Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 31-05-09, 20:54   #121
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: MTM RS6 în acţiune

@ run forest

Citeste mai atent ce am scris si ai sa vezi ca nu m am contrazis. "s-a tinut bine comparativ cu gt2" pentru ca prosche are 1440kg audi 2025kg...Deci era normal sa castige porsche dar audi a facut o fata buna.
Quote:
daca ala stie sa obtina 400 de cp din 3000 cm3 si sa faca si o masina bravo lui nu?audi de ce nu stie?
Ai vb tu la audi si au zis ca nu stiu ? Te ai gandit ca poate fiecare e cu strategia lui de marketing ?
Quote:
de ce tot laudati quattro atat de mult?de ce nu laudati FERRARI sau PORSCHE pt distributia greutati?sau la voi cp inseamna totul?
Laud ferrari si porsche la postul unde se prezinta ferrari si porsche..nu la audi rs6 mtm..si quattro nu are legatura cu caii putere.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 09:47   #122
ARKANNN
 
ARKANNN's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 0
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Salut AUD-ISTI!!!!
Este ultimul post pe care-l fac!
Ultima penalitate vazuta la audi:

1.Audi A6 model MJ 2009 a trecut de la fomidabilul motor de 140 CP la incredibilul motor de 136 cp(2. tdi)-asta da performanta!!!---penal rau!

2.Audi A4 1.8 tfsi 2009 are incredibila putere de 120 CP cat un HYUNDAI ACCENT!!!---mai mult decat penal!!!

3.Bomba maxima penala pe care o vor produce este urmatoarea:Audi A4 1.4 TSI cu un motor incredibil de 120 CP...un model care-l vor scoate de abia la modelul facelift...inca se gandesc daca nu este prea mult 120cp...posibil va fi de 100 cp---PENALITATEA MAXIMA!!!

Deci,in concluzie...AUDI=VOLKSWAGEN(REPET)...motoare pentru ascutit creioane!!!

Aud-isti...chill out!!!....Stati la coada k e bine...!
Have a nice day!!!
ARKANNN is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 10:47   #123
LilBitCosmin

Stage 3
 
LilBitCosmin's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 84
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by ARKANNN View Post
Salut AUD-ISTI!!!!
Este ultimul post pe care-l fac!
Ultima penalitate vazuta la audi:

1.Audi A6 model MJ 2009 a trecut de la fomidabilul motor de 140 CP la incredibilul motor de 136 cp(2. tdi)-asta da performanta!!!---penal rau!

2.Audi A4 1.8 tfsi 2009 are incredibila putere de 120 CP cat un HYUNDAI ACCENT!!!---mai mult decat penal!!!

3.Bomba maxima penala pe care o vor produce este urmatoarea:Audi A4 1.4 TSI cu un motor incredibil de 120 CP...un model care-l vor scoate de abia la modelul facelift...inca se gandesc daca nu este prea mult 120cp...posibil va fi de 100 cp---PENALITATEA MAXIMA!!!

Deci,in concluzie...AUDI=VOLKSWAGEN(REPET)...motoare pentru ascutit creioane!!!

Aud-isti...chill out!!!....Stati la coada k e bine...!
Have a nice day!!!
vrei sa iti zic cine e penal in treaba asta?
LilBitCosmin is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 13:24   #124
rmircea59

Stage 1
 
rmircea59's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 20
Default Re: MTM RS6 în acţiune

parerea mea,rs'urile de la audi sunt fenomenale (cu toate ca prefer bmw in loc de audi,dar fiecare cu parerile lui)si bmw si audi'urile sunt masini bune,ultimul timp da,se pare ca rs bate m,mare bai,tot sarac sunt,tot dacie conduc,deci nici una din companii nu imi da ceva in plus,sunt curios care va fi replica de la bmw
2.am vaz filmuletul cu porsche de n ori,se vede clar ca audi o calca la maxim cu mult inainte porsche'ului,deci mi se pare aberant cand ziceti ca aproape ca la facut sau ca sa tinut in curul lui

3.traiasca rs'urile si m'urile,masini extraordinare si din partea mea,sa fie cat mai egale,ca sa se chinuie astia sa evolueze cat mai mult
rmircea59 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 14:45   #125
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by ARKANNN View Post
Salut AUD-ISTI!!!!
Este ultimul post pe care-l fac!
Ultima penalitate vazuta la audi:

1.Audi A6 model MJ 2009 a trecut de la fomidabilul motor de 140 CP la incredibilul motor de 136 cp(2. tdi)-asta da performanta!!!---penal rau!

2.Audi A4 1.8 tfsi 2009 are incredibila putere de 120 CP cat un HYUNDAI ACCENT!!!---mai mult decat penal!!!

3.Bomba maxima penala pe care o vor produce este urmatoarea:Audi A4 1.4 TSI cu un motor incredibil de 120 CP...un model care-l vor scoate de abia la modelul facelift...inca se gandesc daca nu este prea mult 120cp...posibil va fi de 100 cp---PENALITATEA MAXIMA!!!

Deci,in concluzie...AUDI=VOLKSWAGEN(REPET)...motoare pentru ascutit creioane!!!

Aud-isti...chill out!!!....Stati la coada k e bine...!
Have a nice day!!!
Mai documenteaza-te si eventual nu mai scrie deloc ? Daca atat te duce mintea sa compari audi cu hyundai accent esti mai bomba decat toate bombele de le ai insirat tu.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 10:37   #126
ARKANNN
 
ARKANNN's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 0
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Mai documenteaza-te si eventual nu mai scrie deloc ? Daca atat te duce mintea sa compari audi cu hyundai accent esti mai bomba decat toate bombele de le ai insirat tu.
De ce nu-mi dai un raspuns mai concret?ceva real,de actualitate?
Pentru k am dreptate?
MOTOUL MEU: AUDI=VOLKSWAGEN!!!
Incercati sa faceti si comparatii pentru modelele de serie gen pret,calitate,performanta...cand va scoate audi la motor de 2.0 tdi de 125 kw consum de 4.5 sa ma anuntati si pe mine!!!!
Inka o singura remarca asupra audi: de ce audi este singura marca premium cu tractiune fata(vezi MB-SPATE,BMW-SPATE,PORSCHE-SPATE,FERARI-SPATE)+ PRODUCATOR DE DUBE!!!!
Nu-mi da replica cu quattro....este penal!!!
Deci sincer,in weekend am ras cu lacrimi de 1.8 tfsi 120 CP(denumire extrem de pompoasa pentru o putere extrem de mica--vezi FIAT LINEA 1.4 T 120CP)--PENAL!!!
Va rog mult....nu va mai ofticatzi...audi is the last one!!!
PACE P-GEORGE !!!
ARKANNN is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 15:07   #127
conty one

Stage 5
 
conty one's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,059
Member of:
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

CE MASINUTE SUPERBE.....FANTASTIC
conty one is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 15:53   #128
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by ARKANNN View Post
De ce nu-mi dai un raspuns mai concret?ceva real,de actualitate?
Pentru k am dreptate?
MOTOUL MEU: AUDI=VOLKSWAGEN!!!
Incercati sa faceti si comparatii pentru modelele de serie gen pret,calitate,performanta...cand va scoate audi la motor de 2.0 tdi de 125 kw consum de 4.5 sa ma anuntati si pe mine!!!!
Inka o singura remarca asupra audi: de ce audi este singura marca premium cu tractiune fata(vezi MB-SPATE,BMW-SPATE,PORSCHE-SPATE,FERARI-SPATE)+ PRODUCATOR DE DUBE!!!!
Nu-mi da replica cu quattro....este penal!!!
Deci sincer,in weekend am ras cu lacrimi de 1.8 tfsi 120 CP(denumire extrem de pompoasa pentru o putere extrem de mica--vezi FIAT LINEA 1.4 T 120CP)--PENAL!!!
Va rog mult....nu va mai ofticatzi...audi is the last one!!!
PACE P-GEORGE !!!
Nu am raspuns concret pt ca la cat de pe langa subiect esti e mult de explicat.Sa incepem.
Tractiunea. Este pe fata tocmai pt ca rivalii ofera tractiunea spate ca standard iar prin chestia asta castiga clientii care nu vor masina cu tractiune spate sau integrala. . Si de ce zici sa las quattro la o parte ? Quattro ofera tractiune 60% spate si 40% fata iar la modelele rs 70% spate si 30% fata deci ofera si siguranta si sportivitate. Explica mi te rog cum compari tu audi A4 cu porsche sau ferrari ? NU ai treaba cu domeniul auto.
Motorizari. Audi nu are doar o motorizare, are de la 1.8 tfsi 120cp/160cp la 2.0tfsi 180/211cp la 3.0tfsi 333cp... si in caz ca nu stii si BMW are 316i 120cp si Mercedes c180kompressor 156 cp dar este si mai scumpa cu 4-5000euro decat a4 1.8 160cp.
In 2 posturi ai comparat audi A4 cu hyundai accent cu fiat linea cu Porsche si Ferrari. Tu te auzi ?
p-george is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 21:22   #129
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Cineva poarta ochelari pe forum... 1.8TFSI are 3 categorii de putere de 120CP ca sa isi permita aproape oricine un A4 B8 (spre indoiala ta ca audi n-are putere la motoare), 160CP pe versiunea normala de A4 B8 cea de la 29.000 euro nu cea de la 25.000euro cat costa versiunea subtunata de 120CP si cea mai puternica pe A5 Coupe adica 170CP... asa ca nu iti inteleg problema? Iar A3 1.4TFSI exista deja pe piata si are 125CP si 200NM...daca asta nu e motor economic si puternic eu ma fac popa.
Iar 2.0TDI iarasi are doua variante de putere pentru cei care nu isi permit versiunea de 170CP, urmand a se finaliza in anul acesta si cel de 2.0TDI TT de 204CP, dar ce sa stii u despre motoarele Audi si despre deciziile lor de marketing. Mai treci pe la un dealer si ai sa te convingi singur ca asa e.
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 09:07   #130
ARKANNN
 
ARKANNN's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 0
Default Re: MTM RS6 în acţiune

P_GEORGE nu e ok sa compari audi a4 1.8tfsi(t vine de la TURBO!) cu BMW 316I,un motor aspirat!
L-am comparat cu FIAT LINEA deoarece este la fel....un motor turbo...de 1.4 T-Jet de 120 CP,care mi-e frica k bate deosebitul a4 1.8tfsixyz cu incredibila putere de 120 cp...).Nu mai faceti comparatii gen..a4 are mai multe motorizari,bla,bla,bla,...k nu are rost sa intram in amanunte...gen...BMW,deoarece nu exista termen de comparatie.Trebuie sa faceti o comparatie intre cel mai nou si prost(neperformant,lipsit de mandrie) model audi DE SERIE(gen a4 1.8 tfsi 120 cp...hahaha) cu cel mai nou si neperformant model DE SERIE al altor marci cu aceeasi motorizare(ATENTIE!!!--gen TURBO=TURBO nu cum le sta in caracter unor persoane gen TURBO=ASPIRAT).BMW&MERCEDES nu intra in schema deoarece nu veti gasi asa ceva.
Sa ma intelegeti mai bine.
Nu este vorba de marketing,este vorba k audi areu o mica mare problema: sa scoata motor euro 5.
Datorita incapacitatii si a tehnologiei la fel de invechita a marcii audi precum quattro,aceste minunate motoare trebuie reduse din putere pentru a reusi sa scoata un euro 5.
MOTTO: AUDI=VOLKSWAGEN !!!

Last edited by aleks; 04-06-09 at 09:32.
ARKANNN is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 10:21   #131
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

CIUDAT USERUL ASTA "ARKANNN".. apare cu 0 post. eu zic ca e sub acoperire..

discutia cu motoare audi ,motoare bmw e stupida. Audi rs6 MTM e un supercar si cu asta gata discutia, e un vis pt majoritatea , nici un participant la discutia asta nu o sa aiba unul, pareri avem cu totii. 700 cp dintr-un soft si o evacuare e mare lucru. .. iar audi face motoare rele. sunt nasoale si urate. Am si eu unul care are aproape 200cp/ litru si este hidos.
gabit is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 12:04   #132
LilBitCosmin

Stage 3
 
LilBitCosmin's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 84
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by ARKANNN View Post
P_GEORGE nu e ok sa compari audi a4 1.8tfsi(t vine de la TURBO!) cu BMW 316I,un motor aspirat!
L-am comparat cu FIAT LINEA deoarece este la fel....un motor turbo...de 1.4 T-Jet de 120 CP,care mi-e frica k bate deosebitul a4 1.8tfsixyz cu incredibila putere de 120 cp...).Nu mai faceti comparatii gen..a4 are mai multe motorizari,bla,bla,bla,...k nu are rost sa intram in amanunte...gen...BMW,deoarece nu exista termen de comparatie.Trebuie sa faceti o comparatie intre cel mai nou si prost(neperformant,lipsit de mandrie) model audi DE SERIE(gen a4 1.8 tfsi 120 cp...hahaha) cu cel mai nou si neperformant model DE SERIE al altor marci cu aceeasi motorizare(ATENTIE!!!--gen TURBO=TURBO nu cum le sta in caracter unor persoane gen TURBO=ASPIRAT).BMW&MERCEDES nu intra in schema deoarece nu veti gasi asa ceva.
Sa ma intelegeti mai bine.
Nu este vorba de marketing,este vorba k audi areu o mica mare problema: sa scoata motor euro 5.
Datorita incapacitatii si a tehnologiei la fel de invechita a marcii audi precum quattro,aceste minunate motoare trebuie reduse din putere pentru a reusi sa scoata un euro 5.
MOTTO: AUDI=VOLKSWAGEN !!!

ti'ai gasit cu cine sa compari...
in primul rand: audi a4 e masina premium, asta inseamna ca nu se complica cu motorase de 1,4 cum face linea, care este masina de familie.
pentru motorase mai mici, vezi audi a3, 1,4 tfsi de 125hp si 200 n\m (care s-ar traduce: _|_ linea)
in al doilea rand e o mica diferenta de turatie intre 1,4 a lui linea si 1,8 a lui audi a4 intereseaza te.
si in al treilea rand: linea ta are 206 n\m fata de audi a4 1,8 tfsi care poate ajunge pana la 250 n\m
eu zic sa renunti la comparatii de genu asta, deoarece sunt de prost-gust
scuzati off-topicul...

Last edited by LilBitCosmin; 04-06-09 at 12:08.
LilBitCosmin is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 21:56   #133
eqilibruee

Stage 5
 
eqilibruee's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,430
Default Re: MTM RS6 în acţiune

nu e a mea asa ca nu am de ce sa o ridic in slavi..deci comparatziile care sunt nu mi se par plecate del a egal..insa daca audi asta era al meu altfel statea treaba..ma bateam cu voi cu toti, atunci chiar era cea mai tare )
eqilibruee is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 23:38   #134
Seb4speed

Stage 3
 
Seb4speed's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 90
Default Re: MTM RS6 în acţiune

bh ca lume tare in tastatura pe aici )
P.S : RS'ul e un super car , nu se poate compara cu alte masini da BMW-ul il cam bate pe toate fronturile
__________________

Posesor de BMW 518i turbo touring
Si da presedinte 4speed crew
Seb4speed is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 23:55   #135
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by Seb4speed View Post
bh ca lume tare in tastatura pe aici )
P.S : RS'ul e un super car , nu se poate compara cu alte masini da BMW-ul il cam bate pe toate fronturile
asta ai dedus-o din experienta acumulata la volan nu ?
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -