Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-09, 13:23   #16
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

nu ma mira nimic in ziua de azi nu te mia ajuta nimeni fie vorba de incendiu la masina sau la altele... only GOD can`judge Me
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 13:31   #17
seba_1835

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 35
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

da!!! patasti
seba_1835 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 13:42   #18
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

si pompierii au venit cand mai avea putin masina si se topea interventii de cacao!!!
central is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 13:46   #19
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Saracul om !Sper ca avea asigurare la ea !pacat!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 13:57   #20
zapp_ecko

Stage 3
 
zapp_ecko's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 125
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

pacat de el ap patit ceva asemanator cu un prieten de-al meu norocu lui ca am fost multi si am oprit toata intersectia si nu au avut in cotro, oricum stingatoarele astea mici de cacat care sunt obligatorii sunt bune daca iti care tigarea in masina si mocneste altfel faci ceva pe ele!
Daca patesti asa ceva in trafic singuru care poate sa te ajute e ala cu tramvaiu el are stingatoare calumea! pacat
__________________
Opel Vectra B I500 2.5 V6 194 with new and brutal transmision
https://vimeo.com/4627013
zapp_ecko is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:02   #21
Viper007

Stage 3
 
Viper007's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 80
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Mama ce critica lumea..ca domne nu a oprit nimeni , ca nu a ajutat, fiti seriosi , nici 30% din voi cu cred ca sareati in ajutor, vorba aia ma gandesc intai la pielea mea si pe urma la pielea celuilalt, eu as fi trecut mai departe....., din spatele tastaturii toti suntem ingeri pazitori
__________________
Viper007 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:09   #22
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Exclamation teapa!

a facut rost de un extinctor si ce a facut cu el? la cata flacara este acolo si ce puternic arde focul NU AI CUM SA STINGI UN FO CU UN AMARAT DE EXTINCTOR!!!

ACUM 2 ANI !

MIE mi-a luat foc la dacie fisele cateva plastice si furtune, un foc relativ mic sub capota, nu i-am dat seama, nu am stiut ca arde pana nu mi-a zis cineva din trafic, (mergeam incet), am deschis capota si erau flacari, am luat extinctorul meu, m-am pisat pe el ca era inghetat, mi-a dat altcineva un extinctor mic, din 2 pufuri s-a terminat si focul nici nu s-a simtit a se fi tras, apoi unii au luat zapada iar eu am dat bluza groasa jos si am lovit focul pentru a-l innabusi, s-a stins destul de greu insa am scapat cu masina intreaga!

NOROCUL meu ca a fost iarna si frig rau ~ -10 grade, daca era ceva mai cald imi ardea si mie masina ca o torta.

Unui asemenea foc NIMENI nu avea ce sa faca, cine stie poate sa fi sarit toti cu stingatoarele, dar nu cu glumele alea obligatorii de juma de kil!
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:13   #23
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

bai frate ...de ce acuzati?!...chiar nu va inteleg...ce voiati sa faca oamenii?...sa sufle in foc...sa care apa in buzunare?... nu a fost sa fie.

Mie imi pare extrem de rau pentru om...se vede ca avea suflet pentru masina, si masina parea una mai mult decat ingrijita
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:14   #24
T u p 3 u
VW Driver

Stage 5
 
T u p 3 u's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 556
Member of:
[VW]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by OvidiuGI View Post
bai frate ce oameni, unul nu sare sa il ajute. daca era un mercedes sau un bmw sigur sareau o gramada, asa daca era o dacie au crezut ca e o nimica toata.totusi e munca omului .In ziua de azi poti sa mori in plina strada ca nimeni nu te ajuta.pacat, era totusi o masina.
mare dreptate ai.
T u p 3 u is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:18   #25
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

la noi se functioneaza pe sistemul '' dorele...''
camatarunutu is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:31   #26
shoot3r90

Stage 1
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 14
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

am vazut oameni care au ars de vi in masina pentru ca nu am putut sa-i scoatem din masina (avea centura pusa si nu am putut sa-i tragem afara)
nu doresc nimanui nici macar sa asiste la asa ceva...sa ii vedeti cum urla si sa nu poti sa faci nimic
shoot3r90 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:38   #27
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Sarmanu om,era o Dacie intradevar,dar poate era munca lui de-o viata si el se folosea de ea.Normal ca nu au mai putut stinge incendiul daca nu a oprit nimeni de prima data sa il ajute,cand era focul mai mic si nu se aprinsesera toate la motor.Cred ca bietul nici ce avea prin masina nu a apucat sa isi scoata.
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 14:45   #28
pwr_bz

Stage 5
 
pwr_bz's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4,289
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Astia is romanii!Nu iti sar deloc in ajutor!!
pwr_bz is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 15:08   #29
mese_adi

Stage 2
 
mese_adi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 61
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
bai frate ...de ce acuzati?!...chiar nu va inteleg...ce voiati sa faca oamenii?...sa sufle in foc...sa care apa in buzunare?... nu a fost sa fie.

Mie imi pare extrem de rau pentru om...se vede ca avea suflet pentru masina, si masina parea una mai mult decat ingrijita
daca vrei poti sa ajuti , am fost si eu martor la asa ceva , pe valea oltului , veneam de la pitesti , si pe drepta un aro era plin de fum ,ardea ceva prin bord , am terminat doua stingatoare si doua baxuri de apa distilata. macar incerci sa stingi , tot e mai bine decat sa treci nepasator
mese_adi is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 15:18   #30
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Cam asta e realitatea... hai ca aici nu au existat victime, dar in romania se obisnuieste sa se treaca cu vederea si in cazul accidentelor in care sunt implicate victime, iar de obicei echipele de urgenta vin prea tarziu.
__________________
In Memory Of My Ex...
B3ST is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -