialul postului.. trebuia să postezi despre videoclip.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 12:11   #53
ZuzuTm

Stage 5
 
ZuzuTm's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 850
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

nu ma lua cu esenta ) ,oricum bine ca o primit ajutor de la camionagiu ,pacat de masina si de saracu om care chiar a muncit pentru "rabla" aia !
ZuzuTm is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 12:29   #54
B.D.

Stage 3
 
B.D.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 152
Member of:
[VW]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Vechimea masinii nu are nici o importanta si nici starea tehnica . Pb e ca omul avea nevoie de ajutor si s-au bagat doar 2 insi care comentau pe langa . Dak opreau 5-6 masini si scoteau toti extictoarele poate o stingeau . In Romania nush dak oprea cineva nici dak era ala inconstient in masina si ardea de viu .
Nu va ganditi ca dak era mercedes sau bmw se inghesuiau sa o stinga , multi s-ar fi bucurat cu siguranta
B.D. is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 16:09   #55
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

ai gasit vinovatul repede" pompieri" care parte a intervenitiei pompierilor nu ai inteles. eu zic ca sa-u miscat destul de repde. incearca sa-ti iei categoria C si poate si un E pe langa si ai sa vezi cum se cunduce o masina mare, dupa mergi la in sediu al pompierilor si incearca sa cunduci o autospeciala plina cu apa printre masini, cu sirene. vezi cine se iti confera prioritate. dupa poti spune daca baieti aia sau miscat repede sau lent. Tipic exprimare de roman
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 16:34   #56
Spybari

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 30
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Si atunci dc mai intervin doar sa faca prezenta si sa dea interviu despre care ar fi cauza incendiului, de parca ar mai conta tot nu dau 2 lei pe pompieri si masinile lor alea de un secol...
Spybari is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 16:40   #57
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

daca le cumperi tu masini din seculul asta sigur o sa le primeasca. oare lor le convine sa traga de junghiurile alea
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 17:24   #58
florinrados

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

ce vorbesti ca la noi in Romania mori pe strada si nu te baga lumea in seama. eu am mai fost pe dincolo un pic si este o diferenta de la cer pana la pamant atat in gandire cat si la mentalitate. pana o sa ajungem noi la ..nu acelesi nivel da sa ne mai ridicam un pic mai trece timp. la noi ca la nimeni nu se sinchiseste lumea toti se cred smecheri si plini de ei, nu mai ai loc sa mergi pe strada ,ca proverbul ala "TARA ARDE SI BABA SE PIAPTANA" cine stie poate copiii copiilor nostri se vor schimba si vor sti ce inseamna sa iti ajuti aproapele
florinrados is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 17:56   #59
woodywww

Stage 2
 
woodywww's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 53
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by bogdyMND View Post
Plin de moralisti pe aici, nu vezi asa ceva nici la biserica. Ce nu ati inteles din 6 extintoare. Cate ati fi vrut sa mai termine, 100. Dupa cum se vede nici cand au dat aia cu furtunu nu s-a stins asa usor. Nici cand era focul mic nu reusea sa-l stinga cu şprei-ul ala obligatoriu.
Daca intr-adevar urmareai pana la capat..poate obs si tu ca prima data nu ardea aSA rau ca atunci cand au venit pompierii! deci totusi daca se mai bagau si altii poate reuseau ceva..dar cum si observi..ei erau preocupati sa filmeze si sa dirijeze de pe margine!
woodywww is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 18:03   #60
woodywww

Stage 2
 
woodywww's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 53
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Pacat de masina omului, se vede ca tinea la ea..
woodywww is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -